Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Eylül 2022

  Küresel piyasalarda risk iştahının yeniden artması ile birlikte kripto para piyasasında da toparlanma sinyalleri görülüyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki kademeli yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

  Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesinde yer alan projeleri ilgilendiren haber akışı yakından takip edilirken 10 Eylül 2022 Cumartesi günü öne çıkan gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kurumsal şirketler arasında BTC yatırımları ile tanınan MicroStrategy, 500 milyon dolarlık hisse satışı için SEC başvurusunda bulundu. MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor, daha fazla Bitcoin alacağını açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

  Deneyimli kripto para analisti Michael van de Poppe, kripto paralardaki son durumu değerlendirdi: “Bitcoin 2.000 dolar değer kazandı. Altcoinler, BTC’yi arkadan takip edecektir. BTC’nin 20.000 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olabilmesi lazım.”

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Morgan Creek Digital’in ortaklarından Anthony Pompliano’nun BTC’yi profilinden silmesi tartışma yarattı. Profilindeki Bitcoin yazısını kaldıran Pompliano’nun uzun süredir savunduğu pozisyonu bıraktığı söylentisi sosyal medyada gündem yarattı.

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un hükümeti, suçluların kripto para varlıklarına el koyabileceği konusunda yeni bir yasa tasarısı sundu. Bu yasa tasarısının onaylanması halinde pek çok Avrupa ülkesine emsal olabileceği belirtildi. 

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden biri olan Londra merkezli Blockchain.com, Dubai’den geçici onay aldığını duyurdu. Bölgenin blockchain merkezi olması için harekete geçen şirketin bu hamlesi kripto para dünyasında büyük ilgi gördü. 

  Ethereum Merge yükseltmesine son 1 hafta kala piyasadaki gelişmeler yakından takip ediliyor. Popüler analistler, Ethereum’un Merge güncellemesinden sonra Ethereum staking getirilerinin beklenilen seviyede olmayabileceğini söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 0.81 oranında artış görülürken 21.171 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Popüler altcoinlerde ise ETH başta olmak üzere SOL ve DOT coin fiyatlarında değer kaybının olması yatırımcıları endişelendiriyor. Piyasadaki gelişmelere rağmen XRP ve ADA coin fiyatlarındaki yükselişin hız kazanması yatırımcıları memnun ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle