Kriptopara

Litecoin fiyat tahmini: LTC 1000 Doları görür mü?

  Kripto para borsalarında LTC fiyatı incelendiğinde Amerikan Doları cinsinden 1 Litecoin %litecoin+usd% Dolar iken, Türk lirası cinsinden 1 Litecoin %litecoin+try% TL olarak işlem görüyor. Bugünkü Litecoin fiyat grafiğini incelediğimizde LTC 24 saatte %litecoin+yuzde%

  2020 yılı dünya için oldukça sıkıntılı ve hareketli bir yıl oldu. Pandemi süreci sebebiyle finans sektörü büyük bir yara aldı. Bu arada Litecoin ve diğer kripto paralar da nasibini aldı. Ancak ilk şokun ardından, kripto paralar kendilerini toparlamaya başladılar. Toparlanma sürecinin ardından, kripto para belki de pandemi sebebiyle büyük bir yükseliş yaşadı.

  2020 Yılında LTC Fiyatı ve Kripto Paralar

  Yaşanan pandemi süreci sebebiyle, dünya büyük bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kaldı. Bu nedenle ülkelerin merkez bankaları, kontrolsüz bir biçimde para basmaya başladılar. Piyasaya para sürülmesi ile beraber, enflasyonda önemli bir artış yaşandı. Bu yaşanan krizi daha da körükledi. Özellikle dünyanın süper gücü ABD’nin, milyarlarca dolarlık dolar piyasaya sürmesi, ekonomi sektöründe yoğun eleştirilerin yapılmasına neden oldu. 

  Bu durumdan ötürü, özellikle kurumsal şirketler, yeni bir değer deposu arayışına gittiler. Elindeki paranın hızla değer kaybettiğini gören kuruluşlar, çözümü kripto parada ve özellikle Bitcoin’de buldular. Bitcoin yatırımlarına hız veren kurumsal firmalar, kripto para rallisinin başlamasında da büyük pay sahibi oldular. 

  Sadece kurumsal firmalar değil, bireysel yatırımcılar da önemli miktarlarda kripto para yatırımı gerçekleştirdiler. Litecoin de bu yatırımlardan nasibini aldı. 

  Litecoin’i ve diğer bütün kripto paraları etkileyen en önemli faktör, hiç şüphesiz PayPal’ın gerçekleştirdiği atak oldu. PayPal’ın kripto para birimi alım satımına ve saklanmasına destek verdiğini açıklaması, kripto para sektöründe bomba etkisi yarattı. PayPal’ın bu hamlesi oldukça önemli şeylere gebeydi. Zira bu hamle ile beraber, dünyanın her bir yanında yer alan milyonlarca kullanıcı, tek bir tık ile kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirmeye başladılar. 

  PayPal’ın hamlesinin kripto paralara büyük bir etkisi oldu. Bu hamle ile beraber, özellikle Bitcoin büyük bir değer artışı yaşadı ve diğer kripto paralar da onu takip etti. 

  2020 yılını 124 dolarlık değer ile kapatan LTC, şu anda  %litecoin+usd% Dolar olarak işlem görüyor. Kripto paraların rallisi devam ediyor. 

  Litecoin 1000 Doları Görür mü?

  Litecoin’in değeri, 2021 yılının başından bu yana istikrarlı bir biçimde artmaya devam ediyor. Litecoin hakkında oldukça iddialı bir yorum, ünlü kripto para analisti CryptoCapo’dan geldi. CryptoCapo, daha önce yaptığı tahminlerde son derece başarılı sonuçlar elde eden bir analisttir.

  CryptoCapo, oldukça iddialı bir tahminle LTC değerinin 1000 doları bulmasını beklediğini söyledi. Ona göre LTC güçlenmeye devam edecek. 

  Analistin bu tahmini oldukça olası bir konu gibi görünüyor. Zira kripto paralara göz attığımızda, bir çoğunun ATH seviyesini geride bıraktığını görüyoruz. Ancak büyük kripto para birimleri arasında olan LTC, 410 dolarlık ATH seviyesinden şimdilik uzakta yer alıyor. Bu da LTC’nin büyük bir patlama yapabileceğine işaret ediyor. Varlık şu anda  %litecoin+usd% Dolar seviyesinde yer alıyor. LTC’nin diğer kripto para birimleri gibi ATH seviyesini sollaması için, 2 kat civarında bir artış yaşaması gerekiyor. 

  CryptoCapo, LTC ile ilgili bu açıklamasının ardından, bazı topluluk üyeleri tarafından eleştiri aldıysa da, onun peşinden giden birçok yatırımcı da yer alıyor. Zira CryptoCapo’nun geçmişteki tahminleri, onu son derece güvenilir kılıyor. 

  2021 Yılında Litecoin Yorumları

  DigitalCoinPrice analistleri LTC’nin Şubat 2021 yılında 221 dolara çıkacağı öngörüsünde bulunmuşlardı.

  LTC ile ilgili birçok şirket önemli tahmin yapmış ve bu tahminlerin üzerinde bir artış görülmüştür. Coinswitch tarafından ise daha iddialı bir yorum geldi. Coinswitch analistleri, varlığın yıl içerisinde 600 dolara kadar çıkabileceğini ön görüyor .

  2025 Yılında LTC Yorumları

  Uzmanlar, LTC’nin şu sıralar diğer kripto paralara göre daha sakin bir yapıda yer aldığını ve bu nedenle de birkaç sene sonrası için yapılacak olan yatırımların, oldukça iyi bir getiri sağlayabileceğini iddia ediyorlar. 

  Gov Capita, 2025 yılı içerisinde LTC’nin 545 dolara kadar yükseleceğini ifade ediyor. 

  Uzmanlar LTC yarılanması ile ilgili de görüşlerini bildiriyorlar. LTC blok ödüllerinin 2023’te yarılanacağını belirten uzmanlar, bu zaman aralığında en yüksek seviyeye ulaşacağını ön görüyorlar. 

  2030 Yılında LTC Geleceği

  2030 yılı biraz uzakta yer alıyor. 2030 yılına kadar çok şey değişmesi muhtemel. Bundan 10 yıl önce kripto paralarında durumunu düşündüğümüzde, 2030’da neler olabileceğine dair bir tahmin yürütmek son derece zor. Uzmanlar LTC’nin önceki gidişatlarına bakarak bir tahmin yürütebiliyorlar. Yarılanma aşamalarına ve o zamanki değer artışlarına bakılarak bu veriler elde edilebiliyor. CoinPriceForest uzmanları, 2030 yılında varlığın 538 doları görebileceğini düşünüyorlar. Ancak belirttiğimiz gibi bunun için birçok değişken de geçerli olabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle