ONG Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Şirketler için üzerinde yenilikler yapılan farklı Blockchain’ler ile çalışabilen Ontology Gas (ONG) Coin hakkında bilgileri bu yazımızda ele alacağız. Alım taleplerini 2021 yılı ikinci yarısında karşılaması beklenen ONG Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, gelecekte nasıl bir noktada olacak sorularını yanıtlamaya çalışacağız. 

  ONG Coin Nedir?

  ONG Coin, kişisel verilerin sadece yatırımcı kontrolünde olmasını sağlayan Ontology Blockchain’inde işlem yapmak için kullanılan kripto para birimidir. Açık kodlu bir programa tüm bilgilerini teslim etmek istemeyen kurumsal şirketler tarafından tercih edilen ONG Coin, Blockchain’de kurumsal şirketler için gizlilik temelli yatırım işlemlerini sunar. 

  ONG Coin, Blockchain kullanımına nereden başlayacağını anlamakta zorluk çeken şirketlere, hızlı işlem onayını ve dağıtık ağda birçok farklı şirketle bağlantı avantajını sunar. 

  ONG Coin Yorum

  ONG Coin yorumları ele alındığında kurumsal şirketlerin ona yağdırdığı övgüler görülüyor. Özellikle kripto para ödemeleri üzerinden birbirleriyle iş yapan kurumsal şirketler, ONG Coin’i tercih ederek transfer koşullarından daha düşük masrafla yararlanmayı seçtiklerini belirtiyorlar.

  Analist yorumlarına bakıldığında ise ONG Coin iş dünyasına hitap eden bir kripto para birimi olarak görülüyor. ONG Coin’in iş ortaklıkları için farklı tiplerde geliştirilmiş olan Blockchain’ler üzerinde çalışabileceğini ve bunun çarpıcı bir imaj olduğunu belirtiyorlar.

  ONG Coin Geleceği

  ONG Coin gelecekte fiyat çıtasını yükseltmesi beklenen bir altcoin olarak inceleniyor. Analistler, özellikle Bitcoin fiyat yükselişinin onu desteklediğini, Bitcoin fiyat düşüşlerinin ise onu diğer altcoin’lere göre daha az etkilediğini belirtiyorlar. 2021 senesinde BTC dalgalanmaları devam etse dahi ONG Coin’in sene sonunda 1 dolarlık fiyat rekoruna ulaşacağı aktarılıyor.

  2022 yılı başında düşüş trendine girmesi beklenen ONG Coin’in ikinci yarıda ise yükseliş ivmesi ile parlayacağı açıklanıyor. Aayush Jindal gibi gündeme ilişkin en yeni analiz sonuçlarını sunan isimler ONG Coin’in 2,3 dolarlık seviyeye 2022 sonunda ulaşacağını belirtiyorlar.

  ONG Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 ONG fiyatı %ong+try% TL. Döviz cinsinden ise %ong+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ontology Gas fiyatı 24 saatte %ong+yuzde%.

  Kripto para piyasası volatilitesine bağlı şekilde bu fiyat değeri her ana değişebilir. Bu yüzden anlık fiyat takibi ardından alım veya satım emri tanımlanmalıdır.

  ONG Coin Nasıl Alınır?

  ONG Coin almak için Bithumb, Binance, Coinone, Bittrex, ProBit Exchange, AscendEX, EXMO, BigONE, EXMO, Coin DCX, CoinEX, CEX.IO kripto para borsalarından herhangi birine internetten giriş yapılmalıdır. Platformun ana sayfasından “hesap oluştur“ sekmesine tıklanır. Açılan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılıp, “kaydet“ komutu seçilir. Hesap açılışı bu yolla tamamlanır.

  Ardından otomatik olarak ekrana gelen pencereden, “hesaba pata yatır“ sekmesine tıklanır. Bu alanda kredi kartı ve banka kartı şifresi ve numarası kullanılarak sanal cüzdana para transfer edilir. Yeni sayfa üzerinden “kripto para alım“ sekmesine tıklanır açılan listeden ONG ve miktarı tercih edilir. Satın alma emri onayı ile ONG bakiyesi sanal cüzdana yansır.

  Avantajları Neler?

  ONG Coin’in en büyük avantajı altcoinlerde arbitraja en uygun seçenek olmasıdır. ONG Coin oldukça yüksek erişilebilirlik düzeyine sahip, çünkü likiditesi farklı birden fazla kripto para borsasında işlem görüyor. Yatırımcılar ONG Coin’i düşük fiyattan ve daha yüksek fiyattan farklı borsalarda bulabilirler. Bu kapsamda alım-satım’ı anlık yaparak kar elde etme avantajı doğar.

  ONG Coin, dijital ticari işlerde bir kurumsal şirketin tüm gizli bilgilerini saklar. Gizlilik ve güvenin önde olduğu yatırım işlemleri sayesinde avantaj sunar. Cüzdanlar arası transferde sınır ötesine coin gönderimi, düşük masraf karşılama ve hızlı gönderim avantajları sunar.

  Dezavantajları Ne?

  ONG Coin dezavantajı, fiyat oynaklığının yanında yüksek fiyat çıtasına sahip olmamadır. Fiyatı henüz LTC ve ETH gibi altcoinler ile yarışabilecek bir düzeyde değildir. Portföye değer katmak için tercih edilen altcoin %120 kar hedefi olan hızlı traderlara hitap etmekte zorlanıyor.

  ONG Coin, sanal cüzdanda saklanması halinde her kripto para birimi gibi saldır riski altındadır. Bakiyesinin bir kısmının soğuk depolama alanında bulunması tercih edilir.

  Sonuç

  ONG Coin, gelecek vadeden altcoinler arasında önemli bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain teknolojilerini iş yaşantılarına taşımak isteyen şirketler onun için alım taleplerini iletiyorlar. Analistler ONG Coin’i yorumlarken, 2021 yılı sonunda 2 dolar üzeri fiyat beklentisi içindeler. ONG Coin’in nasıl bir imaj çizeceğini ilerleyen süreçte birlikte gözlemleyeceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle