Ellipsis Token Nedir? EPS Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda merkeziyetsiz finansal işlemler ve stablecoin’lerle ilgilenenlere hitap eden Ellipsis Token hakkında bilgiler sunacağız. EPS Coin nedir, nereden, nasıl alınır, proje amacı ne, geleceğine yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları ne sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

  Ellipsis Token Nedir?

  Ellipsis Token, stablecoinler için borsa görevi yapan Ellipsis.Finance içinde çalışan kripto paradır. EPS Coin, Ellipsis.Finance’ta EPS Token staking yapanların protokolden alacakları kazancı ifade eden token’dır. EPS Coin, stake havuzundan veya likidite sağlayıcı ödül havuzlarından kazanılır. EPS Coin sahipliği olanlar, Ellipsis.Finance içinde stablecoinlerler en düşük sapma oranı üzerinden işlem yaparlar.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Ellipsis Token projesinin amacı Curve Finance’den destek alan platformu kurmak ve para yatırma çekme işlemlerinde ücretsiz işlem sunmaktır. Bu amacına ulaşan proje Elipsis.Finance’de ücretsiz para yatırma ve çekme, likidite kilitlemesiz havuzlarda staking’i mümkün kılar.

  Proje yatırımcılara, EPS staking bölümü, likidite sağlayıcıları ödül havuzu, Stake havuzu gibi alanların hepsinde coin ve stablecoin kazanma imkanı sunar. Ödülleri her bir alan için eşit oranlı dağıtır. Ellipsis.Finance projesi, yatırımcıların en düşük kayma ile farklı stablecoinler arası alışveriş yapabilmelerini sağlayan platformu ifade eder. Proje hakkında diğer bilgileri https://docs.ellipsis.finance/ adresindeki Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz.

  Ellipsis Token Yorum

  Ellipsis Token hakkında yorumlara bakıldığında kripto para yatırımcılarını bu token’a temkinli yaklaştıkları görülüyor. Yatırımcılar yorumlarında projenin gelişmesi için vakit olduğunu ve şuan için staking işlemlerinde avantajlar elde edebildiklerini açıklıyorlar. Ancak projenin gelişim hızını yüksek bulduklarını ve stablecoin sektörüne yenilik getirdiğini belirtmişler.

  EPS Token Geleceği

  Ellipsis Token geleceği hakkında yorum yapan analistler, yakın gelecekte fiyat artışı yönünde tahmin yaptılar. Analistlere göre 2021 sene sonunda Ellipsis Token fiyatı 1 dolar seviyesine çıkış yapabilir. Analistler 2022 senesi ilk yarısı içinde 1.60 dolar ile 1.75 dolar bandı arasında fiyatın tabloda olabileceğini tahmin ediyorlar.

  Ellipsis Coin Nereden Alınır?

  EPS Coin alınan yerler, Binance, PancekeSwap, CoinEX gibi kripto para borsası platformlarıdır. Web’den rahatlıkla giriş yapılan bu borsalarda hesaba sahip olan yatırımcılar EPS Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilirler.

  EPS Coin Nasıl Alınır?

  EPS Coin almak için atılan adımlar şu şekildedir:

  • 1. Adım: EPS Coin’in işlem gördüğü Binance, CoinEX, PancakeSwap borsalarından tercih edilene erişilir.
  • 2. Adım: Borsadan hesap açılış işlem sekmesine gri ardından gelen KYC işlem adımları tamamlanarak hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan hesaba yatırım amaçlı para, borsanın para yatırma işlem sekmesine giriş ardından gerçekleştirilir.
  • 4. Adım: Bakiyenin oluşması ardından borsadan EPS Coin paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına erişilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alım sayfasında görünen güncel fiyattan veya daha uygun fiyat tanımlaması üzerinden EPS Coin satın alma emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan coinler kripto para hesabının sanal cüzdanında veya güvenlik açısından daha üstün donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm adımların doğru atılması halinde satın alma işlemi tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  EPS Coin avantajları:

  • Pasif Gelir: EPS Coin sahipleri Ellipsis.Finance içinde havuzlara katılım ardından staking yapabilirler. İşlem sonunda yeni stablecoinler kazanırlar.
  • Tüm Stablecoinlerle İşlem: EPS Coin sahipleri Ellipsis.Finance içinde piyasadaki pek çok stablecoin ile ticari işlemler yapabilirler.
  • Hız ve Masrafsızlık: EPS Con sahipleri, kripto para takas ve cüzdanlar arası sınır ötesine transferde işlem ücreti ödemezler, kısa bekleme süresi ardından işlem onayı alırlar.

  Dezavantajları Ne?

  EPS Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: EPS Coin sanal cüzdanlarda saklanırken ağda oluşabilecek saldırıların riski altındadır. Donanım cüzdanlarda saklanması tercih edilmişse, çevrimdışı saklama moduna bağlı olarak risk ortadan kalkar. 
  • Stablecoin’i Hedefleme: EPS Coin sahipliği Ellipsis.Finance havuzların stablecoin kazanabilme ve bunu staking üzerinden yapma imkanını sunar. Kazanılanlar fiyat değişimine uğrayan EPS Coin cinsinden değildir.

  Sonuç

  Ellipsis Token, Ellipsis.Finance platformunda çalışan kripto paradır. Proje stablecoin kazançlarının elde edilmesini sağlayan staking işlemleri ile ilgilenir. Kripto para Analistleri, tahminlerinde EPS Coin’in fiyatının artışa gidebileceğini açıklıyorlar.

  Coin tahmini fiyatları tabloya yansıtabilirse, yatırımcılara kar sunabilecek. BSC ağında işlem göre EPS token, Certic gibi önemli yerlerden de güven sertifikasına sahip. Yaklaşık 300 milyon gibi düşük bir arza sahip EPS bu özelliği ile de dikkatleri çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle