Kriptopara

ETH Kahini: ETH Yıl Sonu Hedefi 3 Bin Dolar Olabilir!

  ETH yatırımcıları 2021 Mayıs ve Temmuz ayları arasından piyasada yaşanan hareketli ilerleyiş ardından Ethereum geleceğini son derece merak etmeye başladılar. Onlar analistlerin tahminlerini araştırmaya devam ederken bir tahmin ise kripto kahini olarak görülen bir analistten geldi. Bu yazımızda Kahin’in ETH için verdiği 2021 yıl sonu fiyat hedefini de içeren yorumlarına yer vereceğiz. 

  2021’in Ethereum Kahini Kim Oldu?

  2021 yılında ETH kahini olarak yatırımcılarda adlandırılan analist Michael Van de Poppe oldu. Çünkü analistin, 2020 yılının ilk çeyreği içinde yaptığı ETH fiyat tahminlerinin bir çoğunun 2021’de tablolara yansıdığı görüldü. Bunu göz ardı etmeyen yatırımcılar ise onun yorumlarını takibe aldılar. Analist aynı zamanda Bitcoin’in geride kalan aylar içinde yaptığı düşüşleri de saatler öncesinde haber verdi. Geçtiğimiz ay Temmuz ayında “bu altcoinler en yüksek başarıyı yakalarlar.“dediği kripto paralar bu başarıyı elde ettiler.

  Kahine Göre ETH Yıl Sonu Fiyat Hedefi

  Michael Van de Poppe, ETH’nin 2021 sonunda 2.900 dolar fiyat seviyesinin üzerinde olabileceğin ifade etti. Bunun için ise 2.000 dolarlık fiyat alanının 2021 yılı Kasım ayında mutlaka korunması gerekeceğini açıkladı. Eğer Eylül sonu ve Kasım ayında 1.700 dolar altı fiyatlar oluşursa sene sonun için 2.500 dolar ile 3.000 dolar bandı arasındaki hedefin tabloya gelemeyebileceğini ekledi.

  Kahin BTC ve ETH Kıyaslamasına Değindi!

  Michael Van De Poppe, Ethereum’un artışını devam ettirebilmesi halinde artış oranı bakımından Bitcoin’in önüne geçebileceğini düşünüyor. Analist, ETH2.0 piyasaya sürüldükten sonra, Bitcoin’in artış seviyesinin bir kez daha bozulabileceğine değiniyor. 

  Analist, ETH’nin 90 günlük grafikleri incelendiğinde genel olarak, ETH fiyat artış performansının BTC’ye göre daha istikrarlı bir yapıya sahip olduğunu ifade etti. Van de Poppe, 90 günde BTC’nin %2’ye yakın, ETH’nin ise kendi fiyatına göre %802’ye yakın yatırım getirisi verdiğini açıkladı. Bu duruma dikkat çeken analist, ETH’nin yıl sonunda 3 bin dolar olabileceğini belirtti.

  Sonuç Olarak

  ETH Kahinlerinden biri olan Michael Van de Poppe ETH’nin BTC’den daha istikrarlı bir grafiğinin olduğunu açıkladı. ETH’nin 2021 sonunda 3 bin dolar olabileceğini açıklayan analist, 2020 yılında ise 2021 ETH fiyat hedeflerini doğru tahmin etmişti. Sadece bunu değil 2021 Mayıs ayı piyasa çöküşünü de önceden haber veren analist, şimdilerde 2.900 dolar ile 3.000 dolarlık sene sonun ETH fiyat hedefinden söz ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle