Kriptopara

Popüler Analistlerden 4 Uzun Vadeli Ethereum Fiyat Tahmini

  Ethereum, kripto para piyasasının en güçlü 2. kripto para birimi olarak biliniyor. İşte bu yüzden yatırımcıların sıklıkla almak istedikleri bir varlık haline geliyor. Yatırım öncesinde akılda yer alan soru ise uzun vadeli fiyat tahminlerinin ne yönde olduğu. Bu yazımızda uzman analistlerin uzun vadeli fiyat tahminlerini ve ETH grafik yorum hakkında bilgileri sunacağız.

  Popüler Analistlerden Uzun Vadeli Ethereum Yorumları

  Popüler analistler ETH geleceği ile ilgili uzun vadeli bir yorum yaparken EIP-1559 yükseltmesinden söz ediyorlar. Çünkü bu yükseltme Ethereum ağının sürekli eleştirilmesine neden olan işlem ücretlerini düşürmeye yönelik. Analistler Buterin’in önerdiği ve şuan test ağında olan EIP-1559’un kesin uygulaması ardından arz azaltma modeli üzerinden işlem ücretlerinin düşürüleceğini belirttiler. Bu güncelleme ardından Ethereum hızının da iyileşmesi bekleniyor.

  Uzman analistler bu güncellemenin hayata geçmesi için test ağındaki işlemler ardından Ethereum içinde oylama yapılacağını açıkladılar. Eğer oylama ardından uygulama kararı kesinleşirse madenci kazançları düşecek ancak işlem ücreti düşüşü yeni alım taleplerini çekebilir. Bu kapsamda geleceğe yönelik, 2025 senesine kadar güç sunacak yüksek bir değerlenme beklentileri bulunuyor.

  Popüler Analistlerden Ethereum Grafik Analiz

  2021 senesinde ETH grafik analizini yapan analistler arasında Bulbot yer alıyor. Bu analist 2021 senesi 20 Hazirandan itibaren grafiğin ilerleyen döngüsünü yorumladı. Analiste göre, grafikte büyük boğa mumu geliyor. Tarihsel olarak logaritmik inceleme yapıldığında, boğalar Haziran başında beri kanalın içinde dip destek alanında bekliyorlar. Analiste göre 2.250 ve 2185 bandı arası önemli ve bant altına kırılma olmadığı sürece 2.540 dolara yükseliş Temmuz ayında oluşabilir.

  Analist grafik yorumunda daha önce, ETH’nin 16 Haziranda fibonacci 0.618 üzerinden dönüş gerçekleştirme olasılığını gündeme aldığını belirtmişti. Şimdi ise benzer dönüşün 24 Haziran ardında oluşabilmesi halinde Temmuz başında 2.740 doların zorlanabileceğini açıkladı.

  Popüler Analistlerden 4 Uzun Vadeli Ethereum Fiyat Tahmini

  ETH için 2025 senesine kadar tahmini bilgileri veren fiyat analizleri bir çok analist tarafından yapıldı. Yazımızın bu bölümünde değer kazanımdan veya kaybından söz eden analistlerin tahminlerini ise bir araya getirdik. İşte Ethereum ile ilgili uzman analistlerin yorum ve fiyat tahminleri:

  Ian McLeod Ethereum Fiyat Tahmini

  Ian McLeod, ETH’nin 2020 yılında ETH’nn 500 dolarlık fiyata geleceğini tahmin eden ve bunu bilen bir analisttir. Şimdilerde ise Ethereum’un 2025 senesine kadar sahip olduğu pazar payının %50’sini kaybedeceğini düşünüyor. Ona göre 2022 ve 2023’te değer kayıpları Pos konsensüs’e geçişte zorlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilir. 2025 senesinde fiyat 1.500 dolarlık seviyede yer alabilir.

  Samantha Yap ETH Fiyat Tahmini

  Samantha Yap, EIP-1559 güncellemesinin başarılı olacağını düşünen önemli bir uzman olarak biliniyor. Ona göre ETH 2021 sene sonunda 10 bin dolar fiyat değerini tabloya alabilir. 2025 senesi için 40 bin dolar üzeri ETH fiyat tahmini sunan isimleri bu tahminler Finder’in anket sonuçlarında verdi.

  WalletInvestor Ethereum Tahmini

  WalletInvestor analistleri, 2020 senesinde ETH fiyatının 338 dolar üzerinde olmasını bekliyorlardı. Bu gerçekleşti ancak 500 dolarlık fiyata uzak bir tahmin yapıldığını belirtmekte fayda var. Analistler ETH’nin 2024 senesinde 450 dolara kadar düşüş yaşayabileceğini ifade ediyorlar.

  CoinSwitch Ethereum Fiyat Tahmini

  CoinSwitch analistlerine göre, Ethereum 2025 yılında 3844 dolar seviyesinde fiyatlanabilir. 2019 senesi için 484 dolarlık fiyat tahmini yapan analistler, 500 dolarlık fiyata oldukça yaklaşmışlardı. Şuan için sadece 2025 yılına yönelik bir fiyat tahmini yapıyorlar.

  Sonuç

  Ethereum hakkında analist dünyası ikiye bölünmüş durumda. 2021 yıl sonu ve 2025 için yapılan ütopik fiyat tahminleri bulunurken, aynı anda düşüş yönünde görüşlerde mevcut. Analistler EIP-1559 yükseltmesinin artışlar için önemli olduğunu vurguluyorlar. ETH yapılacak bu güncellemeler ile birlikte yıllardır yaşanan sorunların çözülmesi planlanıyor. Özellikle ölçeklendirme, yüksek harç ücretleri ve yavaş transferler büyük bir sorun haline gelmişti.

  ETH 2.0 güncellemesinin de tamamlanması ile birlikte bu sorunların da ortadan kalkacağı tahmin ediliyor. Bu durumda uzun vadeli Ethereum yatırımlarının mantıklı olabileceğini söyleyebiliriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle