Kripto Para

Haftanın en çok kazandıran altcoinleri belli oldu

  Kripto para piyasasının toplam değerinin bu hafta 200 milyar dolar daha yükseldiği görüldü. Bitcoin dominansı yüzde 60 seviyelerindeyken yatırımcısını sevindiren altcoinler yükselen grafikleriyle dikkat çekti…

  Lider kripto para biriminin fiyatı hafta boyu gelen yükseliş atakları sonrasında fiyatını 48 bin doların üzerine atmayı başardı. Kripto para piyasasında geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan altcoinler de bu yükselişe eşlik ederek yatırımcıların yüzünü güldürdü. Yedi günlük grafik bazında altcoin fiyatlarında neredeyse 3 kat değerleme görülmesi dikkat çekti. 

  En Çok Kazandıran Altcoinler

  Kripto para piyasasındaki değere göre 59. sıralamada yer alan AMP fiyatı 0.03612 dolar seviyesine kadar yükseldi. Son 1 hafta içinde %167 oranında değer kazanan kripto para biriminin son 24 saatteki performansı ise %2.8 oldu. Piyasa değerine göre 1 milyon 325 bin dolar seviyesi bulunan AMP, kripto para borsaları arasında Gemini, Poloniex, Uniswap ve 1inch borsalarında listeleniyor.

  BitTorrent (BTT) kripto para birimi de yatırımcısını sevindiren altcoinlerden oldu. Kripto para sıralaması 78. basamakta bulunan BTT fiyatı 0.00121298 dolara çıktı. Son 7 gün içinde %156 oranında artış yaşayan kripto para biriminin piyasa değeri yaklaşık 8 milyon dolar seviyesine ulaştı. BTT coin, Binance, Huobi, OKEx, Bitexen gibi kripto para borsalarında işlem görüyor.

  Yatırımcısını Sevindiren Altcoinler

  Kripto para sıralamasına göre en değerli 25. kripto para birimi olan Avalanche (AVAX) fiyatı son yükseliş ivmesiyle birlikte 45 doları aştı. Son 7 günde %151 değer kazanan kripto paranın piyasa değeri 3.5 milyon dolara kadar dayandı. Binance, OKEx, Bitfinex, Huobi Global, HBTC kripto para borsalarında listeleniyor.

  The Graph (GRT) fiyatı da 2.32 dolara çıkarak yatırımcısını sevindirdi. Piyasa sıralamasına göre 30. basamakta yer alan GRT son 7 günde %145 oranında artış göstermesiyle altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Piyasa eğeri 2 milyon 851 bin dolar olan GRT günümüzde Coinbase Pro, Binance, Huobi Global, OKEx, Kraken borsalarında listeleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle