Kriptopara

Uzmanların Bitcoin Yorumları: BTC Dip mi Olacak, Tepe mi?

  Kripto para piyasasında işlem hacmi en yüksek olan varlık Bitcoin hakkında gündem oldukça hareketli. Yeni yatırım pozisyonlarını almak isteyen yatırımcılar Bitcoin hakkında olan uzman yorumlarını ve fiyat tahminlerini araştırıyorlar. Bu yazımızda çok merak edilen Bitcoin ileride dip mi yoksa tepe mi olacak sorusuna uzmanların yorumlarını kaynak alarak yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Uzmanların Bitcoin Yorumları

  Bitcoin geleceği hakkında yorum yapan uzman analistler, Bitcoin hareketlerini şirketlerin hisselerinde meydana gelen patlama hareketlerine benzetiyorlar. 64 bin 863 dolarlık rekor fiyat öncesinde bir çok düşüşün meydana geldiğini ancak 2021 içinde bu rekorun yakalanabildiğine dikkat çekiyorlar. 

  Analistler Bitcoin’in aynen dotcom patlamasındaki amazon hisselerinin ciddi biçimde yükselişi gibi hareket ettiğini belirttiler. Bir kısım BTC savunucusu analist, Bitcoin’in amazon hisselerinin yaptığı gibi tüm zamanın en yüksek fiyatlarını bir anda kırabildiğini ve 2023’de 250 bin dolara ulaşabileceğini belirtiyorlar. 

  BTC Dip mi Olacak, Tepe Mi?

  Uzman analistler BTC fiyat tahminlerinde gelecekte tepe noktasının hakim olabileceğini açıkladılar. Ancak bu tepe noktasının en erken 2021 Aralık ayında kayda geçebileceğini ifade ediyorlar. Çünkü Haziran, Temmuz, Ağustos aylarının Bitcoin’e yönelik gündemin yoğun olacağı dönemler olduğunu ve fiyatların bu süre zarfında sürekli dalgalanabileceğini belirttiler. 

  Uzman analistler 21 Haziran’da gündeme gelen ve Çin’in son hamlesi olan BTC madenciliğini kesin olarak yasaklama kararına dikkat çektiler. Bu yüzden Bitcoin madencilik performansının düştüğünü, önümüzdeki 3 ay boyunca tepe fiyatları görmenin zor olabileceğini açıkladılar. Ancak Bitcoin’in 2021 sene sonunda ise yine çarpıcı sürprizlerle sahnede olabileceğini ifade ediyorlar.

  BTC Fiyat Anketi Yorumları

  BTC fiyat tahminlerine yönelik bir anket, Schebesta şirketi tarafından uzman analistlerin ve iş insanlarının katılımı ile yapıldı. Bu anketin sonunda gelen olumlu yorumların ve artış yönündeki fiyat tahminlerinin ise daha fazla olduğu görüldü. Uzman isimler anket sonuçlarına göre, 2021 senesi Ekim ayında Bitcoin’in minimum 70 bin dolar seviyesine çıkış yapabileceğini tahmin ettiler. 

  Yorumlara bakıldığında ise Bitcoin için 2021 senesinde orta veya uzun vadeli yatırım tercihlerinin daha akıllıca olacağına, kısa vadeli hedeflerde dalgalanma ile kayıpların fazla olabileceğine değinildiği görülüyor.

  Uzmanların BTC Grafik Yorumu

  Uzman analistler 10 senelik BTC fiyat ilerleyişi hakkında bilgi sunabilecek bir bitcoin analizi yaptılar. Bunun yanında bir karşılaştırma adına BTC yakın geçmişini ortaya koyan bir grafik yorumunu da gerçekleştirdiler.

  Grafikten de görebildiğimiz üzere, 100 günlük hareketli ortalama kısa vade için hala aşağıyı gösteriyor. Bollinger bandı da ciddi bir kırılıma maruz kalmış durumda. 

  Uzman analistler BTC için geride kalan son 7 günü ifade eden grafik incelemesinde dip fiyatı 32.323 dolar olarak gördüklerini bu zamanda kayda geçen en yüksek fiyatın ise 41.295 dolar seviyesinde olduğunu açıkladılar. Diğer yandan en kötü performansın ise son 52 haftalık grafikte 64.863 dolarlık fiyat düzeyinden, 30.681 dolara doğru ilerleyen sert düşüş alanında kayda geçtiğini belirtiyorlar.

  Uzman analistler 21 Haziranın günlük grafiğini ve geride kalan son 10 yıllık döneme ilişkin fiyat grafiğini inceleyerek belirli yorumlar getirdiler. Uzmanlara göre 10 senelik süreçte BTC destekleri ve trendlerinin çok iyi çalıştığını açıklıyorlar. Diğer yandan bu sezon için ilk desteğin ise 20K civarında olduğunu açıklıyorlar. Bu alan eğer kırılırsa yükselen trende ait olan desteklerin test edilebileceğini ifade ettiler. Analistler 19 Haziran grafiğinde henüz bir tobo formasyonun oluşum aşamasında olduğunu ve pozitif uyumsuzluğunda mevcut olduğunu belirttiler. 

  33.192 dolarda sağ omuz, 34.164 dolarda baş ve 32.959 dolarda sağ omuz oluşumuna dikkat çeken analistler, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayı ilk yarısı içinde dalgalı fiyat beklentilerini açıkladılar. Bu görünüme önemli yükseliş seviyelerin ancak Ağustos ayı ardından gündemde olabileceğini ve yüksek ihtimalle sene sonunda tepe fiyat oluşumu görülebileceğini açıklıyorlar. 

  Uzmanların Bitcoin Fiyat Yorumları

  2021 senesinde Bitcoin fiyat tahminlerini veren birçok uzman analist ve önemli iş insanı bulunuyor. Yazımızı bu bölümde uzmanların gerçekleştirdiği BTC fiyat yorumlarını bir araya getirdik. İşte BTC için yapılan uzmanlara fiyat yorumlar:

  Pankaj Balani Bitcoin Fiyat Yorumu

  Pankaj Balani Bitcoin için 2021 yıl sonu tahmini verdi. Tahminleri ile adından söz ettiren Delta Exchange CEO’su Pankaj, Mayıs ayında satışların giderek arttığını bun bağlı BTC fiyatının da azaldığını açıkladı. Açıklamasına devam ederken, Bitcoin’in 2021 senesinde 38 bin dolarlık fiyatı koruması gerektiğini belirtti. Çünkü bu fiyatın ileride onu yükselişe taşıyabilecek önemli bir nokta olabileceğini düşünüyor. 

  Uzmana göre BTC 2021 yılı Temmuz başında 40 bin dolar seviyesine çıkış yapabilir. Bunun öncesinde ise Haziran içinde 38 bin doları tekrar yakalaması gerekecek. Uzman isim 2021 sonunda ise BTC’nin 70 bin dolar düzeyine çıkış yapabileceğini belirtti. 

  Mark Yusko Bitcoin Tahmini 2021

  Başarılı bir kripto para yorumcusu ve koruma fonu yöneticisi olan Mark Yusko, Bitcoin’in 2021 sene sonunda 100 bin dolarlık fiyatı görebileceğine inanıyor. Ona göre BTC için iyimser yorumların yapılmamasındaki sebep sadece fiyatı manipüle edici hareketlerin gündeme taşınmak istenmesi. Uzmana göre 64 bin dolarlık seviye 2021 Eylülde tekrar test edilebilir ve bunun ardından sene sonunda 100 bin dolarlık fiyat tabloya gelebilir. 

  Fred Schebesta BTC Fiyat Tahmini

  Finder.com kurucusu olan ve yorumları ile kripto para dünyasına damga vuran Fred Schebesta, Bitcoin’in 2023’te 250 bin dolar olabileceğini belirtti. 2021 senesi Ekim ayında ise 75 bin dolar ile 80 bin dolar arası bir fiyatın tabloya gelebileceğini düşünüyor. Dikkatlerin BTC üzerinde olduğunu açıklayan uzman, madencilerin Çin’den başka coğrafyalara göçlerinin başlayabileceğini ve kaybedilen performansın ise kısa sürede geri kazanılabileceğini belirtti.

  Sonuç Olarak

  Bitcoin 2021 senesinde genel olarak fiyat anlamında değer kazanması bekleniyor. Uzmanlar onun dip nokta yerine tepe noktayı 2021 senesi Ekim ayı ardından yani sene sonuna yakın dönemde yapabileceğini açıklıyorlar. Bitcoin, gelecekte tahminlere uygun hareket ederse, yatırımcıları için bir kez dada tarihi rekorları tabloya alabilir. Tabi bu süreçte güncel kripto para haberlerini yakından takip etmek gerekiyor. Gelecek yeni haberlere göre son durum değişebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle