Kriptopara

Çılgın Litecoin Fiyat Tahmini: 2022 Yılında 3 Bin Dolar Olur!

  Yatırımcılar yeni limanlar ararken, gelecekte rekor fiyatlara ulaşabilecek altcoinleri araştırıyorlar. Özellikle uzun vadede etkili karı hedefleyenler BTC, ETH ve LTC Coin’i yakından takip ediyorlar. Bu yazımızda Litecoin'in gelecekte çılgın bir fiyat artışı yapabileceği tahmin ediliyor. Bu konuda uzman bir analistten gelen 3 bin dolarlık fiyat tahmini hakkında detaylı bilgileri sunacağız.  

  Çılgın Litecoin Fiyat Tahmini 2022

  Çılgın Litecoin fiyat tahmini, uzman analistlerden Elliott Wave tarafından yapıldı. Wave bu tahmini yaparken kendisine ait olan bir teoriyi gündeme sundu. Analist Litecoin’i tarihsel bir şekilde ele aldığını açıklayıp, 2022 sene sonu için rekor bir değer kazanımını beklediğini belirtti. 

  Elliot’a göre LTC yatırımcıları duygularına ve dürtülerine göre alım-satım kararlarını veriyorlar. Diğer yandan gündem maddelerinden ise yüksek oranda etkileniyorlar. Analist bu durumun ise fiyat tahminini yapmakta kendisine daha pratik koşulları sunduğunu açıklıyor.

  Litecoin 2022 Yılında 3.000 Dolar Olur!

  Uzman analist Wave, geçmişte pek çok farklı noktada LTC Coin düşüş ve artış noktalarını doğru tahmin etmiş olan bir analisttir. Wave, bu kez ise 2022 yılsonunda LTC fiyatının beklenmedik bir şekilde 3 bin dolara çıkabileceğini ifade etti. 

  2021 senesinde BTC için gündeme gelen 60 bin dolar rekor fiyat seviyesine çıkışa benzer bir modelin, LTC için 2022 sonunda gündemde olabileceğini açıkladı. Analist bunun öncesinden 2022 senesi Ağustos ayında 2 bin dolarlık fiyatın tabloya gelebileceğini düşünüyor. Analist Litecoin’n hız, düşük masraf niteliklerini Bitcoin’den çok daha yüksek bir performans ile sunduğunu savunuyor. Bu kapsamda yatırımcı taleplerini alabileceğini belirtti. 

  Neden Litecoin'den Rekor Yükseliş Bekleniyor?

  Wave, Litecoin’in 2022 sene sonunda 3 bin dolarlık fiyata çıkış yapabileceğini savunuyor. Analist bunun nedenini açıklarken, LTC Coin 2017 senesi fiyat grafiklerini işaret etti. Bu grafiklere bakıldığında ortaya çıkan modelin benzerinin meydana gelmeye başladığını açıkladı. O zamanlar şekillenen model ardından ise rekor fiyatların geldiğini belirtti.

  Analiste göre aynen 2017 grafiğinde olduğu gibi, 2022 Ekim ayında bir balon meydana gelebilir. Bu noktada ise Litecoin fiyatların düşüş yaşanabilir. Ancak düşüşte nihai dip noktaya ulaşıldığı anda en avantajlı fiyattan alım yapmak isteyen boğalar sahneye gelebilirler. Bu kapsamda ise Litecoin fiyatının 2022 sonunda alım talepleri artışına bağlı olarak 3 bin dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Yani 2017 grafik modelinin 2022 sonunda açığa çıkacağını iddia ediyor.

  Elliott Wave’in Çılgın Litecoin Yükseliş Teorisi 

  Wave’in Litecoin için 3 bin dolarlık tahmin yaptığı yükseliş teorisinin temelleri yatırımcı davranışlarını analize dayanıyor. Uzman analist LTC yatırımcılarının, Litecoin’i yüksek oranda benimsediklerini bu yüzden dip noktadan yüklü alım yapmayı sevdiklerini açıkladı. Tarihsel tabloları incelediğinde çok kez dibe düşen fiyatlardan alım ile nasıl bir yükselişin açığa çıktığını görebildiğini belirtti. Teorisine göre 2022 sonunda yatırımcılar yine duygusal davranarak onu dip fiyattan kurtarmak isteyebilirler ve fiyatı 3.000 dolara kadar taşıyabilirler. 

  Sonuç

  2021 senesinde Litecoin için çılgın bir tahmini yapan ve bu teorisini de açıklayan analist, Elliot Wave oldu. Onun bu tahmini diğer analistler tarafından da yakından takip edildi. Litecoin yatırımcılarının çok kez konuştukları tahmine göre LTC 3 bin doları 2022 sonunda yakalayabilir. Analist, 2021 içinde ise çılgın rakamların tabloya gelemeyebileceğini düşünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle