Kriptopara

LTC Fiyat Tahmini ve Yorumlar 2021, 2022, 2024 

  Litecoin (LTC) için analistler kısa ve uzun vadeli 2021, 2022 ve 2024 tahminlerini paylaşıyorlar. Litecoin geleceğine dair tahminlerini paylaşan uzman analistler 2021 senesinden 2024 sene sonuna kadar LTC Coin’in ciddi anlamda değer kazanabileceğini açıklıyorlar. Analistlerin her bir sene için ayrı ayrı gerçekleştirdikleri tahminleri ve bu tahminlere yön veren faktörlere ilişkin bilgileri bu yazımızda sizlere sunacağız. 

  Cryptocoinsociety Analistlerinden 2021 LTC Yorumu

  Cryptocoinsociety analistleri, Aayush Jindal, Cactus ve diğer pek çok analist LTC Coin’in 2021 senesi ilk periyodunu değer kaybı ile kapabileceğini düşünüyorlar. 2021 senesinde fiyat artışının ise ikinci yarı ortasında gelebileceğini açıklıyorlar.

  Bu sistem üzerinden hem fikre vatan analistlerin ortama fiyat tahminleri ise 2021 ilk sonu için 238.01 dolar ile 230.70 dolar bandı arasında şekillendi. Ardından LTC Coin’in toparlanma evresinde olacağını düşünüyorlar. 2021 ikinci yarısı içinde ise LTC Coin fiyatının 255.01 dolar ile 259.00 dolar bandında şekillenebileceğini belirttiler.

  LTC Fiyat Tahmini ve Yorumu 2022

  2021 yılı için LTC fiyat tahminlerini sunan aynı analistler, 2022 senesi için çok daha iyimser yorumları getirdiler. Analistler 2022 yılında önemli bir detay dikkat çekiyorlar. Grafik, teknik ve temel analizlere göre 2022 senesinin ikinci yarısına en yakın tarihlerde LTC boğa koşusunun oluşabileceğini ifade ettiler.

  Analistlerin ortak görüşlerine göre 2022 senesi ikinci periyodunda LTC fiyatı 320.00 dolar ile 350.00 dolar arasında fiyatlanabilir. Olası doğa döngüsü içinde bu fiyat aralığında bir değerin kısa süreli rekor fiyatı gündeme getirebileceğini açıkladılar. Rekor fiyatın tabloya yansımasının ise kısa sürebileceğinin altını çiziyorlar. 

  Litecoin Fiyat Tahminleri 2024

  Analistlere göre LTC Coin 2023 senesinde yaşayabileceği değer kaybı ardından 2024 senesine giriş yapabilir. GovCapital, DigitalCoinprice analistlerini de aralarına eklememiz gereken ve 2021 yılı fiyat tahminlerini sunan analistler LTC Coin’in 2024 senesi sonunda 410.00 dolar ile 420.00 dolar bandı arasında olabileceğini açıklıyorlar. 

  Fiyat Yorumları ve Beklentileri Neler Şekillendiriyor?

  Analistler LTC fiyat tahminlerini yaparken 3 farklı temel faktörden yararlandıklarını ifade ediyorlar. Bu faktörler ise şunlardır:

  • Teknik Analiz,
  • Temel analiz,
  • Tarihsel bir bazda grafik ve fiyat analizleri,

  Bu üç başlık altında ise birçok alt faktörün gündeme geldiğini aktarıyorlar. Örneğin LTC geleceği hakkında yükseliş veya düşüş tahminini yaparken “Temel Analiz“ başlığı altından LTC için gündeme yansıyan haberleri gözden kaçırmadıklarını ifade ediyorlar. Bir tahmin yapılırken, onu diğer altcoinlerden ayıran avantajlara kadar her konunun ele alınması gerektiğini ifade ediyorlar. Bu kapsamda LTC’nin gelecekteki olası artışını tahmin etmek için hem teknik verilerden hem de sunduğu avantajları ne kadar devam ettirebileceğini kanıtlayan gündem maddelerinden yararlanılıyor.

  LTC Coin'in Neden Değer Kazanılacağı Düşünülüyor?

  LTC Coin için analistlerin şuanda gerçekleştirdikleri tahminlerin daha çok gelecekteki değer kazanımı konu alıyor olmasının birden farklı sebebi bulunuyor. Analistler bu çarpıcı sebepleri ise şu şekilde sıralıyorlar:

  • LTC’nin alım-satım işlemlerinde emirlerin onaylanması için sadece 2,5 dakika beklenmesi yeterlidir. BTC ile bu işlem süresi 10 dakikaya çıkıyor ve avantajlı fiyatı kaybetme riski yükseliyor. Analistler bu niteliğin LTC’yi diğer altcoinlerden ayırdığını ve tercih edilirlik düzeyini etkilediğini açıklıyorlar. Artan taleplerin ise fiyat değerlenmesi için destek sağlayabileceğini açıklıyorlar.
  • LTC yatırımlarında ekstra şifreleme işleminden yararlanılabiliyor. Analistler iyi bir güvenlik protokolünün her zaman fiyat artışını destekleyebilecek bir detay olabileceğini düşünüyorlar.
  • Analistler, LTC tarihsel grafiklerine bakıldığından LTC için “istikrarlı performansa sahip altcoin“ tanımının yapılabileceğini ifade ediyorlar. Bu istikrarın ise gelecekteki fiyat artış olasılıklarını kuvvetlendirdiğini belirtiyorlar.

  Sonuç

  Litecoin 2021, 2022 ve 2024 seneleri içinde farklı periyotlar içinde değer kazanması beklenen bir altcoin. 2022 senesinde rekor bir fiyat değerini tekrar kayda geçirmesi bekleniyor. Sunduğu avantajlarla daha fazla talep alması beklenen LTC Coin’in gelecekte bu tahminlere ne kadar uygun hareket edeceğini ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle