Kriptopara

XRP Coin Neden Yükseliyor? Pump Sürer mi?

  SEC ve Ripple arasındaki dava nedeni ile XRP Coin hakkında pek çok soru akılları kurcalıyor. Bu yazımızda yatırımcıların da merak ettiği XRP Coin neden yükseldi, pump yapar mı, sürer mi, fiyat tahminleri neler sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  XRP Coin Neden Yükseliyor?

  XRP Coin fiyatı kısa bir süre öncesine kadar oldukça iyi bir performans sergiliyordu. Analistlere göre bunun sebebi tamamen Bitcoin yükselişi ile bağlantılı. Kısa bir süre önce dünyaca ünlü finans sektörü avukatları Ripple’ın SEC davasında iyi savunmalar yapabileceğini açıklasalar da, analistler bu açıklamaların fiyatlara etki yapmadığını savunuyorlar. Son olarak %3.70 oranında değer kaybına yüzünü tekrar çeviren XRP Coin pump yerine, düşüş trendi içine girdi.

  Ancak 27 Temmuz ile birlikte BTC üzerinde meydana gelen hareketlenmeler ve 38 bin doların kırılması kısa süreli artışı getirmişti. Bitcoin’in 40 bin doları aşması ardından hem XRP Coin’de hem de diğer altcoinlerde kısa vadeli artışlar görüldü. Analistler devamı olan bir pump geldiğini savunmuyorlar. 

  Pump Sürer mi?

  Uzman analist topluluklara ve anonim analistlere göre XRP Coin grafiği herhangi bir pump’ı desteklemiyor. Daha çok dirençler karşısında gücünü kaybeden bir XRP Coin’in bulunduğu ve kısa vadeli düşüş trendinin içine giriş yapıldığı savunuluyor. Analistlerin uzun vadeli tahminleri ele alındığında ise değer kaybı olasılığını işaret ettikleri görülüyor. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  XRP Coin Fiyat Tahminleri

  XRP Coin hakkında fiyat tahminleri uzman analist gruplar tarafından yapıldı. Yazımızın bu bölümünden analistlerin XRP Coin fiyat tahminlerini aynı çatı altına topladık. İşte XRP Coin fiyat tahminleri:

  Trading Beast XRP Coin Fiyat Tahminleri 

  Trading Beast analist topluluğunun XRP Coin fiyat tahminleri şu yönde;

  • XRP 2021 Fiyat Tahmini: Analistlere göre, XRP Coin 2021 yılında 0.10 dolar ile 0.17 dolar arasında fiyatlanabilir. Bu kapsamda değer kaybına uğrayabilir. 
  • XRP 2022 Fiyat Tahmini: Analistler XRP Coin’in 2022 sensinde 0.06 dolara kadar düşüş yaşayabileceğini belirtiler.
  • XRP 2025 Fiyat Tahmini: Analist topluluk 2025’te XRP Coin fiyatının 0.20 dolar olabileceğini tahmin ediyorlar.

  Bu fiyat tahminlerine göre XRP için pump yerine bir fiyat erimesinden söz ediyorlar.

  WalletInvestor XRP Fiyat Tahminleri

  WalletInvestor analistlerinin XRP Coin fiyat tahminleri şöyledir:

  • XRP 2021 Fiyat Tahmini: Analist topluluk XRP Coin’in 2021 sene sonunda 0.60 dolar seviyesinden fiyatlanarak, değer kaybedebileceğini açıkladılar. 
  • XRP 2022 Fiyat Tahmini: Analistlere göre, 2022’de XRP Coin fiyatı 0.50 dolar seviyesine kadar düşebilir.
  • XRP 2023 Fiyat Tahmini: 2023 semesine yönelik analistlerce sunulan XRP Coin fiyat tahmini 0.026 dolar oldu. Bu kapsamda yüksek değer kaybı bekleniyor.

  LongForecat XRP Coin Fiyat Tahminleri

  LongForecat analistlerinin açıkladıkları XRP Coin fiyat tahminleri:

  • XRP 2021 Fiyat Tahmini: Analistlere göre XRP Coin 2021 sonunda 0.17 dolar seviyesinden işlemde olabilir. 
  • XRP 2022 Fiyat Tahmini: 2022 yılı için tahmin ettikleri XRP fiyatını 0.06 dolar olarak sundular. Analistler değer kaybını işaret ettiler.
  • XRP 2025 Fiyat Tahmini: Analist topluluk 2025’te XRP Coin fiyatının 0.21 dolar olabileceğini açıkladılar. 
  Sonuç

  XRP Coin 2021 ve 2025 seneleri arasından değer kaybetmesi beklenen kripto paralar arasında yer alıyor. Hala menkul kıymet olarak tanımlanması konusu belirsizliğini sürdürüyor ve dava süreci fiyatları etkiliyor. Analistlerin XRP fiyat tahminlerine göre, ilerleyen süreçte pump beklentisi ise henüz mevcut değil.

  Piyasanın en sevmediği olgu belirsizliktir. XRP’nin yaşadığı SEC davası nedeni ile hala ortada ciddi bir belirsizlik mevcut. Bu yüzden fiyatta yaşanacak pump ile ilgili belirsizlik sürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle