Chia Network (XCH) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bireysel yatırımcılar tarafından yakın takibe alınan XCH Coin hakkında merak edilen pek çok soru bulunuyor. BTC ile karşılaştırılan XCH Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistler onun için nasıl yorum yapıyorlar sorularına bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. 

  Chia Network (XCH) Coin Nedir?

  Chia Network (XCH) Coin, kaynak hesaplama bölümü yerine disk alanına yer veren Chia Network ağının yerel kripto para birimidir. Bitcoin’in aksine çalışma kanıtları Chia Network içinde kullanılmaz. Chia Network, zaman kanıtları üzerinden işlemleri sürdüren bir blockchain ağıdır. XCH Coin, ekran kartı yerine sabit diskler üzerinden güç alan, doğa dostu işlemler yapan bir kripto para projesidir. XCH Coin ayrıca Home-Chia Network kullanıcılarına oy verme hakkı kazandıran yönetişim temelli bir coin’dir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Chia Network (XCH) Coin projesinde amaç yeşil kripto para birimini yaratmaktır. Diğer yandan BTC ardından ilk kez Nakamato mutabakat algoritmasının başka bir altcoinde kullanılması amaçlanmıştır. Bu algoritma Pos yerine yeni nesil Proof of Space yani alan kanıtı modeli ile birleştirilerek, yepyeni bir kayıt sistemi geliştirilmiştir. Proje hakkında daha detaylı bilgi için ttps://www.chia.net/assets/Chia-Business-Whitepaper-2021-02-09-v1.0.pdf linkinden Whitepaper’a ulaşabilirsiniz. 

  XCH Coin Yorum

  Chia Network (XCH) Coin hakkında yorumlara bakıldığında onun Bitcoin’den teknolojik açıdan daha başarılı olduğuna değinildiği görülüyor. Bitcoin ile benzer temeller üzerinden yola çıkarak daha teknolojik bir yüzü oluşturan XCH Coin’in uzak bir gelecekte ona alternatif olarak portföylere eklenebileceğine yorumlarda değinilmiştir.

  Chia Network Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler, XCH Coin’in orta vade ardından fiyat yükselişine gidebileceğini ancak 2021 ilk yarısında değer kaybedebileceğini açıkladılar. Kısa vadeli gelecekte XCH Coin’in fiyat gerilemesi yaparak 970 ile 975 dolar bandında fiyatlanabileceği belirtildi. 2021 senesi Ağustos ayında ise XCH Coin’in değer kazanımın oranını tabloya alabileceği aktarıldı. Ağustosta fiyatının 990 dolar ile bin dolar bandı arasında yer alabileceği aktarılıyor. 

  Chia Network (XCH) Coin Nasıl Alınır?

  Chia Network (XCH) Coin almak için yapılacaklar:

  • 1. Adım: Chia Network (XCH) Coin şuanda Huobi Global, OKEx, Gate.io gibi işlem hacmi geniş borsalarda işlemdedir. Bu borsalardan seçilene erişim gerçekleştirilmelidir.
  • 2. Adım: Borsada hesap oluşturulup, gelen kimlik tanımlama işlemleri yapılmalıdır.
  • 3. Adım: KYC işlem adımları ile aktifleşen hesaba para yatırma işlemi gerçekleştirilir.
  • 4. Adım: Bakiyesi oluşan hesaba coin alımı için XCH Coin paritesinin bulunduğu sayfaya borsadan erişilir.
  • 5. Adım: Satın alma işlem sayfasında görülen güncel fiyattan veya daha avantajlı bir fiyat tanımlamasından XCH Coin satın alma emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan coinler hesabın cüzdanında veya daha güvenli bir saklama modu için donanım cüzdanda muhafaza edilir. 

  Adımların doğru izlenmesi ardından satın alma kısa sürede tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Chia Network (XCH) Coin avantajları:

  • İşlem Hızı: XCH Coin ile cüzdanlar arası sınır ötesine transferde ve alım-satım işlemlerinde dakikalık bekleme süreleri bulunur. BTC’den çok daha hızlıdır.
  • Yüksek Erişilebilirlik: XCH Coin işlem hacmi geniş kripto para borsalarında bulunduğundan neredeyse tüm yatırım hesapları üzerinden onula işlem rahatlıkla yapılır.
  • Doğa Dostu İşlem: Elektrik üretimini en az şekilde yapan XCH Coin doğa dostu işlem imkanı sunar. 
  • Düşük Masraf: XCH Coin yeni nesil teknolojisi ile en hızlı işlemleri en düşük masraflar üzerinden yapma imkan sağlar. Takastan transfere kadar her alanda bankacılık masraflarının altında işlem ücreti ödenir. 

  Dezavantajları Ne?

  Chia Network (XCH) Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: XCH Coin çevrimiçi cüzdanlarda saklandığında ağda olası saldırıların riskiyle karşılaşabilir. Bu durumunu yaşamamak için donanım cüzdanda saklaması tercih edilir. 
  • BTC Benzerliği: XCH Coin, BTC’den çok daha teknolojik olmasa belirli teknikler açısından ona benzer. Bu durum onu BTC ile rakip kılar. BTC’nin hala lider kripto para birimi oluşu ise onun fiyat hacmine etki edebilir. 

  Sonuç: XCH, Hızlı ve Düşük Masraflı

  XCH Coin, Home-Chia Network platformunun yerel kripto para birimidir. Özellikle yeşil enerji alanına odaklanması ve doğa dostu olması onu ön plana çıkartıyor. Kullanıcılar açısından da, sabit diskler üzerinden madencilik imkanı vermesi oldukça cezbedici. Ekran kartları ile yapılan ağır madencilik işlemlerine göre bu yöntem çok daha pratik görünüyor. Analistler onun 2021 senesinde değer kazanımı yapabileceğini düşünüyorlar. Teknolojisi ile hız, düşük masraf, ölçeklendirilebilirlik sunan bu altcoin tahmini fiyatları yakalayabilirse, yatırımcılara 2021’de kazanç sunabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle