Kriptopara

CHZ Fiyatları Neden Yükseliyor?

  Piyasalara girişi ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Chiliz projesi ve CHZ coin dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu yazımızda CHZ coin yükselişine etki eden nedenleri, kısa ve uzun vade CHZ yorumlarını ele alacağız.

  CHZ Fiyatları Yükselme Nedeni

  Chiliz, başarılı ortaklıklar kurmaya ve Avrupa futbolunda etkin şekilde rol üstlenmeye devam ediyor. Buna bağlı olarak ve yapılan son açıklama kapsamında ise Amerika Birleşik Devletleri futbol kulüpleri ile yapılan anlaşmalarla bu alanda da rol alınacağının belirtilmesi ardından CHZ fiyat artışını sürdürmeye devam etmiştir. 

  Chiliz CEO’sundan Fiyat Yükselişine Etki Edecek Açıklamalar

  Chiliz şirketinin CEO’u son olarak, global anlamada büyüme amaçlarının olduğunu ve ABD kulüpleri ile yapılan anlaşmaların bu yolda büyük bir adım olduğunu belirtti. 

  Şirket CEO’sunun, ABD’nin öne çıkan 5 başarılı üyesi ile taraftar token kullanımı üzerine sözleşmeleri yapmak için New York’ta merkez açılışı yaptıklarını açıklaması ile birlikte CHZ fiyatlarından hızlı bir yükseliş daha gündeme geldi. Başarılı ortaklıkların gündeme yansıması ile gelecekte kar elde etmek isteyen yatırımcılar CHZ alımına yönelerek fiyat yükselişinin devamı sağlıyorlar.

  CHZ Fiyat Yükselişi Kısa Vadede Devam Edecek mi?

  CHZ fiyatına bakıldığında ilk etkili yükseliş 3 Mart 2021 tarihinde tablolara yansıdı. Basına gelen açıklamalar ardından CHZ fiyatı 3 Mart tarihinde %35’lik fiyat yükselişi ile 0,0759 dolar düzeyine ulaştı. Tarihler 6 Mart 2021’i gösterdiğinde ise CHZ fiyatı 0,11 dolar düzeyine yükseliş gerçekleştirdi. Analistler grafik incelemeler ardından fiyat açısından pozitif gelişmelerin devam edeceğini belirttiler.

  Anlık verilere bakıldığında 1 CHZ fiyatı %chiliz+try% TL. Döviz cinsinden ise %chiliz+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chiliz 24 saatte %chiliz+yuzde%.

  CHZ Fiyatları 2021-2025’de Yükselişe Devam Edecek mi?

  Analistler CHZ kripto para biriminde gündeme gelen etkili fiyat artışı ardından uzun vadeli fiyat tahminlerini ve değer kazanımlarının 2025 yılına kadar hangi noktalarda gerçekleşeceğini yorumladırlar. 

  Bu kapsamda kripto para analistleri CHZ fiyatının 2021 Haziran ayında 0,12 dolar düzeyine en yakın noktada şekilleneceğini belirtiyorlar. CHZ için 2021 Ağustos ayında ise 0,10 dolarlık bir fiyatın hakim olacağı yönünde görüş bildiriliyor.

  2022 yılı Ocak ayında CHZ’nin 0,040 dolar bandına tekrar düşmesi bekleniyor. Ardından Şubat ayında ise 0,038 dolarlık fiyat düzeyine kadar gerileme görüleceği ifade edildi.

  Analistler ikinci yükseliş için ise 2022 Nisan ayını işaret ederek 0,042 dolar düzeyinde bir tahmini gündeme aktarıyorlar. Analistlerin uzun vadeli tahminlerinde öne çıkardıkları 0,050 ADB doları seviyesindeki fiyatın ise 2022 Haziran başında yakalanabileceği belirtildi.

  2024 yılında belirsiz ve oynaklığı ön plana alan bir yıl geçirmesi beklenen CHZ’nin fiyatı için yapılan son tahmin ise 2025 senesindeki durumunu kapsıyor. 2025 senesinin başında 0,096 dolarlık fiyata sahip olması düşünülen CHZ’nin Aralıkta ise ikinci rekor seviye olacak 0,15 dolarlık fiyata ulaşacağı analistlerce tahmin edildi.

  Sonuç Olarak

  Dünyaca ünlü bir çok spor kulübünü bünyesine katarak kripto para piyasalarını spor sektörü ile iç içe getiren Chiliz projesi önümüzdeki süreçte de gündemimizde yer almaya devam edecek gibi görünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle