Kripto Para

Kripto para borsası Gemini BAE’den lisans almak istiyor!

  ABD merkezli kripto para borsası Gemini rotayı Birleşik Arap Emirlikleri’ne çevirdi! Ülkedeki düzenlemeleri, “düşmanca ve netlik eksikliği” olarak değerlendiren Winklevoss ikizleri yönetimindeki kripto borsası BAE’de lisans almak için arayışlarını başlattı.

  Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) kripto para piyasalarına olan düzenleyici baskısı bir borsanın daha yurt dışına açılma sürecini hızlandırdı! Winklevoss ikizleri yönetimindeki ABD merkezli kripto para borsası Gemini, rotasını Birleşik Arap Emirlikleri’ne (ABD) çevirdi! Borsa 31 Mayıs tarihli bir blog gönderisi ile BAE’de lisans almak istediğini itiraf etti.

  “ABD’nin Tutumu Düşmanca ve Net Değil”

  ABD’de bir süredir dozu artan kripto para piyasalarına yönelik düzenleyici baskısı, ülke merkezli bir kripto para borsasına daha havlu attırdı! Cameron – Tyler Winklevoss kardeşlerin sahibi oldukları kripto para borsası Gemini de bu süreci aşmakta zorluk çeken kripto para borsalarından bir tanesi.

  İkizler, ABD’deki düzenleyici tutumu “düşmanca ve net olmayan” ifadeleri ile değerlendirmenin ardından BAE’ye dümeni kırdıklarını ifade ettiler. Gemini eş CEO’larının bu açıklaması ardından Twitter üzerinden de paylaşılan gelişme hakkında, “BAE’yi kripto için bir yuva ve bir merkez haline getirme ve en önemlisi, hem tüketicileri hem de bir şirketin yenilik yapma yeteneğini koruyan, birbirine bağlayan düşünceli düzenlemeleri yürürlüğe koyma çabası var” ifadeleri ile neden BAE’yi tercih ettiklerini ifade ettiler.

  “Lisans Başvurusu Yapmak İstiyoruz”

  Borsanın resmi Twitter açıklamasında BAE seçimi ardındaki neden açıklanmanın ardından izlenecek yol haritası hakkında da bilgi verildi. “Lisans başvurusu yaparak Gemini’yi gerçek anlamda küresel bir şirket haline getirme yolunda bir adım daha atmış olacağız” ifadelerini kullanan Gemini, ülkedeki mevcut ortamı iyi araştırdıklarını da belirttiler.

  Bölgede yaptıkları bir görüşmeye ait bir görsele yer verilen paylaşımda, “BAE kripto yatırımcılarının ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bölgedeki paydaşlarla bir araya geldik” ifadeleri kullanıldı. Gemini’nin Küresel Kripto Durumu Raporu verileri ise BAE’deki artan kripto ilgisini ortaya koyuyor. Birleşik Devletler’de katılan insanların yalnızca yüzde 20’sinin kripto satın aldığını gösteren rapor, bu oranın BAE’de yüzde 35 olduğunu söylüyor ve ek olarak BAE’de kripto sahibi olmayanların yüzde 32’si ise gelecek yıl kripto para satın alma ihtimallerinin yüksek olduğundan bahsediyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle