Kriptopara

Maker Coin Geleceği 2021- Uzman Yorum ve Tahminleri

  Merkezsiz stabil coin olan DAI fiyatını 1 dolar olarak sabitlenmesinde temel oluşturan Maker projesi birçok yatırımcının da ilgi odağında. 2021 senesinde MKR Coin hakkında birçok analist yorum yapmış durumda. Bu yazımızda analistlerin MKR Coin hakkında yaptıkları tahminleri, tahminlerine yön veren faktörleri ve olası fiyat değerlerini sunacağız. 

  Maker Coin Geleceği 2021

  Analistler göre Marker Coin’in yakın geleceğinde değer kaybı etkili olabilir. Orta vadeli süre ardından ise Marker Coin fiyatlarının artabileceği düşünülüyor. Analistler Marker Coin’in fiyat erimesi riski altında olan altcoinler ile aynı kategoride olmadığını belirtiyorlar. Çünkü onun stablecoin DAI için bir belirteç görevi gördüğünü belirttiler. 

  MKR Coin’in 1 DAI’yi 1 dolar değerini eş değer tutmak için kullanıldığını açıklıyorlar. DAI ile işlem yapmak isteyen kurumsal yatırımcıların, MKR Coin belirtecini kullanmaya devam edeceklerini bunun ise MKR Coin için bir avantaj yarattığını belirttiler. Gelecekte MKR Coin’in iyi bir noktada olabileceğini düşünüyorlar. 

  Maker Coin Uzman Yorum ve Tahminleri

  Uzman analistler Marker Coin için tahmin gerçekleştirirken 2021 senesinde iki farklı noktayı işaret ettiler. Crypto Crow, Aayush Jindal ve diğer analistler MKR Coin’in 2021 ilk yarısını fiyat düşüşüyle kapatabileceğini açıkladılar. İkinci yarı ortasında ise MKR Coin fiyat artışının olabileceğini ifade ettiler.

  MKR Coin’in 2021 senesi sonlanmadan 4.900 dolar ile 4.950 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini düşünüyorlar. Olası ilk yarı değer kaybında ise MKR Coin fiyatının 5.000 dolar ile 5.050 dolar bandı arasında şekillenebileceğini ifade ettiler.

  MKR Neden Yükselebilir?

  Analistler MKR Coin için tarihsel fiyat ilerleyişini incelediklerinde 2021 ikinci yarısı için dikkat çekecek bir fiyatlanmanın gündeme gelebileceğini belirtiyorlar. Temel ve teknik analiz ardından edindikleri verileri tahminlerinin nedenleri olarak sunuyorlar. Diğer yandan MKR Coin’in sunduğu belirli avantajların ikinci yarı yükseliş tahminini yapmalarına sebep olduğunu ifade ettiler. Analistlerin işaret ettiği, verdikleri tahminler üzerinden etkili olan faktörler şunlardır:

  • Analistler MKR Coin’in Marker platformundaki kullanıcılara değer kattığını belirtiyorlar. Platformda ne kadar çok MKR Coin sahibi olunursa hediye olarak dağıtılan MKR jetonlarından da  o kadar fazla alma şansı bulunduğunu ifade ettiler. Diğer yandan MKR Coin’in oy hakkını kazandırdığını vurguladılar. Bu iki faktörün alım taleplerini 2021’de besleyebileceğini açıkladılar.
  • Analistler ERC-20 token olan MKR Coin’in akıllı sözleşmeler ile çalışabildiğini belirtiyorlar. Ethereum benzeri bir modeli sunarken kendi ağındaki sistemden güç alarak daha hızlı işlem sunduğunu belirttiler. Bu avantajın alım taleplerini tetikleyebileceğini düşünüyorlar.
  • Analistler MKR Coin’in hem staking hem de bor verme alanlarında kullanılabildiğini vurguladılar. Her iki merkeziyetsiz finansal işlem için de imkan sunan MKR Coin’in daha fazla tercih edilebileceğini ifade ediyorlar.

  Tüm bu faktörler 2021 senesinde MKR fiyatını yükseltebilecek detaylar olarak görüyorlar.

  Cactus Marker Coin İçin Ne Diyor?

  Cactus MKR Coin’in 2021 senesi Ekim ayına en yakın noktada dikkat çekici bir değer kazanımı yapabileceğini düşünüyor. 2021 yılı ikinci yarısında MKR Coin’in 4.900 dolar ile 4.950 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladı.

  Crypto Crow Marker Yorumu

  Crypto Crow, Marker Coin’in 2021 yılının birinci bölümünü değer kaydıyla kapatabileceğini ifade etti. Analiste göre MKR Coin fiyatı ilk periyot sonunda 4.800 ile 4.850 dolar bandı arasında şekillenebilir. 2021 sene sonunda ise MKR Coin fiyatının 5.000 ile 5.050 dolar bandı arasında olabileceğini düşünüyor. 

  WalletInvestor Yorumu

  WalletInvestor analistleri MKR Coin fiyatının 2021 sonuna en yakın dönemde 4.800 dolar ile 4.850  dolar arasında konumlanabileceğini açıkladılar. MKR Coin’in 2021 ilk yarısı içinde ise değer kaybedebileceğini düşünüyorlar.

  Coinliker Marker Coin 2021 Tahmini

  Coinliker analisteleri Marker Coin’in 2021 yılında Eylül sonunda yatırımcıların dikkati en yüksek oranda çekebileceğini ifade ettiler. Bu noktada MKR Coin’in 5.000 dolar ile 5.050 dolar arasında fiyatlanabileceğini açıkladılar. 

  Aayus Jindal Tahmini

  Aayush Jindal MKR Coin fiyatının 2021 sene sonunda yatırımcıya kazanç sağlayabilecek bir noktaya gelebileceğini düşünüyor. İlk yarıda değer kaybedebilecek MKR Coin’in sene sonunda 5.010 ile 5.040 dolar bandı arasında olabileceğini ifade etti.

  Kaleo Marker Coin 2021 Tahmini

  Kaleo, MKR Coin için 2021 ilk yarısının parlak bir senaryoya ev sahipliği yapamayacağını düşünüyor. BTC hareketlerinden yüksek oranda etkilene MKR Coin’in ilk yarıda değer kaybı yaşayabileceğini açıkladı.

  MKR Coin’in performansının 2021 ikinci bölümünde yükselebileceğini fiyatın bu süre 5.000 dolar düzeyine yaklaşabileceğini ifade etti.

  Sonuç

  Sonuç olarak baktığımızda analistler MKR Coin’in 2021 senesi tamamlanmadan önce değerlenmesini bekliyorlar. Analistlere göre bu değerlenme olasılığının oluşmasında onun sunduğu avantajların payı büyük. Maker projesini değerli kılan en büyük faktör ise DAI stabil kripto paranın giderek daha fazla kullanılması.

  MKR coin geleceği birazda bu duruma bağlı. MKR Coin için olasılıklar ele alınırken şimdilik 2021 sonuna yönelik 4.30 dolar ile 4.40 dolar bant aralığı işaret ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle