Kripto Para

Dev şirket 20 milyon dolarlık BTC ve ETH satın aldı!

  Piyasada Bitcoin (BTC) ve altcoinler genelinde düşüş hareketleri görülürken, şirketlerin kripto para alma hamleleri devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir kez daha Bitcoin (BTC) alımı gerçekleştiren MicroStrategy’nin ardından bu kez de Cambrian Asset Management Bitcoin ve Ethereum (ETH) satın aldı.

  Kripto para piyasalarında geçtiğimiz yıl boyunca çeşitli şirketlerin Bitcoin (BTC) veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapması alışıldık bir durum haline gelmişti. Zira piyasada ralli döneminde neredeyse sürekli olarak bir yükseliş beklentisi vardı ve bu alımların da bu beklentiler ışığında yapıldığı düşünülüyordu. Ancak 2022 geneline bakıldığında şirketlerin kripto para yatırımlarını geçen yıla göre azalttığı ve bunda da ayı piyasasının en önemli etken olduğu düşünülüyor. Fakat yine de buna rağmen şirketlerin kripto para almaya devam ettikleri görülüyor.

  Cambrian Asset Management’ten 20 Milyon Dolarlık Alım

  Piyasada görülen düşüşler ve dalgalanmalara rağmen çeşitli şirketler kripto para yatırımları yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 301 adet Bitcoin daha satın alarak rezervlerindeki Bitcoin sayısını tam 130 bine yükselten MicroStrategy şirketinin ardından, bu kez de Cambrian Asset Management şirketi Bitcoin ve Ethereum (ETH) satın aldı. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapmış olduğu bildirimde 20 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum aldığını duyurdu. Yapılan bildirime göre şirket 13 milyon dolarlık Ethereum ve 7 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

  Sistematik BTC ve ETH Fonları Yeniden Devrede

  Yönetimi altında yaklaşık 250 milyon dolarlık varlık bulunan dijital varlık yönetim şirketi Cambrian Asset Management, geçtiğimiz Mart ayında bir duyuruda bulunmuş ve sistematik Bitcoin ve Ethereum fonlarının yeniden açıldığını bildirmişti. Şirket, türünün ilk örneği olan fonların yatırımcılar için vergi doğuran faaliyetleri ertelemeye çalışırken, düşüş risklerini azaltan ve önemli ölçüde yukarı yönlü potansiyeli koruyan bir stratejiye sahip olduğunu belirtmişti.

  Şirket Alımları Yeniden Artıyor Mu?

  Cambrian Asset Management şirketinin yapmış olduğu 20 milyon dolarlık BTC ve ETH alımıyla birlikte akıllara yazılım ve teknoloji şirketi MicroStrategy’nin yapmış olduğu Bitcoin alımları geldi. Peş peşe gelen bu şirket alımlarıyla birlikte, geçtiğimiz yılda birçok örneğinin görüldüğü gibi şirketlerin yeniden kripto paralara yönelebileceği ihtimali yatırımcılarda heyecan yarattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle