Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Haziran 2023

  Kripto para piyasaları bugün onaylanan ABD borç tavanı sonrası dalgalı seyrediyor. Bitcoin’de hafif gerileme görülürken altcoin piyasaları karışık seyrediyor.

  1 Haziran 2023 Perşembe günü kripto para piyasalarını etkileyen sıcak gelişmeleri ve popüler analistlerin Bitcoin (BTC) ve altcoin analizlerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) ülkeyi temerrüde düşmekten kurtaracak borç tavanı anlaşması onaylandı! Anlaşma sonrası BTC’nin ilk tepkisi olumsuz olurken, haberle birlikte yüzde 1 değer kaybeden Bitcoin 26 bin 850 dolara geriledi.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in patronu Changpeng Zhao (CZ), Hong Kong merkezli First Digital şirketinin stablecoin çıkartarak piyasaya sürdüğünü duyurdu. Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada CZ konu ile ilgili, “Hong Kong lisanslı bir Tröst şirketi olan First Digital, BNB Smart Chain’de yeni bir ABD Dolarına sabitlenmiş stablecoin (FDUSD) piyasaya sürdü” ifadelerini kullandı.

  Bitcoin madencilik zorluğu ayarlamasının tamamlanması ardından yeni bir rekor geldi! Yüzde 3,4 oranında artan zorluk tarihte ilk kez 50 trilyon sınırını aşarak 51,2 trilyona ulaştı!

  Ripple’in emanet sisteminde duran 55 milyar XRP’den 1 milyarı serbest bırakıldı! Aralık 2017’de kurulan ve XRP piyasasına istikrar kazandırması hedeflenen fondan serbest bırakılan 1 milyar XRP sonrası fiyatın nasıl değişeceği merak ediliyor.

  Son dönemde söylentilerin odağında olan kripto para borsası Gate.io konuştu! Son dönemde para çekimleri sırasında sorun yaşandığına yönelik yayılan söylemleri yalanlayan Gate.io, operasyonların sorunsuz bir şekilde devam ettiği yönünde güvence verdi.

  Kurumsal yatırımcılara güven vermek adına kripto para borsası Bitget önemli bir adım attı. Öncü dijital varlık saklama sağlayıcısı Copper ile ortaklık kuran Bitget, kurumsal müşterilerin karşı taraf riskini azaltarak sermaye verimliliğini artırmayı ve gerçek zamanlı olarak ticaret yapmalarını mümkün kılacak!

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bugün kripto para piyasaları dalgalı seyrediyor. Lider kripto para birimi %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken bazı önemli dijital para birimlerindeki son durum şu şekilde:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle