Kriptopara

Litecoin Yorum 2021 - LTC Ne Zaman Yükselir?

  Bitcoin yerine daha ucuz ve iyi fiyat yükselişi de yapmayı bilen bir kripto para olan Litecoin hakkında pek çok sorunun yanıtı araştırılıyor. Litecoin analist yorumları neler ve LTC ne zaman yükselir gibi sorular ise en çok sorulanlar arasındalar. Bu yazımızda akılları kurcalayan her iki soruya analistlerin fikirlerini baz alarak yanıt bulmaya çalışacağız.

  Litecoin Yorum 2021

  Litecoin hakkında yorum yapan analistler, onun tarihsel gelişiminden söz ediyorlar. Analistler Litecoin’in 2011 senesinde 2 dolar seviyesinde olduğunu ve 2013 senesi Kasım ayında ise 52 dolara çıkış yaptığını açıklıyorlar. Bu açıdan onun göz ardı edilemez bir performansı olduğuna dikkat çekiyorlar.

  2021 LTC hakkında yorum yapan analistler aynı zamanda 31 Aralık 2013’deki 50 dolardan 24 dolara yaşanan düşüşe de dikkat çekiyorlar. Ancak ardından 2018 yılı başında kayda geçen 100 dolarlık sınırı aşma hareketi ile geçmiş senelere ait düşük fiyatların birer fırsata dönüştüğünü açıklıyorlar. Analistler bu örnekler üzerinden Litecoin’in uzun ve orta vadeli yatırım için uygunluğunu vurgulamaya çalıştıklarını belirttiler. Onların yorumlarına göre LTC gelecek vadeden bir varlık konumunda yer alıyor.

  LTC Ne Zaman Yükselir?

  Analistler LTC Coin’in 2021 yılı Ağustos ayında fiyat yükselişi içinde olabileceğini ifade ediyorlar. 2021 Temmuz ayında da dalgalanmalar ile birlikte gündeme gelen kısa vadeli fiyat artışlarının görülebileceğini ancak Ağustostaki yükselişin daha etkili konumda olabileceğini açıkladılar. Uzman analistlere göre LTC Coin 2021 yılı Ağustos ayı içinde 150 dolar ile 170 dolar bandı arasında fiyatlanabilir.

  Neden LTC Yükselişi Bekleniyor?

  Analistler LTC için neden değer kazanımı yönünde bir tahmin yaptıklarını açıkladılar. Analistler Bitcoin ile yatırım yapmayı tercih etmeyen ve daha hızlı işleme önem veren bir kişinin ilk tercihinin LTC Coin olabileceğini açıklıyorlar. Nasıl ki altın yatırımını düşünmeyen bir kişi gümüşe yönleniyorsa, LTC Coin’in de BTC için bir alternatif şeklinde ilerlediğini açıklıyorlar. Bu yüzden LTC Coin’in güç kaybetmek yerine kazanabileceğini ve değerlenebileceğini belirtiyorlar.

  Analistler aynı zamanda LTC Coin’in 2018 senesi ardından kazandığı güce değindiler. Uzman analistler, 2018 senesi 2 Aralıkta kayda geçen 100 doları aşan fiyatı ve hemen ardından 12 Aralıkta 200 dolarlık fiyata çıkışı hatırlattılar. Diğer yandan 19 Aralık’ta ise 372 dolara rekor çıkışın altını çizdiler. Bu hızı kazanabilen bir varlığın kolaylıkla performans kaybedemeyeceğini savunuyorlar. 2021 yılı 21 Haziranda 117.08 dolar seviyesinden ilerleyen fiyatın benze hareketleri ilse 2022’de 250 dolar seviyesine çıkabileceğini düşünüyorlar.

  Analistlerin LTC Coin Yorum ve Tahminleri

  2021 yılında LTC Coin hakkında yorum yapan analistler daha çok fiyat tahminlerinden söz ettiler. Yazımızın bu bölümde LTC Coin hakkında analistlerce yapılan yorumları bir araya topladık. İşte LTC fiyat tahminlerine yer veren analist yorumları:

  Crypto Dog LTC Coin Yorumu

  Crypto Dog, LTC Coin’in kripto para piyasasının gümüşü olduğunu savunuyor. Ona göre BTC’nin yüksek fiyat çıtasını nedeni ile 1 birimlik kripto para alımı yapamayanlar için en ideal seçenek LTC Coin haline geliyor. Bu yüzden onun tarihi bir artışa devam edebileceğini belirten analist değer kazanımı tahmininde bulundu. Analiste göre Litecoin 2021 sene sonunda 135 dolar ile 140 dolar bandı arasında dalgalanabilir.

  Alex Saunders LTC Coin Yorumu

  Alex Saunders, Litecoin’in 2021 sene sonunda 140 dolar ile 145 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirtti. Uzman analist değer kazanımı yönünde tahmin yaparken Haziran ayında ise %20 oranını aşan değer kaybını beklediğinin altını çizdi. Uzman analist etkili ilk fiyat yükselişinin Temmuz sonunda beklediğini ve fiyatın 130 dolar seviyesini görebileceğini açıklıyor.

  Crypto Michael LTC Coin Yorumu

  Crypto Michael, LTC Coin’in 2021 sene sonunda 145 dolar seviyesine çıkabileceğini savundu. 2021 yılı Eylül ayında ise 125 dolar ile 130 dolar bandı arasında fiyat dalgalanması görülebileceğini aktardı. Bunun öncesinde ise aşağı yönlü fiyat düzeltmesini Haziran ve Ağustos ayı sonunda beklediğini belirtti.

  Sonuç

  Litecoin analistlerin daha çok tarihsel fiyat hareketlerini ele aldıkları ve değer kazanımı tahmini verdikleri bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Piyasanın gümüşü olarak adlandırılmasına bağlı olarak popülerliğini devam ettirebileceği düşünülüyor. İlk çıkan altcoin olarak bilinen LTC, birçok yönü ile BTC’ye benzese de aslında teknik olarak bir çok avantajlı özellik barındırıyor. Hem daha hızlı hem daha ucuz transferler ile bilinen LTC, madenciliği ile de kullanıcıların dikkatini çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle