Kripto Para

NFT cüzdanı Talken ve Tron artık el ele! Ortaklık kuruldu

  Güney Kore merkezli, çoklu blok zinciri NFT (non fungible token) cüzdanı Talken, Tron (TRX) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Talken, mekanizmalarını Tron’un akıllı sözleşmelerine uygulayarak NFT meta veri tabanı oluşturmaya başlayacak.

  Ağustos ayında NFT (non fungible token) sektöründe rekor düzeyde satışlar gerçekleşti. 2021 yılında oldukça popüler bir pazar haline gelen NFT sektörü, Mayıs ayında 255 milyon dolar civarında satışla rekor kırmıştı. Ancak Ağustos ayında NFT satışları 900 milyon doları aşarak inanması güç bir rekora imza attı. NFT satışlarının son ayda bu kadar popüler hale gelmesinde, Visa’nın NFT alanında attığı adımın etkisinin olduğu düşünülüyor.

  Talken Tarafından Yapılan Duyuru

  Güney Kore merkezli ve çoklu blok zinciri NFT cüzdanı hizmeti veren Talken, Tron (TRX) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Talken, mekanizmalarını Tron’un akıllı sözleşmelerine uygulayarak NFT meta veri tabanı oluşturmaya başlayacak. Talken enstrümanları Tron’da yayınlanıyor ve 3 Eylül tarihinde gelen basın açıklamasında Talken, Tron Foundation ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Talken, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu ortaklığı şu ifadelerle duyurdu:

  “Hiç #Multichain NFT cüzdanı denediniz mi? Denemek için Talken cüzdanı kullanın! Çeşitli NFT kullanımları için sorunsuz birlikte çalışabilirlik ve daha fazlası için bizi ziyaret edin.”

  Talken, NFT İçin Kapsayıcı Bir Pazar Kurulmasını Sağlayacak

  Talken tarafından yapılan duyuruda içeriğe bakıldığında, Tron ile kurulan ortaklığın detaylı bilgilerinin yer aldığı görülüyor. Talken, blok zincir merkezi Güney Kore’de NFT’ler için en büyük çoklu blok zinciri ekosistemi olarak gösteriliyor. Talken ile Tron ortaklığı, her türlü NFT için kapsayıcı bir pazar oluşturulmasını sağlayacak. Ayrıca bu ortaklıkla birlikte dijital sanatçılara da yaratıcılıkları için modern araçlar sunulacak.

  Ortaklığa Özel, Ortak Markalı NFT Sunulacak

  Kurulan ortaklık sayesinde artık kullanıcılar, NFT merkezli ticaret ve varlık yönetim işlemleri için Talken’ı kullanabilecek. Bu alanda Talken, kullanıcılara kendi yerel cüzdanları aracılığıyla NFT üretmelerine olanak tanıyacak. Öte yandan kurulan ortaklığın ardından, Talken, Tron kullanıcılarına da ortak markalı NFT ürünler sunmaya başlayacak. Söz konusu NFT’ler, Talken ile Tron ortaklığına özel olarak tasarlanacak. Bu da Talken’ın, pazar stratejisinde Tron’a odaklandığını doğruluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle