Kriptopara

XRP Geleceği ve Yorumlar

  Ripple (XRP) uzun sürecek bir dava döneminin içinde bulunuyor. Analistlerin geleceğinin çok belirsiz olduğunu ifade ettikleri XRP Coin hakkında yapılan tüm yorumları ve gelecekte onu nelerin beklediğini bu yazımızda sunacağız. 

  Trading Beasts XRP Yorumu

  Trading Beats piyasa analiz uzmanları 2021 yılında XRP’nin nasıl bir noktaya geleceğini ele aldılar. Analiz ekibin ortaya koyduğu sonuçlar ise pek parlak gözükmüyor. Analistler tarafından açıklanan geleceğe dair Ripple (XRP) fiyat tahminleri şöyledir:

  • XRP 2021 Yılı İkinci Yarısı Fiyat Tahmini: 0,20 dolar,
  • Ripple (XRP) 2022 Senesi Fiyat Tahmini: 0,40 dolar,
  • XRP’nin 2023 Yılı Fiyat Yorumlaması: 0,30 dolar,

  Bu fiyat tahminlerine bakıldığında XRP için gelecekte değer kaybı gündeme geliyor. Trading Beast analistleri XRP Coin’in SEC davası ardından oldukça hareketli bir dönem geçirdiğini belirttiler. 

  Bu süreçte devam eden ve sürekli gündeme taşınan dava gelişmelerinin ona olan güveni düşürdüğünü ifade ediyorlar. Buna bağlı olarak XRP’nin geleceğinin risk altında olduğunu belirttiler.

  WalletInvestor Ripple (XRP) Yorumu

  WalletInvestor, XRP’nin birden fazla kripto para borsasından çıkarılmış olmasına dikkat çekti. Bu durumun yüksek bir değer kaybına yol açtığını ve açmaya devam edeceğini açıkladı. WalletInvestor tarafından XRP için yapılan analizle açıklanan fiyat tahminleri ise şu şekildedir:

  • XRP 2021 İkinci Yarı Fiyat Tahmini: 0,20 dolar ile 0,50 dolar arası,
  • Ripple (XRP) 2022 Senesi Fiyat Tahmini: 0,50 dolar,
  • XRP 2023 Fiyat Tahmini: 0,35 dolar (düşüş başlangıcı),
  • XRP 2025 Fiyat Olasılığı: 0,026 dolar,

  Bu fiyat tahminleri WalletInvestor tarafından yayındı. SEC davasının yankılarını da ele alarak yaptıkları kapsamlı analiz ardından XRP’nin 2025’te sert düşüş yaşayacağını tespit ettiklerini açıkladılar. DOT, LINK, DOGE gibi altcoinlerin 2025’te etkili değer kazanımı içinde olacağını XRP’nin ise artık güvenini yitirdiğini belirtiyor. 

  LongForecast XRP Yorumu

  LongForecast XRP’nin geleceğinin belirsizlikler içinde olduğunu ifade etti. Ancak analist takım SEC davasından Ripple Labs tarafının başarı ile sıyrılacağını düşünüyor. Dava sonunda XRP’nin menkul kıymet sayılmayacağını ve yoluna devam edeceğini düşünüyorlar. Bu kapsamda SEC davası sonunda XRP kripto para piyasasında yoluna devam ederse, ani bir fiyat artışının gündeme geleceğini açıkladılar.

  LongForecast XRP analiz sonuçları ardından, tahmini fiyat değerlerini de sundu. XRP için takımın fiyat beklentileri:

  • 2021 Senesi XRP Fiyat Beklentisi: 0,52 dolar ile 0,65 dolar arası,
  • 2022 XRP Fiyat Beklentisi: 4 dolar düzeyi,
  • 2030 Senesi XRP Fiyat Tahmini: 100 dolar,

  Bu fiyat tahminlerini yapan LongForecast analistleri, değerlendirmeyi SEC davasını dikkate almayarak yaptıklarını açıklıyorlar. Eğer dava sonunda XRP bir menkul kıymet sayılmazsa, fiyatının yükseleceğini belirttiler. 

  Dava sonunda XRP bir menkul kıymet sayılırsa, Ripple Labs’ın şansını başka pazarlarda değerlendirmek için hamle yapacağını belirttiler. Bu kapsamda geleceği görmenin çok zor olduğunu dile getiriyorlar.

  Ripple’ın Geleceği Neden Belirsiz Bulunuyor?

  Ripple (XRP) Coin’in geleceği SEC ile Ripple Labs arasında başlayan ve her gün gündemi meşgul eden dava yüzünden belirsiz bulunuyor. Bu davada SEC XRP’nin bir kripto para olmadığını bir menkul kıymet olduğunu savunuyor. Bu yüzden XRP’nin kayıt altına alınması gerektiğini ve geleneksel borsa sisteminde işlem görebileceğini belirtiyor. 

  SEC tarafının davayı kazanması halinde XRP bir kripto para birimi değil bir menkul kıymet varlığı olarak tanımlanacak. Bu davanın süreci ise o kadar uzun ve meşakkatli ki XRP geleceği için bir tahminde bulunmak zorlaşıyor.

  Whale Alert Ripple (XRP) Geleceğini Yorumladı

  Kripto para birimlerinin piyasa verilerini görselleştirme üzerine çalışan ünlü Whale Alert ekibi, XRP’yi ele aldı. Whale Alert, Coinbase ve Binance’nin XRP’yi delist etmesi yani işlem listesinden çıkarması ardından XRP için artık tehlike çanlarının çaldığını açıkladı. İşlem hacmi geniş kripto para borsalarında alım-satımı duran XRP Coin’in artık gelecek vaat etmediği söylendi.

  XRP’nin eski performansını kazanması ve sahneye dönebilmesi için tek yolun davayı kazanması olacağı açıklanıyor. Eğer menkul kıymet sayılmaz ise borsaların onu tekrar işleme sokacaklarına kesin gözle bakılıyor. Bu durumda geleceğinin parlak olmayacağı ancak erimekten kurtulacağı belirtildi. 

  Diğer yandan, XRP’nin kripto para borsalarına dönüşü halinde yatırımcının ters bir tepki verebilmesi de mümkün. Analistler artık yatırımcıların XRP Coin için tekrar bir dava girişimi olabilir kaygısını yaşadıklarını söylüyorlar. Bu yüzden işlemler başladığı gibi herkes XRP’sini başka bir altcoin’e çevirmek için bir hücum içine de girebilir. Bu durumda fiyat çöküşü yine gündeme geliyor. 

  Güncel XRP Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Sonuç

  Göründüğü kadarıyla XRP Coin için oldukça belirsiz bir gelecek mevcut. Analistler genel olarak fiyat düşüşü beklentisi içindeler. Kripto para borsaları ise onu liste dışı etti. Dava sonunda neler yaşanacağını hep beraber göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle