Kriptopara

XRP Davası Ne Zaman Bitecek? Yatırım Yapmak Mantıklı mı?

  XRP Coin yatırımcıları SEC davasında yaşanan her gelişmeden haberdar olmak istiyorlar. Çünkü gelişmeler fiyatlar üzerinde de derin etkiler bırakıyor. Bu yazımızda en çok gündeme taşınan XRP davası ne zaman biter, yatırım mantıklı mı sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  XRP Davası Ne Zaman Bitecek?

  XRP davasının herhangi bir bitiş tarihi şimdilik mevcut değil. Dava SEC ve Ripple’ın savunmalarını gerçekleştirdiği süreç içinde devam ediyor. Davada yer alan avukatlar ise bu sürecin 2021 sonuna kadar devam edeceğini ön görüyorlar. Ekstra bir açıklama konu hakkında yapılmamıştır.

  Diğer yandan davada her iki tarafında birbirine karşı yeni talepleri bulunuyor. 2021 Haziran ayı içinde Ripple, SEC’den elinde yer alan ETH, BTC ve XRP Coin ile ilgili tüm evrakları davaya sunmasını talep etti. SEC ise bunun üzerinden arşive ilişkin bir araştırmaya girdi ve Ağustos’a kadar ek süre talep etti. İlgili evraklar Ağustostan önce mahkemeye taşınmayacak. Bu ve bunun gibi nedenlerle XRP davası yakın zamanda biteceğe benzemiyor.

  XRP Coin’e Yatırım Yapmak Mantıklı mı?

  XRP Coin’e yatırım yapmak mantıklı mı noktasında analistler ikiye ayrılmış durumdalar. Bunun sebebi ise avukatların açıklamaları. Dünyaca ünlü avukatlar SEC’in geçmiş davalarına bakıldığından sürecin anlaşma ile sonuçlandığını açıklıyorlar. Anlaşmalarda ise genel olarak karşı tarafın bir tazminat ödemek zorunda kaldığı ve imajının zedelendiği açıklanıyor. Eğer bu tip bir durum gündeme gelirse XRP Coin’e yatırım yapmak akıllıca olmayabilir, çünkü değer kaybı gündeme gelebilir.

  Crdible Crypto XRP'yi Yatırım Yapılabilir Olarak Görüyor

  Diğer yandan bu konuyu net şekilde ele alan Crdible Crypto’nun sözlerine bakıldığında ise XRP Coin hala yatırıma uygun bir kripto para olarak görülebilir. Kripto yatırımcılarının yakın takibindeki analist, davanın XRP Coin’e bir şey kaybettirmeyeceğini sadece artışı sınırlandırabileceğini savunuyor. Bu kapsamda onu hala yatırıma değer görüyor.

  Credible Crypto’ya Göre XRP’ye Yatırım Neden Mantıklı?

  XRP geleceği ile ilgili yatırım yapmanın mantıklı olup olmayacağı tartışılırken, bu konuda tarafsız yorum yapan tek ünlü analistin Credible Crypto olduğu görülüyor. Diğer yorumcular ise avukatlardan oluşuyor. Credible Crypto ise bu konu hakkında Mayıs ayına giriş yapılmadan önce görüşlerini paylaşmıştı. Analist davanın Ripple performansını etkilemeyeceğini düşünüyor. Çünkü, fiyatın mevcut bantlarda tutulması halinde artışı sağlayabileceğini ifade etti.

  Analiste göre XRP Coin’in dava süresince tüm zamanların en düşük fiyatı olan 0.0028 dolar bandına iniş yapmaması her daim yükseliş olasılığının devam etmesi anlamına geliyor. Analistin fikirlerine göre, 2021 senesi Mayıs öncesi analizindeki ilgili sonuçlar, XRP potansiyelinin devam ettiğini gösteriyor. Onun için ilk etapta, XRP Coin 2021 senesinde, 20 dolar ile 30 arasında fiyatlanmaya hala yakındı. Ancak SEC davasının gündeme gelmesi ile birlikte bu tahmin sınırlandı. 

  Analist, XRP Coin'in 2021’de maksimum 10 dolara çıkabileceğini ve bunun bir fırsat yaratabileceğini savundu. Buna karşı bir görüş ile çıkarak XRP fiyat tahminin fazla ütopik olduğunu savunan herhangi bir analist henüz kayda geçmedi.

  Sonuç

  XRP Coin’in dava sürecinde almanın mantıklı olması veya olmaması hakkında gündemde fikir sunan uzman analist Credible Crypto’nun aynı zamanda bir XRP Coin savunucusu olduğu biliniyor. Uzmana göre, XRP Coin 2021’de alıma hala değer ve artış olasılıkları gündemde yer alıyor. Elbette yatırım yapacak kişilerin güncel XRP haberlerini de yakından takip etmesinde yarar var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle