Kriptopara

Litecoin Kurucusu Kahin Lee’den Efsanevi LTC Tahminleri

  Litecoin ve Bitcoin hakkında önemli tahminleri ile gündeme gelen Kahin lakaplı Lee, kripto para yatırımcılarının yakından takip ettikleri karakterlerden biridir. Litecoin kurucusu olan Lee’nin efsanevi tahminleri ve son tahminleri ise sıklıkla araştırılıyor. Bu yazımızda Litecoin kurucusu Kahin Lee’nin efsanevi ve isabetli LTC tahminlerini, sunacağız. 

  Kahin Lee’den Efsanevi LTC Tahminleri

  Litecoin kurucusu Kahin Lee, 8 Mayıs 2017 tarihinde bir teknolojinin adı ile gündeme geldi. Bu tarihte blok zincir işlemlerini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeye imkan sağlayan SegWit’i kripto para projesine uygulayan ilk isim oldu. Hemen ardından ise LTC geleceği hakkında fiyat tahminlerini ve fikirlerini gündeme taşımaya başladı.

  Kahin Lee, 2017 senesinin 4 Nisan tarihinde Litecoin 7.74 dolardan işlem görürken, Twitter hesabı üzerinden bir tahmin yaptı. Tahmininde SegWit’in son aşamasına geldiklerinde LTC fiyatının %81 artış ile 14 dolara çıkabileceğini ifade etti.

  6 Nisan tarihinde ise LTC Coin 11 doların üzerini görmeyi başardı. Hemen ardından tarih 10 Mayıs olduğunda SegWit’in LTC’ye tam entegresi ardından LTC Fiyatı 31.96 dolara fırladı. Bu tahmini ile Lee, kripto para yatırımcılarını şaşırtmayı başarmıştı. 

  Kripto para borsalarında güncel 1 LTC fiyatı %litecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %litecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litecoin 24 saatte %litecoin+yuzde%.

  Kahin Charlie Lee’nin Tahmini ve Çarpıcı Uyarısı

  Kahin Charlie Lee, 2017 yılında 12 Aralık’ta bir paylaşım yaparak yatırımcıları uyarmak istedi. Sosyal medya hesabından LTC’yi 12 Aralıkta almanın riskli olduğunu açıkça takipçilerine ifade etti. LTC fiyatının düşüş yaşayarak kısa süre sonra %90 oranında gerileyeceğini ve 20 dolara kadar ineceğini savundu. 

  Bu çağrıyı yaptığı sırada LTC Coin 330 dolardan işlemdeydi. Ancak bir hafta içinde 375 dolara yükselip hemen ardından 2 ila 3 ay sonra 20 dolara çakıldı. Kahin Lee uyarısı ile birçok yatırımcıyı zarar etme riskine karşı korudu.

  Kahin Charli Lee’nin “Flappening“ Tahmini Nedir?

  Flappening tahmin aslında kripto para piyasasında yer alan bir kriptonun, değerleri ile diğerlerini geride bırakabileceğini tahmin etmek anlamına geliyor. Günümüzde bu tahmin tipi Bitcoin ve Ethereum karşılaştırmasında çokça gündeme geliyor.

  2018 senesinde ise Lee bu tip bir tahmini LTC ve Bitcoin Cash’i konu alarak gerçekleştirmişti. Lee, 2018 senesinin 25 Şubat’ında LTC Coin’in Bitcoin Cash’i 2018 içinde geride bırakacağını söylemişti. 2018 yılının Aralık ayına gelindiğinde ise Bitcoin Cash önemli bir oranda değer kaybederek LTC’nin arkasında kaldı. Bunun üzerine kripto para piyasasında Lee ile uğraşılmaması gerektiği yönünde espriler yayıldı.

  Kahin Lee Kimdir?

  Kahin Lee diğer bir ifade ile Bitcoin’in tamamlayıcı kripto parası olan Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, eski bir Google çalışanıdır. Google ardından Coinbase’de mühendislik direktörlüğünü üstlenmiştir. Aynı zamanda LTC Vakfı için çalışmayı da devam ettiriyor. 

  Kahin Lee’nin Son Tahmini Ne?

  Kahin Lee son tahminini LTC yerine BTC için gerçekleştirdi. Bu tahmini ise 2021 yılın başında gerçekleştirdi. Kahin’e göre Bitcoin 2021 yılı Aralık ayında 333 bin dolar seviyesine kadar yükselebilir. Yine Lee'nin BTC fiyat tahminine göre daha sonra 2024 yılında 41 bin dolar dolar seviyesine kadar hızlı bir düşüş yaşayabilir. Lee, Bitcoin’in 2021 yıl sonunda değerlenebileceğini ancak, 2024’te sahip olduğu gücü kaybedebileceğini düşünüyor. 

  Sonuç

  Charlie Lee, bahsettiğimiz gibi bir çok dönemde isabetli tahminleri ile gündeme gelen bir isim ve Litecoin’in kurucularından biridir. 2017, 2018 ve 2020 yılındaki LTC fiyatlarını tahmin etmiş, 2021’de ise BTC için bir tahmin yapmış durumda. Tahmini gerçekleşirse BTC 2021’de yine liderliği korumaya devam edebilir. Elbette BTC'nin yükselişi LTC fiyatının da dolaylı olarak yükselmesini sağlayacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle