Kriptopara

Ripple Yorum 2021, 2022, 2023 - XRP Coin Fiyat Tahminleri 

  Ripple ve SEC arasındaki davaya bağlı olarak yakından takibe alının XRP Coin hakkında pek çok soru yatırımcı kafasını kurcalıyor. Bu yazımızda en çok merak edilen Ripple için 2021, 2022 ve 2023 yıllarına dair yapılan yorumlar neler, XRP Coin fiyatı tahminleri ne yönde sorularına yanıt olacak analist tahminlerini sunacağız. 

  Ripple Yorum 2021

  Ripple hakkında yapılan 2021 yorumlarına bakıldığında pek parlak bir tablo gündeme gelmiyor. Çünkü analist ve yatırımcı yorumlarında yer alan ağırlıklı konu Ripple ve SEC davası sürecinin yarattığı belirsizlik. Analistler XRP Coin fiyatlarının tamamen davadaki gelişmelere bağlı olarak grafik dışı hareketleri yapabildiğini açıklıyorlar. Ancak 2021 senesi için umutların henüz tükenmediğinin de altını çizdiler.

  Analistlerin yorumlarına göre XRP Coin 2021 senesi Mayıs ortasında kayda geçen genel piyasa düşüşünden sıyrılmayı başardı. 2021 yılı Temmuz ayında maksimum 1 dolar seviyesine çıkabileceği tahmin ediliyor. Ancak sonrasında değer kayıplarının gündeme gelebileceği açıklandı.

  Ripple Yorum 2022

  Analistler Ripple’ın ve XRP Coin’in 2022’de nasıl bir noktada olacağını kestirmekte zorlandıklarını belirtiyorlar. Bu konuda tahmin yapmak için ise tarihsel grafik incelemelerin veya teknik analizin yeterli olmadığını açıkladılar. Bu konu hakkında yorum yapmak için geniş bir temel analizden faydalanmak gerekiyor.

  Analistler 2022’deki durumu ölçebilmek için dava sürecinde avukatların sundukları bilgileri temel aldıklarını açıkladılar. Son olarak ise SEC tarafının avukatları bir anlaşmaya gidilebileceği üzerine yoğunlaştılar. Analistler geçmişte SEC ile davası olan pek çok tarafında anlaşma ile dava sürecini tamamladıklarını vurguluyorlar. Ancak bu anlaşmaların ise ciddi yaptırımları beraberinde getirdiklerini belirttiler. 

  Eğer SEC ve Ripple bir anlaşmada uzlaşırsa Ripple emanet hesaplarında yer alan miktar kadar XRP Coin tazminatı ödeyebilir. Uzmanlar bu değerin ise XRP Coin’in arz miktarına karşılık geldiğini açıkladılar. Eğer bu durum yaşanırsa 2022 senesinde XRP Coin fiyatının çökeceğini tahmin ediyorlar.

  Ripple Yorum 2023

  Ripple için 2023 senesine yönelik tahmin ve yorum yapan analistler, bu sene içindeki durumunda tamamen dava sonucuna bağlı olduğunu açıkladılar. Bu yüzden iki farklı senaryo üzerinden yorum yaptılar. Ripple anlaşma yoluna gitmez dava onun yararına tamamlanırsa 2023’de XRP Coin fiyatının tüm zamanların rekoru olan 3.84 dolara geri dönüş yapabileceğini belirttiler.

  Eğer söz konusu olan dava anlaşma yoluna gidilir ve tazminat ödenirse, XRP Coin fiyatının 2023’te tüm zamanların en düşük fiyatı olan 0.0028 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini ifade ettiler. Bu açıdan belirsizlik sürüyor.

  XRP Coin Fiyat Tahminleri 2021, 2022, 2023

  XRP Coin’in 10 Haziran tarihinde dava sürecinin devamına rağmen %2.23’lük değer kazanımını yapması ardından analistler yeni tahminlerini sundular. Yazımızın bu bölümünde önemli analistleri XRP Coin tahminlerini bir araya getirdik. İşte XRP Coin geleceği hakkında bilgi sunana analist fiyat tahminleri:

  Tom Lee XRP Coin Fiyat Tahmini

  Tom Lee, XRP Coin geleceğinin son derece belirsiz olduğunu açıklıyor. Ancak XRP Coin fiyatının 2021 senesi Temmuz ayı içinde değerlenebileceğini belirtti. Bu noktada ise fiyatın 1.50 dolar ile 1.65 dolar bandı arasında dalgalanmasını bekliyor. Uzman analiste göre, Ripple davada olumlu sonuca ulaşırsa XRP Coin 2022’de 2.50 dolar düzeyine kadar yükselebilir. 

  Credible Crypto XRP Coin Fiyat Tahmini

  Credible Crypto’da dava sürecindeki gelişmeler üzerinden fiyat tahminlerini yapan analistlerden. Analiste göre SEC ve Ripple anlaşması gerçekleşirse bu anlaşmanın maddelerine göre XRP Coin’i olumsuz etkileyecek bir kaç faktör otaya çıkacak. Bu yüzden XRP Coin fiyatları 2022’de 0.20 ile 0.25 dolar bandı arasına kadar çekilebilir. Analiste göre, eğer dava süreci olumlu ilerlerse XRP Coin 2022’de 3 dolarlık fiyat düzeyini görebilir. 

  Aayush Jindal XRP Coin Fiyat Tahmini

  Aayush Jindal hem dava hakkında hem de XRP Coin fiyatı hakkında tahminlerini belirtti. Uzman analist dünyanın en başarılı avukatlarının davada anlaşma sağlanmasını beklediklerini ifade etti. Bu anlaşma sonunda ise XRP Coin işlemleri belirli denetimlere tabi olabilir ve bu durum fiyata olumsuz bir etki yapabilir. Analiste göre XRP Coin 2021’de değerlenebilir ve 1.50 dolar seviyesine kadar çıkabilir. Ancak 2022’de kontrollerin etkisi ile fiyat 1 dolar bandı altına dönüş yapabilir. 

  Sonuç

  XRP Coin hakkında geleceğe yönelik tahminleri yapabilmek için şu anda güncel Ripple haberlerinin takip edilmesi oldukça önemli. Zira fiyatın düğüm noktası artık SEC ve Ripple davası olduğu görülüyor. Analistler bu süreçte her an değişim olabileceğini ve teknik analizin bu konuda yetersiz kaldığını belirtiyorlar. İki farklı senaryoyu ele almak zorunda kalan analistler, yatırımcıları ise fiyat oynaklığına karşı uyarıyorlar. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle