Kripto Para

Google açıkladı: Ne BTC, ne ETH… Yeni trend XRP!

  İnternet kullanıcılarının arasındaki en popüler aramaları gösteren Google Trends verileri, kripto para birimlerinde şaşırtıcı bir değişimi gözler önüne serdi. Verilere göre kullanıcılar Bitcoin veya Ethereum değil, doğrudan Ripple’in XRP’sini araştırıyor!

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) düzenleyicileri ile arasında uzun süredir devam eden davaya sahip olan blokchain teknoloji şirketi Ripple’in XRP’sine duyulan ilgi büyüyor! Google Trends verilerine göre ABD içinde kullanıcılar, XRP’ye Bitcoin’e (BTC) ya da Ethereum’a (ETH) duyduklarından daha fazla ilgi duymaya başladılar.

  XRP’nin Cazibesi Artışa Geçti!

  Google Trends verilerinin gösterdiğine göre XRP, giderek daha fazla ilgi toplamaya başladı. Birleşik Devletlerin genelinde yaygın bir ilgi artışı yaşayan XRP, özellikle Iowa, Batı Virginia, Montana, Delaware ve Louisiana gibi bazı bölgelerde yüksek aranma hacmine sahip!

  Üstelik bu bölgelerde en yakın rakipleri BTC ile ETH gibi dijital para birimlerini geride bırakan XRP, zamanlama olarak da Bitcoin’in son 15 ayın en yüksek seviyesinde bu ilgiyi yakalamayı başardı. Verilere göre Amerikalıların yüzde 90’ından fazlası Ethereum olan tercihlerini XRP olarak değiştirdiler!

  ABD Dışında da XRP İlgisi Büyük!

  Veriler, sadece ABD değil Ripple’in XRP’sine çeşitli ülkelerden duyulan ilginin arttığını gösteriyor. Kısa vadeli destek sağlaması adına önemli olan bu verilere göre Güney Afrika, Japoya, İngiltere, Avustralya ve Filipinler gibi ülkelerde XRP ilgisi diğer kripto para birimlerine baskın gelmiş görünüyor. İlginin merkezindeki XRP ise 0,60 dolar üzerinde fiyatlanmasını sürdürerek güne %ripple+usd% dolardan devam ediyor.

  XRP Bir Ülkeden Onay Aldı!

  ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) engeline takılan XRP, bir ülkeden kabul alarak önemli bir başarı elde etti. Dubaili düzenleyici Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA), Ripple’in XRP’sine yasal onay vererek büyük bir olaya imza attı.

  Böylece XRP, en yakın takipleri BTC, ETH ve Litecoin (LTC) gibi DFSA portföyünde yer alacak. Ayrıca XRP bu onayla birlikte Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC) kapsamındaki kurumların operasyonlarına da dahil edilme biletini eline aldı. Bu gelişme Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından övülürken, ABD’nin baskıları sonucu teknolojinin giderek dış ülkelere taşınmasına yönelik endişeler de gerçekleşmiş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle