Kripto Para

Fenerbahçe’nin kalecisinden çok özel NFT!

  Gittikçe büyüyen ve gelişen NFT (non fungible token) ekosistemine birçok kulvardan ünlü isimler de katılmaya devam ediyor. Bu kez de Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır anlamlı bir NFT çıkararak bu dünyaya adım attı ve Bayındır, bu hamlesi ile takdir topladı.

  Uzun yıllardır var olan ancak kripto paraların büyümesi ile 2021 başlarında popüler hale gelen NFT’ler (non fungible token), dijital varlık dünyasının sanat eserleri olarak kabul görüyor. Eşsiz ve sahibine özel olan bu ürünler, uzun bir süredir popülaritesini artırıyor. Sanat, spor, siyaset, medya, müzik gibi birçok alandan ünlünün de dahil olduğu NFT ekosistemine bu kez de Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır dahil oldu. Bayındır “Blue Earth” ismini verdiği NFT’sini çıkararak, bunun gelirlerini çocuklar için bağışlayacağını açıkladı.

  NFT’sine “Blue Earth” Adını Verdi

  Fenerbahçe’nin milli kalecisi Altay Bayındır, kendi doğum gününe özel olarak bir NFT çıkardığını duyurdu. Çıkardığı NFT’ye “Blue Earth” (Mavi Dünya) ismini veren Bayındır, bu ürünün satışından elde edeceği gelirlerin tümünü, çocukların nitelikli eğitim alabilmesi için bir sosyal yardımlaşma derneğine bağışlayacağını dile getirdi. Anlamlı hareketi ile takdir toplayan Altay Bayındır’ın NFT hamlesi, dijital varlık piyasalarında da büyük bir ilgi ve tebrikle karşılaştı.

  Bayındır’ın Amacı Takdir Topladı

  Son dönemlerde yeniden yükseliş trendi yakalamaya çalışan NFT sektörüne girmek isteyen Bayındır, NFT’sinden elde ettiği gelirini, nitelikli eğitime erişimde eşitsizlik yaşayan çocukların yeteneklerini keşfetmeleri adına atölyeler kuran bir vakfa bağışlayacağını duyurdu. Ayrıca Bayındır, NFT’sien verdiği isimle iklim krizine de dikkat çekiyor. İklim krizi ile mücadele eden dünyanın, gelecek nesillere hak etmedikleri miraslar bırakmasını istemediğini ifade eden Bayındır, çocuklar adına da bir şeyler yapabilmeyi umut ettiğini dile getirdi.

  Altay Bayındır’ın Açıklamaları

  Altay Bayındır, kendi eliyle yaptığı ve dünyayı tasvir eden resmi NFT’ye dönüştürdü ve bunu 1 Ethereum (satışa çıkarıldığı sırada yaklaşık 45 bin 250 TL) karşılığında açık artırmaya sundu. Bayındır açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Bugün doğum günüm. Benim için bu özel günde özel bir projeye imza atmak istedik. Çizdiğim bir resmi NFT olarak açık artırmada satışa sunuyor, geliri ise nitelikli eğitime erişmede eşitsizlikler yaşayan çocukların yeteneklerini keşfetmeleri için atölyeler yapan Sosyal Ben Vakfı’na bağışlıyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle