Kripto Para

E-ticaret şirketi ödemelerde LTC kabul edecek!

  E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren teknoloji perakendecisi Newegg, kripto para ile ödeme kabul eden firmalar arasına katıldı. Şirket, BitPay uygulamasını kullanan müşteriler için bir ödeme şekli olarak Litecoin’i (LTC) kabul edeceğini açıkladı…

  Geniş bir müşteri kitlesi bulunan Kaliforniya merkezli e-ticaret şirketi Newegg, kripto para kullanıcılarına müjdeli haberi verdi. Çevrimiçi teknoloji perakendecisi, BitPay kripto para uygulamasını kullanan müşterileri için Litecoin (LTC) ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Bu gelişme kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Konuyla ilgili yeni bir basın bülteni yayınlayan e-ticaret şirketi, mağazadan alışveriş yapan müşterilerin bu haftadan itibaren ödemelerde LTC kullanabileceklerini açıkladı. Newegg’in kıdemli marka yöneticisi Andrew Choi’ye göre Litecoin entegrasyonu şirkete büyük faydalar sağlayacak. 

  Litecoin ile Ödeme Yapılabilecek

  Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren e-ticaret firması Newegg’in LTC ile ödeme kabul etmesi hakkında konuşan yönetici şunları söyledi: “Daha iyi bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunmak yalnızca fiyat ve seçimle ilgili değil, aynı zamanda insanların istedikleri gibi alışveriş yapmalarına izin vermektir. Bu, esnek ödeme seçenekleri sunmaya kadar uzanıyor.”

  Müşteri deneyimini daha esnek ve kullanışlı hale getirmek için Litecoin ile ödeme kabul etmeye başladıklarını belirten yöneticinin açıklamaları dikkat çekti. Özellikle altcoinler arasında popüler olan Litecoin yatırımcıları bu haberle birlikte heyecan yaşadı. 

  BTC ve DOGE Ödemelerini Kabul Ediyor

  2014 yılından beri Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul eden bir şirket olmasıyla öne çıkan Newegg, bu yılın başından beri hizmetlerini genişletti. BitPay kripto para uygulamasıyla ortak çalışan Kaliforniya merkezli e-ticaret şirketi, 2021 yılında da Dogecoin (DOGE) ödemelerini kabul ettiğini duyurmuştu. 

  Öte yandan ödeme devi PayPal, Litecoin’i mobil ödeme hizmeti Venmo’ya entegre ederek dijital varlıklara destek verdiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Bununla birlikte Litecoin’in diğer ortakları arasında seyahat rezervasyon platformu Travala, kredi kartı işleme şirketi Aliant Payments ve kripto varlık yönetim platformu BlockFi yer alıyor. Litecoin’in kurumsal şirketler arasındaki benimsenmesi giderek artıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle