Kriptopara

Ethereum Neden Yükseldi? PUMP Sürer mi? ETH Alınır mı?

  Ethereum fiyatı yükselirken, yatırımcılar yeni pozisyonlar için tüm detayları araştırmaya başladılar. Bu yazımızda, yatırımcıların da çok merak ettikleri pump sürer mi, ETH neden yükseldi, grafik yorumu nasıl, analistlerin fiyat beklentileri neler sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Ethereum Neden Yükseldi?

  Ethereum’un neden yükselişe geçiş yaptığı, kripto para analisti Nicholas Merten tarafından ele alındı. Ünlü analist, Bitcoin’in tekrar yukarı yönlü bir düzeltme eğilimde olduğunu ve bunun ETH fiyatına da etki ettiğini ifade ediyor. Diğer yandan Ethereum ağına yönelik yaşanan yeni gelişmelerin fiyatı yükseltmeye destek verdiğini açıkladı.

  Ünlü analist Merten’e göre ETH yeni bir boğa piyasasına geçiş sağlayabilir. Ethereum’un 2021’de diğer kripto paralardan daha iyi bir şekilde pazardaki hakimiyetini koruduğunu açıklayan analist, EIP-1559 yükseltmesini artış faktörlerinden biri olarak görüyor. Analist, ETH için Mart ve Mayıs 2017’de ortaya çıkan direnç aralığını kırma hareketinin benzerinin 2021 Ağustosta oluşabileceğini belirtti. EIP-1559 yükseltmesinin ETH’yi daha deflasyonist yapacağını, madenci işlem ücreti kazançlarının bir kısmının yükseltmede yakılacağını açıklayan analist, ilerleyen haftalarda ETH fiyat artışının oluşabileceğini belirtti.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  PUMP Sürer mi?

  Uzman analistlere göre ETH pump yapabilir ve bu pump’ı sürdürebilir. Pump olasılığını konu alan analist Twitter üzerinden yoğun şekilde takip edilen anonim analist Immortal oldu. Immortal, Ethereum’un 2021 senesi Kasım ayında Bitcoin ile birlikte devasa artışa gidebileceğini açıkladı. Onun BTC ve Ethereum fiyat yorum ve tahminlerine göre Bitcoin 2021 Kasım ayında 80 bin dolara çıkış yapabilir ve aynı anda ETH 3 bin dolarlık fiyatı tabloya alabilir.

  ETH Alınır mı?

  Analistlerin Ethereum hakkında sundukları görüşleri incelendiğinde ETH’nin 2021 ve 2022 senelerinde yatırıma değer görüldüğü ortaya çıkıyor. Uzman analistler Ethereum’un Ağustos içinde 2.700 dolar ile 2.750 dolar bandı arasında hareket edebileceğini düşünüyorlar. Bunun yanında 2021 sonuna yaklaşıldığında onun için boğa sezonun giriş yapabileceğini ve fiyatın fırlayabileceğini açıklıyorlar. ETH 2021 sonu tahminlerine göre, özellikle Kasım ayı öncesinde gelecek ETH fiyatları alım fırsatını yakalamak için takip edilebilir.

  ETH Grafik Analiz Yorumu

  ETH grafik analizini yorumlayan analistler, ikili dip formasyonun çalıştığını ve ardından yükseliş trendinin geldiğini açıkladılar. Anonim analistlere göre Ethereum yeni bir alım baskısı içerisine giriş sinyallerini veriyor ve iyi bir kanal oluşumu grafiğe geldi. Analistler düşen trend çizgisini önemli bir hacim ile kıran ve %8 üzeri artışı yapan ETH’nin 2021 Ağustos sonrasında fiyat çıtasını daha da yükseltebileceğini düşünüyorlar.

  Anonim analistler Ethereum’un bu yolda 2.800 dolarlık direnç alanı ile karşılaşabileceğini ve bunu kırarsa, Kasım’da 3 bin doları görebileceğini açıkladılar. Anonim analistlere göre alt alandaki destek 2.350 dolarlık seviyeye oldukça yakın konumda.

  ETH Fiyat Tahminleri

  Ethereum fiyat tahminlerini veren analistler Immortal ve Nicholas Merten oldu. Ethereum’un son hareketleri ardından teknik analiz sonrası fiyat tahmini sunan önemli analistler, değer kazanımından söz ediyorlar. Yazımızın bu bölümünde önemli analistlerin fiyat tahminlerini bir araya getirdik. İşte ETH fiyat tahminleri:

  Nicholas Merten ETH Fiyat Tahmini

  Kripto para piyasası yatırımcıları tarafından takip edilen anonim analist Immortal Ethereum için 2021 ve 2022 yıllarınayönelik fiyat tahmini sundu. Analiste göre 2021 Kasım ayına geldiğimizde ETH fiyatı 5 bin dolarlık değeri görebilir. Diğer yandan 2022 senesi ilk yarısı içinde fiyatın 7 bin dolar seviyesine kadar çıkış yapabileceğini savunuyor. 

  Immortal ETH Fiyat Tahmini

  Çok takip edilen anonim analist Immortal, 2021 senesi içinde hem Ethereum’un hem de Bitcoin’in değer kazanımına gidebileceğini açıklıyor. Analist en yakın dönemde ETH’nin 4 bin dolar seviyesine çıkış yapmak için hareket edebileceğini açıklıyor. Anonim analist, 2021 senesi Kasım ayında ETH ve BTC için ralli başlayabileceğini ve alım baskıları ardından ETH’nin 4.203 dolara çıkış yapabileceğini tahmin ediyor.

  Sonuç

  Ethereum geleceği 2021’de yeni yükseltmelere ve hardfork’a konu olacak kripto paralar arasında yer alıyor. Analistler onu daha deflasyonist hale getirecek olan EIP-1559 ardından, ETH’nin 4.000 dolara ulaşmak için artış hareketini başlatabileceğini tahmin ediyorlar. Bu kapsamda 2021’de olası ETH artışının gerçekleşmesi halinde aynı zamanda BTC’nin de 80 bin dolar olabileceğine dikkat çektiler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle