Kriptopara

MINA Coin Alınır mı? 4 Uzmandan MINA Yorumları

  Kripto para yatırımcıları, Mina Protocol (MINA) Coin hakkında detaylı bilgilere sahip olmak istiyor. Blok zincirinde merkezi olmayan doğasına aykırı sorunları ortadan kaldırmak için tasarlanan Mina Protocol merak ediliyor. Bu yazımızda MINA coin alınır mı?, uzmanların MINA yorumları neler, MINA yatırımı yapmak mantıklı mı gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

  MINA Coin Alınır mı?

  Mina Protokolü, toplam blok zinciri boyutunu tutarlı bir şekilde sınırlayan ve koruyan kısa ve öz bir blok zinciri depolama ve doğrulama mekanizmasına sahip bir kripto para birimidir. Dolayısıyla blok zinciri sektöründe önemli işlevsel özellikler taşıdığı için popülerlik kazanmıştır. Kripto para uzmanları Mina Protocol’ün sağladığı avantajlar ve çözdüğü sorunlar nedeniyle yerel kripto para birimi MINA coin fiyatında yükselişin devam etmesini bekliyor. 

  MINA Coin Ön Satış Performansı 

  Sadece dört saat içinde tüm MINA Coin’lerin satıldığı ön satışta toplamda 19 milyon dolarlık fon elde edildi. Ön satışta yaşanan ilgiden dolayı fiyatlama konusunda beklentiler söz konusuydu. Güven oranı düşük bazı kripto para borsaları MINA almak isteyen yatırımcılara yönelik bir hayli yüksek fiyattan satışa koydu. Bu yüzden MINA satın alma hakkının yüz dolara yakın seviyelere yükseldi. Fakat, OKEX ve Coinlist Pro listelenmelerinin ardından, MINA fiyatı yaklaşık üç dolardan işlem görmeye başladı.

  MINA Coin Yatırımcıları Kimler?

  Kripto para sektöründe giderek popülerlik kazanan MINA coin yatırımcıları da merak ediliyor. ABD merkezli en büyük kripto para birimi Coinbase ve kurucularının yer aldığı yatırım şirketlerinin MINA Coin’i destekledikleri biliniyor. 

  Paradigm ve Polychain Capital gibi sektörde tanınan yatırım şirketleri de MINA Coin yatırımcıları arasında yer almaktadır. Kripto ekosisteminde tanınan yatırım şirketlerinden fon alan MINA bu sayede analistlerden de tam not aldı. Çünkü uzmanlara göre bu destek, MINA iyi bir gelecek potansiyeli taşıdığının işareti olarak yorumlanmaya başladı. 

  MINA Coin Geleceği Ne Olur?

  Küçük boyutu nedeniyle "özlü blok zinciri" olarak adlandırılan Mina Protokolü, blok zincirinin toplam boyutunu tutarlı bir şekilde sınırlayan blok zinciri doğrulama ve depolama için yeni bir mekanizma tanımlıyor. Mina Protokolü'nün geliştiricilerine göre, blok zinciri ne kadar uzun süre var olursa olsun veya üzerinde ne kadar etkinlik olursa olsun, blok zinciri her zaman sadece 22 KB boyutunda kalacak. Bu nedenle MINA Coin'in geleceğinin fiyat artışı ile sonuçlanarak yükseliş hareketlerinin devam etmesi bekleniyor.

  MINA Coin Arz Modeli Nasıl?

  Kripto para projelerinin en önemli hedeflerinden birisi de enflasyona karşı bariyer olma hedefi olduğu için Mina Protocol buna uyumlu hareket ediyor. Dolayısıyla paranızın ve yatırımlarınızın enflasyon karşısında erimemesini ve onun üzerinde getiri sağlamasını istiyorsanız MINA Coin yatırımı doğru bir tercihtir. Ekonomik izahatnamesinde bu hususa dikkat çeken Mina Protocol, bu sayede altcoin yatırımcılarının da en çok tercih ettiği kripto para birimlerinden biri haline geldi. 

  Mina bir ödeme yöntemi alternatifi olarak piyasaya sürülmesine rağmen, deflasyonist bir yapıya sahiptir. Bu sayede önümüzdeki on yıl boyunca Mina arzının ne kadar artırılabileceği açık bir şekilde belirtildiği için uzmanlar bu noktaya dikkat çekiyor. Bu konuda örnekle açıklama yapan analistlere göre, 2031’de dolaşımdaki Mina sayısı iki buçuk milyondan fazla olamaz.

  Uzmanlardan MINA Coin Yorumları

  Mina Protocol, giriş engeli düşük olduğundan, merkezi aracılara dayanmadan daha fazla ademimerkeziyetçilik sağlayan düğümlerin geniş dağılımını sağlıyor. Mina Protocol geçtiğimiz dönemde, CoinList platformunda gerçekleştirdiği ön satışta 19 milyon dolara yakın fon topladı. Dört saat içinde tamamlanan ön satışta altcoin yatırımcılarının büyük ilgi gösterdiği belirtiliyor. Uzmanlar, 6 TB’ı (terabyte) aşan Ethereum ve yarım TB’a yaklaşan Bitcoin’i göz önünde bulundurarak, Mina Protocol’ün hafifliğiyle ön plana çıktığını söylüyor. 

  MINA Daha yüksek Seviyelere Ulaşabilir

  Bununla birlikte MINA Coin yatırımcıları ve destekçileri arasında popüler yatırım firmalarının bulunması uzmanların dikkatinden kaçmadı. Deneyimli kripto para uzmanları, MINA Coin geleceğinde daha yüksek seviyelere ulaşma potansiyeli taşıdığını belirtti. Ancak ağın yoğunluğu arttığı zaman işlem sürelerinin uzayabileceği de belirtiliyor. Fakat Mina geliştirici ekibi oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı şimdiden önlemini aldığı için yatırımcılarına güven vermeye devam ediyor. 

  Alex Saunders MINA Coin Fiyat Tahmini

  Kripto para topluluğunun takip ettiği uzmanlardan Alex Saunders, 2022 yılına MINA Coin’in yükseliş trendiyle gireceğini söyledi. Deneyimli kripto para uzmanı yıl sonu ve 2022 yılı başındaki MINA Coin fiyat tahminini 12 dolar ile 15 dolar seviyeleri arasına konumlandırdı. Popüler analist ayrıca 2020 yılının ilk çeyreğinden sonra MINA Coin fiyatının 12 dolar seviyesi üzerinde kalıcı olabileceğini vurguladı. Ancak kripto paranın ilk olarak 8 dolar direncini geçmesi gerekiyor. 

  Aayush Jindal MINA Coin Tahmini

  Tecrübeli analistlerden Aayush Jindal, 2022 yılında MINA Coin fiyatının 13 dolar olmasını bekliyor. Bu tahmin gerçekleşirse kripto para ocak sonuna kadar yükseliş trendi içinde kalarak değerini arttırabilecek. Deneyimli analist MINA coinin 2022 mayıs ayında ise 10 dolar ile 13 dolar arasında tutulacağını düşünüyor. 

  Coinliker Analistleri Fiyat Tahmini

  2022 yıl sonu için fiyat tahmininde bulunan Coinliker’in deneyimli analistleri, MINA Coin fiyatının 12 dolar ile 20 dolar arasında olacağını iddia ediyor. Kripto para nisan ayında 12 dolar ile 15 dolar bandı arasında kritik seviyelerde işlem görebilir. 

  Crypto Crow MINA Tahmini

  Anonim kripto para analisti Crypto Crow, 2021 yılında MINA coin fiyatının 9 dolara ulaşacağını söylemiş ancak bu tahmininde şu ana kadar başarılı olamamıştı. Ünlü analist 2022 yılının ikinci yarısında yeniden atak beklediği MINA coin fiyatının 15 doların üzerine çıkacağını iddia ediyor. 

  Sonuç Olarak

  Kripto para piyasasında büyük ilgi gören MINA Coin, kurumsal şirketlerden de yatırım alan önemli bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlar MINA Coin fiyatındaki yükselişin önümüzdeki yıllarda da kademeli olarak devam etmesini beklediği için yatırım açısından değerlendirilmesini uygun görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle