Kripto Para

Korkutan son yaklaşıyor: Gemini’de işten çıkarma krizi!

  Tüm gözlerin üzerinde olduğu ABD merkezli kripto para borsası Gemini’de açıklanan yeni bir işten çıkarma herkesi tedirgin etti! Borsa aldığı yeni işten çıkarma kararı ile Haziran ayından bu yana üçüncü kez işten çıkarma gerçekleştirmiş olacak.

  Kripto kredi şirketi Genesis iflası ile dikkatlerin çevrildiği ABD merkezli kripto para borsası Gemini’de kriz emareleri devam ediyor! Zor durumdaki kripto para borsası Gemini, yeni bir işten çıkarma planı duyurarak iflas korkularını yeniden canlandırdı.

  Çalışanların Yüzde 10 İşten Çıkartılacak

  Geçtiğimiz hafta iflasını açıklayan kripto kredi şirketi Genesis Global Capital ile birlikte Gemini’de işler kötüye gidiyordu. Borsanın kurucu ortağı Cameron Winklovess, henüz iflas açıklanmamışken paylaştığı açık mektupta Genesis’in iştiraki olduğu ana şirket Digital Currency Group’un (DCG) CEO’su Bary Silbert’e alacaklarının ödenmesi konusunda seslenmişti.

  Winklovess, 900 milyon dolar bir alacakları olduğunu ve bu alacağın ödenmemesi nedeniyle zor durumda olduklarını belirtmişti. Bugün borsanın The Information tarafından görülen iç yazışmaları, çalışanların yüzde 10’u ile yolların ayrıcalığını göstererek krizin derinleştiği sinyalini verdi.

  Alınan Toplu İşten Çıkarma Kararı Üçüncü Oldu!

  Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerin sahibi oldukları ABD merkezli kripto para borsası, yeni aldıkları kararlar Haziran ayından bu yana üçüncü kez işten çıkartma yapacak. Son alınan kararda Temmuz ayında çalışanların yüzde 7’si işten çıkartılmıştı. Haziran ayında alınan ilk kararda ise çalışanların yüzde 10’u ile Gemini’nin yolları ayrılmıştı.

  SEC, Gemini ve Genesis’in Peşinde!

  İflas eden Genesis’in Earn programı alacaklarını tahsil edemediği için zor durumda olan Gemini’nin başında bir de SEC kabusu bulunuyor! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Genesis ile birlikte Gemini’ye kayıtsız menkul kıymet satışı nedeniyle dava açtı. BlockFi’ye benzeri açılan bu davada SEC tarafından 100 milyon dolar ceza kesilmişti.

  Likidite krizini aşmak için çabalayan Gemini’nin olası SEC cezası ile yine zor duruma düşeceği açık. Henüz SEC tarafından kesilecek cezaya yönelik açıklanan davadan sonuç çıkmasa da kripto piyasalarında Genesis ile devam eden ve Gemini’ye sıçraması muhtemel görülen bir iflas dalgası ihtimali güçlenmiş görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle