Kripto Para

Kraken CEO’sundan kriptoda boğa piyasası yorumu

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto sektöründeki son gelişmeleri değerlendirdi. Ünlü yönetici, kriptoda boğa piyasasının başlangıcı için 2024 yılındaki BTC halving (yarılanma) işaret etti…

  Kripto para piyasasında belirsizlik devam ederken, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir türlü toparlanma sinyalleri gösteremiyor. Bu nedenle kripto paralarda boğa piyasasının nasıl ve ne zaman başlayacağına dair görüşler merak ediliyor. Kraken CEO’su Jesse Powell, FTX borsasının iflas etmesinin ardından sektördeki ayı piyasasından kurtuluş senaryosunu açıkladı. 

  Kraken kurucusu, FTX fiyaskosu yüzünden kripto para endüstrisinin büyük bir darbe gördüğünü ve toparlanmanın uzun sürebileceğini belirtti: “Bu sektörden 10 milyar dolar sermaye kaybetmek çok büyük bir darbe. Dolayısıyla bunun telafisi biraz zaman alacak.” Powell, milyarlarca doların buharlaştığı bu sürecin onarılması için zamana ihtiyaç olduğunu vurguladı. 

  “Kripto Kışı Derinleşebilir”

  Kripto para uzmanı Powell, yatırımcıları bekleyen kripto kışı hakkında da endişe verici açıklamalar yaptı: “Açıkçası, tüm bunların bir sonucu olarak fiyatlar da baskılanmış durumda, bu yüzden daha da derin bir ayı piyasası kışına gireceğimizi düşünüyorum.” Popüler Kraken borsasının kurucusu “Bu bir savaş ve bir maraton ve sektör olarak rehavete kapılacağımızı sanmıyorum” yorumuyla umutlu konuştu. 

  “BTC Halving Boğa Piyasasını Tetikleyebilir”

  Kripto para yatırımcıları uzun süredir devam eden ayı piyasasının ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Konu hakkında açıklamalar yapan Jesse Powell, Bitcoin halving dönemini işaret etti: “Uzun süreli olabilir, Mart 2024’e kadar başka bir Bitcoin yarılanması yaşamayacağız. Bu biraz zaman alacak ve bence bu, ayı piyasasından çıkmamıza neden olabilecek bir sonraki büyük olay.”

  Tecrübeli kripto para uzmanı, kendi deneyimlerinden yola çıkarak sektörce yapılması gerekenleri sıraladı: “Ne yazık ki, içinde bulunduğum son 11 yıldır sektör için aynı durum söz konusu, yani bu tepeye doğru yürümeye devam etmeliyiz, belki de biraz zemin kazanmak için bir süreliğine bu tepeye doğru koşmalıyız.” Powell, ayrıca gelecek yıllarda bile kripto para sektörüne karşı darbeler ve yanıltıcı bilgiler olmaya devam edeceğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle