Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 19 Mart 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili dikkat çekici haberlerin peş peşe geldiği 19 Mart Cuma gününde kripto para piyasalarında yine volatil bir gün yaşandı. Güne düşüle başlayan pek çok kripto para biriminde öğleden sonra hızlı yükseliş hareketleri gözlemlendi. Cardano (ADA) fiyatındaki sert düzeltme yatırımcılarını şaşırttı. 

  Günün önemli Bitcoin ve altcoin gelişmeleriyle ilgili özet bilgileri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Yatırım bankası Morgan Stanley’nin, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb’ı satın almak için harekete geçtiği iddiası, kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Piyasa tarafından olumlu karşılanan bu gelişmeyle ilgili Morgan Stanley’e yakın kaynaklar görüşmelerin başladığını öne sürdü. Kanada merkezli dev teknoloji firması DMG Blockchain Solutions, yatırım stratejileri kapsamında yaklaşık 12,8 milyon dolar değerinde 220 BTC satın aldığını açıkladı. Bu gelişmenin basında yer alması, güne düşüş hareketiyle başlayan Bitcoin fiyatında yukarı yönlü hareketi başlattı.

  Altcoin gündeminde de önemli haberler kripto para topluluğu tarafından yakından takip edildi. Uber CBO’su ve Goldman Sachs’ın kıdemli üyesi Brooks Entwistle, Ripple şirketinin ekibine katıldığını açıkladı. Bu gelişme XRP fiyatındaki düşüş trendini değiştirmeye yeterli olmadı. 

  Önde gelen kripto para şirketlerinden Messari’nin popüler analisti Ryan Watkins, en büyük ikinci blok zinciri ağı olan Ethereum’un (ETH) değerleme bakımından Bitcoin’in (BTC) yerini alabileceğini belirtti. Son olarak Blockchain Afrika Konferansı’nda yaptığı konuşmada Charles Hoskinson’un Cardano ağına milyonlarca kullanıcının katılacağını söylemesi, ADA fiyatındaki düşüşü durdurmaya yeterli olmadı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güne düşüş hareketiyle başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kripto para basınında yer alan olumlu haberlerin etkisi ile yükselişe başladı. Kripto para borsalarından gelen verilere göre haberin hazırlandığı an itibarıyla Bitcoin yüzde 1.34 oranındaki artışla 58 bin 647 dolardan işlem görüyor. 

  Altcoinlerde ise son günlerde hızlı yükseliş trendi yaşayan Cardano (ADA) fiyatında son 24 saatte sert düzeltme yaşandı. ADA fiyatındaki rekor artıştan sonra yükselen satış baskısı neticesinde yüzde 10’un üzerinde değer kaybı yaşandığı görülüyor. Önde gelen altcoin projeleri arasında XRP fiyatı yüzde 86 oranında düşüş ile 0.47 dolardan işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle