Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Mayıs 2021

  Kripto para piyasasında hareketliliğin düşük olduğu 27 Mayıs Perşembe gününde yatırımcıların beklediği büyük çaplı yükselişler gelmedi. BTC fiyatı güne negatif görünümde başlasa da yönünü yukarı çevirmeyi başardı. Altcoin fiyatlarında da yükseliş hareketlerinin görülmesi yatırımcıları sevindirdi.

  Günün en önemli Bitcoin ve altcoin gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey kripto paralar hakkında endişeli olduğunu belirterek yatırımcılara uyarılarda bulundu. Kripto para ve benzeri varlıkların insanlar için tehlike oluşturduğunu dile getiren Bailey daha önce de benzer açıklamalar yapmıştı.

  Ethereum’a yönelik ilgi, Bitcoin ticari hacmini bile geçmesini sağlayacak seviyeye kadar çıktı. Özellikle kurumsal yatırımcıların Ethereum’a yoğun ilgi gösterdiği haberleri dikkat çekti. Castle Island Ventures'tan Nic Carter, Elon Musk'ın en azından Bitcoin topluluğuna göre "temiz Bitcoin" tartışmasını yönetmek için uygun kişi olduğunu düşünmüyor.  

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) sektörde önemle taşıyan iki büyük Bitcoin ETF başvurusunu daha incelemeye aldığı öğrenildi. Fidelity Bitcoin ETF başvurusunun yıl sonunda veya 2022 yılı başlarında resmi regülatör tarafından onaylanabileceği belirtildi. 

  Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, son açıklamada Ethereum ağından üstün oldukları alanları özetledi. Hoskinson, ETH 2.0 ve Cardano’nun farklı teknolojiler ve felsefeler üzerinde farklı kullanıcı tabanlarına sahip olduğunu ifade etti. 

  Bitcoin fiyatının 42 bin dolara tutunmakta zorlanmasının ardından, BTC opsiyon piyasasında avantaj ayıların eline geçti. Alım opsiyonları tasfiye olurken satım opsiyonlarının sayısı artış gösterdi. Türkiye’de ise ilk defa blockchain tabanlı dış ticaret ödeme işlemi, Türkiye İş Bankası öncülüğünde gerçek dünya uygulaması şeklinde tamamlandı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel haberlere göre Bitcoin fiyatında yüzde 2.16 oranında artış görülüyor. BTC fiyatı 39 bin ile 40 bin dolar arasında gidip gelirken, uzmanlar yükseliş hareketinin hız kazanması için 42 bin dolar barajının aşılması gerektiğini vurguluyor.

  Altcoin fiyatlarında ise son günlerde hızlı yükselen Ethereum fiyatında yükseliş devam etse de hız azalmış görünüyor. Binance Coin (BNB), XRP ve Polkadot (DOT) fiyatındaki yükselişler yatırımcıları sevindirirken ADA ve DOGE fiyatında düşüş yaşanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle