Kriptopara

Dogecoin Alınır mı? 3 Maddede Analist Gözünden DOGE

  Bu yazımızda, son dönemlerdeki dalgalı hareketleri ile dikkatleri çeken Dogecoin hakkında farklı detaylara değineceğiz. Yatırımcıların da merak ettikleri Dogecoin alınır mı sorusunun analistlere göre yanıtı, Analistlerin gözünden 3 madde kapsamında Dogecoin incelemesi hakkında bilgileri sunmaya çalışacağız. 

  Dogecoin Alınır mı?

  Uzman analistlere göre Dogecoin orta veya uzun vadeli bir yatırım yapılacaksa yakından takip edilebilir. Uzmanlar 2021 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında Dogecoin için beklenen artışları gözlemleyemediklerini savundular. Uzmanlar dalgalanmalarda gelen avantajlı Dogecoin fiyatlarından alım yapılması halinde, 2021 sonuna yönelik koydukları 0.30 dolarlık fiyat hedefi oluşursa kar sağlanabileceğini belirttiler. 

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  3 Maddede Analist gözünden DOGE

  Analistler Dogecoin hakkında yorum yaparken veya onun yatırıma uygun olup olmayacağını tartışırken pek çok faktörü ele alıyorlar. 2021 yılında Dogecoin hakkında yaşanan gelişmeler, haberler, fiyat beklentileri, analistlerin gündeminde yer alıyor. Analistler aslında Dogecoin’in 3 madde üzerinden değerlendirdiler. 2021’de Dogecoin ve Dogecoin 2.0 uyuşmazlığı, Solana’nın Dogecoin’i geçmesi ve uzun vadeli fiyat tahminlerinin çarpıcı olması gibi farklı maddeler üzerinden bir değerlendirme gerçekleştiriyorlar. Bu değerlendirmelerin ne yönde olduğuna gelin hep birlikte göz atalım…

  DOGE 2.0 Proje Anlaşmazlığı

  Uzmanlar, Dogecoin’in artık yeni bir taklitçiye sahip olduğunu açıkladılar. DOGE Coin Vakfı Dogecoin 2.0’a yönelik iyimser düşüncelere sahip değil. Vakıf son açıklamasında yasal adımlar atmaya karar verdiklerini belirtti. Uzmanlar bu çıkmazın olumsuz bir habere ve Dogecoin fiyatlarına yönelik kısa vadede düşüş riskine yol açtığını belirtiler. 

  Dogecoin Vakfı belirli bir süredir Dogecoin 2.0 adı ile piyasaya çıkan kripto para ile uğraşıyor. DOGE adından yararlanmak isteyenlerin bu hamlesi, piyasalarda da Dogecoin için meydana gelen bir karmaşaya sebep oluyor. Şuan DOGE veya Doge Killer yazıldığında borsalar üzerinden 96 adet sonuca ulaşmak mümkün hale geldi. Dogecoin’in buna bağlı olarak zedelendiğini düşünen uzmanlara göre Dogecoin alımını kısa vadede yapmak risk getirebilir. 

  Solana Coin’in Doge Coin’i Geçmesi

  İmajı değil de kısa vadedeki fiyat performanslarını ele alan uzmanların görüşlerine baktığımız ise yine Dogecoin için çokta olumlu görüşlere ulaşamıyoruz. Çünkü Dogecoin’in Ağustos’ta inceleyen bazı analistler, Solana’nın Dogecoin’in önüne geçtiğini belirttiler. 

  Uzmanlar, Solana Coin’in en büyük 7. Kripto para sıralamasına yerleştiğini ve Dogecoin’i geride bıraktığını açıkladılar. Artan NFT ve DeFi kullanımına bağlı olarak Dogecoin’den daha fazla fiyat artışı yapan Solana Coin’in Dogecoin yatırımcıları tarafında da takip edilmeye başlandığı belirtildi. Uzmanlar 4 Eylül’de SOL Coin fiyatının son 30 günlük %300 artışa bağlı olarak Dogecoin’i solladığını belirttiler. Bu yüzden kısa vadede yatırım hedefine uyan DOGE Coin’den çok daha güçlü kripto paraların olduğunu savundular. 

  Uzun Vadede DogeCoin Fiyat Beklentilerinin Yüksek Olması

  Dogecoin’in akıllıca bir yatırım olabileceğini düşünen analistler orta ve uzun vadeli DOGE fiyat tahminleri sunan analistlerden oluşuyor. Özellikle CoinArbitrage analistleri uzun vadede Dogecoin artışı bekledikleri için 2021 sene sonunda satışa yönelik bir değerlendirme bazında Dogecoin’in alınabileceğini iddia ediyorlar. Analist topluluk, 2021 sene sonunda Dogecoin fiyatının 0.30233 dolar seviyesinde olabileceğini tahmin ediyorlar. Diğer yandan, Dogecoin için 2022 sonunda 0.53 dolarlık ve 2023 bitiminde 0.87061 dolarlık fiyatların tabloda olabileceğin belirttiler. 2024 yılını tamamlarken Dogecoin fiyatının 1.40 dolara çıkış yapabileceğini savundular. Uzun vadede artış bekleyen analistlere göre, Dogecoin yatırım için takip edilebilir. 

  Sonuç

  Dogecoin, 2021’de farklı sorunlar ile uğraşmak zorunda kalan ancak hala 2021 sonunda artması beklenen kripto para projelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Analistlerin Dogecoin geleceğine yönelik tahmin ettikleri hedef fiyatlar oluşursa, yatırımcıları için sene sonunda kar sunabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle