Kripto Para

Coinbase borsasından Dogecoin kararı!

  Son aylarda Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve milyarder yatırımcı Mark Cuban gibi isimlerin destekleri ile çok ciddi yükselişler elde eden Dogecoin (DOGE) ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’de listelenebilir. Coinbase borsası net tarih vermese de Dogecoin’i listeleyeceğini resmen açıkladı.

  2013 yılında Bitcoin (BTC) parodisi bir şaka coin’i olarak piyasaya sürülen Dogecoin (DOGE), 2021 yılında bireysel yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Yatırımcılardan gelen bu ilgiyi, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi milyarder yatırımcı Mark Cuban gibi isimler de destekledi. Dogecoin aldığı bu destekler ile birlikte piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para birimi konumuna kadar yükseldi. Ayrıca 0,71 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Son dönemlerde Türkiye’deki yatırımcıların tepkisini çeken DOGE, net tarih belli olmasa da Coinbase borsasında listelenecek.

  Coinbase’in İlk Çeyrek Gelirlerinde %300’lük Artış

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase, 14 Nisan tarihinde Nasdaq’ta halka arz olduktan sonra, 13 Mayıs tarihinde zorunlu kılınan finansal verilerini açıkladı. Raporda Coinbase’in bir önceki çeyreğe göre gelirini çok ciddi şekilde artırdığı görülüyor. 2020’nin son çeyreğinde Coinbase borsasının 585 milyon dolarlık geliri vardı. Borsanın 2021 ilk çeyrek geliri 1,80 milyar dolar olarak açıklandı. Borsa gelirlerinde neredeyse %300 oranında artış sağlamış durumda. Ancak Coinbase’in söz konusu açıklamalarında, asıl dikkat çeken kısım Dogecoin ile ilgili listeleme haberi oldu.

  Önümüzdeki 6 ile 8 Aylık Süreçte Listelenecek

  Halka arz olan Coinbase, Dogecoin’i listeleyeceğini açıkladı. CNBC haberine göre Coinbase borsası önümüzdeki 6 ile 8 aylık süreçte Dogecoin’i listelemeyi planladığını açıkladı. DOGE, ABD’de Robinhood gibi uygulamalarda işleme alınabiliyor. Böylece DOGE, ABD’nin en büyük kripto para borsasına da girmiş olacak. Dogecoin, Coinbase borsasında listelendikten sonra rekor tazeleyebilir.

  DOGE Tepkileri Bu Haberle Sonuçsuz Kalabilir

  Elon Musk’ın Bitcoin fiyatını düşürmekle suçlanması sonrasında Türkiye de dahil olmak üzere küresel çapta bir tepki akımı başladı. Yatırımcılar Binance borsasına seslendi ve Dogecoin listelenmesinin durdurulmasını istedi. Ancak Coinbase’in listeleme haberi, bu durumu çok daha zor hale getirmiş olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle