Kriptopara

Uzmanların ATOM Coin Yorumları Nedir? 2021 COSMOS Yorum

  ATOM Coin sahip olduğu teknoloji ve kısıtlı arzı ile son günlerde yükseliş trendine girdi. Kripto para yatırımcılarının merak ettikleri ATOM Coin nedir, Cosmos projesinin amacı, artıları ve eksileri hakkında merak edilen detayları ve uzman görüşlerini yazımızda derledik.

  ATOM (Cosmos) Coin Nedir?

  Cosmos, öncülü Tendermint gibi klasik BFT konsensüs algoritmaları tarafından desteklenen ve bağımsız paralel blok zincirlerden oluşan blockchain ağıdır. Atom (COSMOS) Coin ise birbirleri ile ölçeklenebilen ve birlikte çalışabilen blok zincir ekosistemine ait kripto para birimidir.

  ATOM Projesinin Amacı Nedir?

  ATOM projesi, kripto para birimlerini bir araya getirerek birlikte çalışmalarını hedef almak amacıyla geliştirilmiştir. Jae Kwon, Ethan Buchman ve Zarko Milosevic gibi isimler tarafından geliştirilen proje bu birleştirici amacını Blockchain 3.0 olarak tanımlayarak projeyi ölçeklenebilirlik ve enerji tüketim sorunlarına çözüm bulmak için geliştirdiklerini ifade ettiler. Projenin detaylarına https://v1.cosmos.network adresi üzerinden erişim sağlanan ATOM Whitepaper’ından ulaşabilirsiniz.

  Uzmanların ATOM Coin Yorumları Nedir?

  ATOM Coin uzmanlara göre güvenli ve hızlı bir token olarak değerlendirilmektedir. Yerel token’i olduğu Cosmos projesinin öncülü Tendermint gibi potansiyel taşıdığını ifade eden kripto para uzmanları, hedeflenen Blockchain internetine ulaşmada Cosmos projesinin önemli mesafe kat edilmesine katkı sağlayacağını düşünmektedirler. İlerleyen günlerde Cosmos ağının karmaşık yapıya sahip projelerin geliştirilmesine olanak tanıyacak olması da uzmanlara göre ATOM Coin kullanımını artıracaktır.

  Cosmos Neden Farklı?

  Cosmos diğer blockchain projelerinin aksine kripto paraları bölmeyi değil birleştirmeyi amaçlar. Özel blockchain internetini mümkün kılan proje, PoS algoritması kullanarak işlemci gücüne değil hisse sahipliğine göre çalışmaktadır. Yüksek enerji tüketimi ve ölçeklenebilirlik sorununa çözüm sunan Cosmos, zamanla karmaşık uygulamaların kendi ağı üzerinde inşa edilebilmesini mümkün kılmaktadır. Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto para birimlerine göre saniye başına daha çok işlem yapılmasına olanak tanır. 

  Cosmos Ağı Güvenli Mi?

  Cosmos ağının güvenliği Proof of Stake (PoS – Hisse İspatı) algoritması ile sağlanır. Doğrulayıcı node seçimlerinde, işlem doğrulamalarında ve ödül dağıtımında yüksek miktar ATOM token’ine sahip olan doğrulayıcıların seçilme şansını artırmaktadır. Kurallara uygun hareket edilmemesi yüksek miktarda token kaybetme riski taşımaktadır.

  Uzmanlar ATOM Geleceği ile İlgili Umutlu Mu?

  Birleştirici etkisi ile kripto para sektörünün parlayan yıldızı olmaya aday olarak gösterilen ATOM, uzmanlarca geleceğine umutla bakılan projeler arasında yer alır. Token’in farklı kripto para birimlerini birleştirme çabası uzmanlarca takdir edilmekte ve geliştiricilerinin hedeflediği Blockchain 3.0 olma yolunda token avantajlı görülmektedir.

  Ölçeklendirme ve enerji tüketimi konusunda PoS algoritmasının tüm artılarını kullanan ağın güvenliği de önemli bir artı olarak hanesine yazılarak uzmanların portföy önerilerinde ATOM Coin’e yer vermelerini desteklemektedir. ATOM Coin orta ve uzun vadede uzmanlara göre önemli yükseliş potansiyeli taşımaktadır. Proje geliştirmek isteyen girişimcilerin sahip olmak istekleriyle ATOM Coin potansiyelinin zamanla fiyatına yansıyacağı düşünülmektedir.

  Cosmos Coin Grafik Yorumu

  Cosmos grafiklerinde yaşanan fiyat değişimlerini inceleyen anonim analistler, son yükselişin oluşturduğu flama formasyonu ardından fiyatların akümülasyon sürecine girdiğini ifade ettiler. Popüler kripto para 20 Eylül 2021 tarihi ile ATH seviyesini 45 dolara taşımış ve yaşadığı geri çekilme ile Fibonacci dirençleri üzerinde tutunmayı başarmıştır. Anonim analistler bir miktar geri çekilmeyi daha normal karşılarken, ana trendin yükseliş yönünde şekillendiğine dikkat çekmektedirler.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 ATOM fiyatı %cosmos+try% TL. Döviz cinsinden ise %cosmos+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cosmos 24 saatte %cosmos+yuzde%.

  Atom Projesinin Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Atom projesi deflasyonist yapısı, farklı kripto para birimlerinin kolayca entegre olabildiği teknolojisi ve güvenilir altyapısı ile önemli avantajlara sahiptir. Takasta oldukça düşük masraflar çıkarması, kullanım amacını destekleyen en önemli artıları başında gelir. ATOM Coin staking işlemi ile yatırımcısına pasif gelir elde etme şansı sunmaktadır.

  Ethereum ağı ile benzer mantıkta çalışması ise Atom projesinin dişli bir rakibe sahip olmasına yol açmıştır. Ethereum en çok tercih edilen kripto para birimleri arasında yer almaktadır ve Atom, Ethereum tekeline karşı dezavantajlı bir pozisyonda yer almaktadır.

  Sonuç Olarak

  Cosmos (ATOM) Coin gelecek vadeden ve uzmanların önerdiği altcoin’ler arasında yer alır. Blockchain dünyasını birleştirme misyonuna inanan kripto para yatırımcıları, kademeli bir alım stratejisi ile ATOM Coin’de yaşanan geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirebilirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle