Kripto Para

Genç yatırımcı 730 bin dolar zararda olduğunu sanıp intihar etti

  Son dönemde giderek popülerlik kazanan Robinhood uygulamasını kullanan 20 yaşındaki bir kripto para yatırımcısı intihar etti. Genç trader’ın 730 bin dolar zararda olduğunu zannedip intihar ettiği öğrenildi…

  Alex Kearns isimli genç kripto para yatırımcısının, 730 bin dolar zararda olduğunu sandığı için yaşamına kıydığı öğrenildi. Yatırımcılara komisyon ödemeden trade yapma imkanı tanıyan Robinhood, uygulaması özellikle son dönemde oldukça popülerlik kazandı. Bu uygulamayı kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaya başladı.

  Özellikle Tesla ve GameStop gibi hisselerin yükselişiyle gündeme gelen Robinhood uygulamasını kullanmaya başlayanlardan biri de Alex Kearns isimli genç kripto para yatırımcıydı. Geçen yılın yaz aylarında bu uygulamayı kullanmaya başlayan trader, yüklü miktarda zarar etti.

  Opsiyon Ticaretinden Zarar Etti

  Kripto para basınında yer alan habere göre 20 yaşındaki Alex Kearns, yaz aylarını cankurtaranlık yaparak geçiriyordu. Ailesinden ve işinden biriktirdiği paralarla Robinhood uygulamasını kullanmaya başladı. Yüksek oranda kazanç elde etme hırsıyla opsiyon ticareti yapmaya başlayan genç trader, bu umutla 11 Haziran günü pozisyon açtı. 

  Genç kripto para yatırımcısı bu işlemden edebileceği maksimum zararın 10 bin dolar olacağını düşünüyordu. Kearns, aynı günün akşamı Robinhood uygulamasından bir e-posta aldı ve zannettiği gibi 10 bin dolar değil, 730 bin 165 dolar zararda olduğunu gördü.

  Ailesi Tazminat Davası Açtı

  Yatırımcı, Robinhood destek ekibine ulaşarak açıp kapadığı pozisyonların birbirlerini dengelemiş olması gerektiğini söyledi ve yardım istedi. En kısa sürede dönüş yapılacağı bilgisini alan Kearns’in hesabına birkaç gün içerisinde 178 bin 612 dolar para yatırması gerektiği söylendi.

  Üniversite öğrencisi hesabının bu kadar zararda olduğunu gördükten sonra intihar etti. Robinhood’un destek ekibi, Kearns’ın intihar ettiği gün kendisine şu şekilde dönüş yaptı: “Haberler iyi. Marjin şartlarını sağladığınızı tespit ettik ve hesabınıza konan blokeyi kaldırıyoruz. Pozisyona ilişkin herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.” İddialara göre Robinhood yönetimi otomatik bir e-posta göndermek yerine hesabını erkenden incelemiş ve bu zararı kapatabileceğini görmüş olsaydı, Kearns intihar etmeyecekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle