KuCoin (KCS) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  KuCoin borsasındaki hesap sahiplerine değer katan KCS Token hakkında kullanıcıların merak ettiği pek çok soru bulunuyor. Bu yazımızda tüm bu soruları yanıtlayacağız. Pasif getiri sunabilen KCS Token nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, projesinin amacı ne, onun için yapılan yorumlar ne yönde gelin birlikte bakalım. 

  KuCoin (KCS) Token Nedir?

  KuCoin (KSC) Token, Kucoin kripto para borsasının piyasaya çıkardığı kripto para birimidir. KSC Token hisse mantığı üzerinden çalışan bir varlıktır. Kucoin borsası KSC Token bakiyesi çevrimiçi şekilde cüzdanında tutan kullanıcılara kar payı dağıtımı yapar. KSC Token diğer bir ifade ile kullanıcıların Kucoin borsasına ortak olmasını sağlayan hisse payıdır. Kripto para borsanın en inovatif kripto para birimi olarak tanımlanır. Binance borsasından sonra oldukça ses getirmiş köklü bir projedir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  KuCoin (KCS) Token projesinin amacı yatırımcıları Kucoin borsasında çekmek amacıyla teşvik edici bir işlemi sunabilmektir. Projede amaç borsada yatırım yapan kişilerin en az 6 KCS Token sahibi olmalarını sağlamaktır. Bunun için KuCoin borsasında en 6 KCS Token miktarını cüzdanında çevrimiçi şekilde tutanlara yani staking yapanlara kar payı dağıtır. Kar payı vermek için koyulan bu sınır borsada likiditenin sağlanmasında rol oynar. Projenin hakkında daha kapsamlı bir bilgiyi https://whitepaper.io/coin/kucoin-shares adresinde yer alan Whitepaper’dan edinebilirsiniz.

  KuCoin Token Yorum

  KCS token hakkında analist ve yatırımcı yorumları incelendiğinde Kucoin borsası içinde sunduğu fırsatlardan çokça söz edildiğini görülür. Yatırımcılar düşük masraflı işlem yapmak amacıyla direkt olarak Kucoin borasından KCS token ile işleme girmeyi seçtiklerini belirtmişler. KCS token belirli sayıdaki diğer borsalarda listelenmesine rağmen, kendi borsasında çok daha hızlı ve düşük masraflı işlemlere imkan sunduğu için bu alandan alımı tercih ediliyor.

  KCS Token Geleceği Ne Olur?

  Analistler KCS Coin geleceğinin parlak olacağını ifade ediyorlar. Credible Crypto ve The Signalyst analistlerine göre KCS Coin, 2021 senesinin ilk yarısını değer kazanımıyla kapatabilir. Yine analistlere göre, ilk yarı sonunda KCS Coin fiyatı 20 dolar ile 25 dolar bandı arasında şekillenebilir. Analistler KCS Coin’in 2021 Ekim ayına en yakın dönemde ise bir fiyat artışını daha gündeme taşıyabileceğini ifade ettiler. 

  Fiyatı Durumu

  Anlık verilere bakıldığında 1 KCS coin fiyatı %kucoin-shares+try% TL. Döviz cinsinden ise %kucoin-shares+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, KuCoin fiyatı 24 saatte %kucoin-shares+yuzde%.

  KCS Coin fiyatı kripto para piyasası volatilitesine bağlı şekilde dalgalanabilir. Her an değişebilecek fiyat, anlık şekilde takip edilerek alım-satım emri verilmelidir. 

  KuCoin (KCS) Token Nasıl Alınır?

  KuCoin (KCS) Token almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: KCS Coin, KuCoin, ProBit Exchange, MXC.COM, AscendEX kripto para borsalarında işleme girer. Bu borsalardan istenilene erişin gerçekleştirilir.
  • 2. Adım: Seçilen ve erişilen borsandan hesap açılmalı, ardından gelen KYC işlem adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Kimlik tanımlama aşamasının bitmesi ile bor hesabına para yatırılmalıdır. Bu işlem borsadaki “para yatır“ sekmesinden yapılır.
  • 4. Adım: Para hesaba geçtikten sonra borsadan KCS Token paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: İşlem sayfasında güncel fiyat üzerinden veya uygun fiyattan KCS Token alım emri verilir.
  • 6. Adım: Emir onayı ile borsa hesabına bağlı sanal cüzdana gelen KCS Token bakiyesi burada saklanabilir veya daha yüksek güvenlikli koruma için donanım cüzdanda saklanır.

  Bu aşamaların doğru izlenmesi ardından KCS Token alımı tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  KuCoin (KCS) Token avantajları:

  • Düşük Coin Bakiyesi İle Kara Geçme: KuCoin borsasında hesabı olan ve sadece 6 KCS Token sahibi olanlar kar payı dağıtımından yararlanırlar. Diğer altcoinler ile pasif gelir elde etmek için çok daha fazla bakiyenin çevrimiçi kilitlenmesi gerekir.
  • İşlem Hızı: KCS Token ile işlem yapanlar alım-satım emir onaylarını kısa bekleme süresi ardından alırlar.
  • Düşük Masraf: KCS Token, kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine gönderilebilir. Bu transfer sırasında, geleneksel bankacılık işlemlerinden doğan masrafların çok altında masraf açığa çıkar. 
  • Geniş işlem çifti: KCS Token, KuCoin borsasında neredeyse diğer tüm kripto para birimleri ile işlem çifti oluşturur. Geniş bir yelpaze üzerinden yatırıma imkan sunar. 

  Dezavantajları Ne?

  KuCoin (KCS) Token dezavantajları:

  • Düşük Erişilebilirlik: KCS Token sadece 4 farklı kripto para borsasında listelenir. Bu yüzden bu borsalarda hesaba sahip olanlar onunla işlem yapabilirler. Erişilebilirlik düzeyi düşüktür. 
  • Saldırı Riski: KCS Token, çevrimiçi saklanırken ağda ve KuCoin borsasında oluşabilecek saldırı riskleriyle karşı karşıyadır. Donanım cüzdanda saklanarak bu risk ortadan kaldırılır. 

  Sonuç

  KCS coin’in değerinin daha çok KuCoin borsasının atacağı adımlara ve istikrarına bağlı olduğu görülüyor. Pasif gelir imkanı ile, borsasının karını yatırımcılara dağıtması ile oldukça ilgi çekici bir proje olmayı başarmıştır. Analistlerin 2021 ilk yarısı sonunda ve ikinci yarıda KCS Token fiyat artışı beklediklerini anlıyoruz.

  Diğer yandan KCS Token’ın KuCoin borsasında hız ve düşük masraf avantajlarını sunduğunu da yazımızda açıkladık. KCS Token analist tahminlerine uyarsa 2021 senesi içinde alım satımda kar sunabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle