Kriptopara

Nokta Atışı Yapan Analistlerden Ethereum Yıl Sonu Tahmini

  Kripto para yatırımcılarının cüzdanlarına özellikle eklemek istedikleri Ethereum geleceği ile ilgili birçok soru soruluyor. Ancak bunlar arasında en çok merak edilenler fiyat tahminlerinin ne yönde olduğu. Bu yazımızda sizlere, ETH fiyat tahminlerinde nokta atışlarını yapan uzman analistlerin 2021 sene sonu fiyat öngörülerini sunacağız. 

  Ethereum Tahmininde Nokta Atışı Yapan Analistler

  Ethereum fiyat tahminlerinde nokta atışı yapan analistler, Joseph Raczynski, Ian McLeod, Mike McGlone gibi analistlerin yeni yorumları bulunuyor. Bu analistler ETH’nin 2020 senesinde kayda geçirmiş olduğu kritik fiyatları önceden bilmişlerdir. 

  Diğer yandan 2021 Haziran ayı başında ETH fiyatının 2.750 dolar ile 2.800 dolar bandı arasında dalgalanacağını belirtmişlerdir. 7 Haziran’da henüz ilk hafta içinde yer alırken ETH fiyat 2.752 dolarlık fiyatı ile analistleri haklı çıkarmıştır. Bu önemli analistler şimdi ise yeni ETH fiyat tahminlerini paylaşıyorlar.

  Nokta Atışı Yapan Analistlerin ETH Yıl Sonu Tahminleri

  Nokta atışı yapan analistlerin ortak görüşlerine göre, Ethereum 2021 senesi Temmuz ayı içinde 2.800 dolar ile 2.850 dolar arasında dalgalanabilir. Ağustos ayı başında kısa vadeli bir düşüş içinde olması beklenen ETH’nin 2021 sonunda ise 3.200 bin dolar ile 3.250 dolar bandı arasında hareket etmesi bekleniyor.

  Joseph Raczynski ETH Yıl Sonu Fiyat Tahmini

  Joseph Raczynski, ETH’nin 2021 senesi içinde çok fazla eleştiriye maruz kaldığını düşünüyor. Özellikle Pos konsensüs’e geçiş sağlama süresinin 7 sene olarak hesaplanması ardından tüm okların ETH’ye çevrildiğini açıkladı. 

  Ancak analiste göre Ethereum ağı yıkılamaz niteliklere sahip ve proje DeFi sektör genişlemesine bağlı olarak başarı yakalayabilir. Analist merkeziyetsiz finansal işlemlerde akıllı sözleşmeleri kaynak olarak sunan projeye ilginin artabileceğini düşünüyor. Bu kapsamda ETH fiyatnın 2021 sonunda 3.100 dolar düzeyine çıkış yapabileceğini belirtti.

  Ian McLeod Fiyat Tahmini

  Ian McLeod, Ethereum’un 2021 sene sonunda 3.100 dolar ile 3.200 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini tahmin ediyor. Bu analist daha önce ETH rekor fiyatını da tahmin etmişti. Analiste göre Buterin, Etherum imajını oldukça iyi bir yöne çekti. Daha önce Ethereum teknoloji uzmanı olan ve anlaşmazlıklar sebebiyle projeden çekilen Hoskinson ile de bir görüşme yaparak aradaki buzları eritti. 

  Hoskinson ETH projesinin hisse senedi adı verilen yapıyı, kriptografik olarak kripto dünyasına taşıdığını, bunun büyük başarı olduğunu açıkladı. Ian McLeod ise projeden ayrılan bir adın ETH’yi övmesi ardından fiyatların değerlenebileceğini açıklıyor. 

  CoinSwitch ETH Yıl Sonu Tahmini

  CoinSwitck analistleri, Ethereum ağının yüksek işlem ücretleri ile başının dertte olduğunu belirttiler. Aslında, ETH eleştiricilerinin sayısı artmadan önce 4 bin dolarlık iyi bir fiyatlanmayı beklediklerini açıkladılar. Ancak, 2021 senesi Haziran başında Pos konsensüsüne geçiş, hız ve masraf konularında eleştir alan ETH’nin 2021 sonunda maksimum 3.200 dolar seviyesine ilerleyebileceğini düşünüyorlar. 

  WalletInvestor Ethereum Yıl Sonu Fiyat Tahmini

  WalletInvestor analistleri, 2021 Haziran ayının ilk haftasında kayda geçen bir Buterin açıklamasına dikkat çekerek, ETH fiyat tahminini verdiler. Analistler Buterin’in artık Elon Musk’a yanıt vermekten kaçınmadığını ifade ediyorlar. Bu güçlü duruşun ise sene sonu fiyat artış olasılığını beslediğini söylüyorlar.

  Musk, ETH’yi teknik yetersizlik yönünden eleştirdi. Buterin ise sorununda teknikte değil insanların bakış açısında olduğunu açıkladı. Diğer yandan DOGE topluluğuna seslenen ve Ethereum ağı ile Dogecoin ağı arasında bir köprü inşa etme önerisini yaptı. Analistler bu yorumlar ardından ETH fiyatlarında artışın kayda geçtiğini ve olumlu gelişmelerin devam edebileceğini belirttiler. WalletInvestor’a göre, ETH 2021 sonunda 3.200 dolar ile 3.250 dolar bandı arasında yer alabilir. 

  Mike McGlone Fiyat Yorumu

  Mike McGlone, Ethereum fiyatının 2021 yıl sonunda 3.000 dolar ile 3.150 dolar bandı arasında konumlanabileceğini belirtti. Diğer yandan ETH’nin Mayıs ayındaki genel piyasa düşüşü ardında kritik fiyat düzeyi olan 2.800 doları aşamayacağını belirtmişti. 7 Haziranda ise fiyatın 2.744 dolar düzeyinde ilerlediğini görüyoruz.

  Sonuç: ETH, Yıl Sonuna Kadar Yatırımcıları İçin Kar Sunabilir!

  Ethereum fiyat tahminlerini yapan usta analistler sene sonu içim 3.000 dolar ve üzerinde bir fiyatlanma bekliyorlar. Etherum kurucularından Buterin’in tüm kriz anlarını iyi yönettiğini ve bu yüzden ETH’nin değerlenebileceğini düşünüyorlar. Analistlerin fiyat tahminlerinin tabloya gelmesi halinde, ETH bir kez daha yatırımcıları için kar sunabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle