Kriptopara

BTC’de Yeni Senaryo Ne? 3 Uzmandan Güncel Bitcoin Tahmini

  2021’de özellikle Mayıs ardından neredeyse her gün gündemde adı yer alan Bitcoin hakkında yeni senaryolar oluşmaya başladı. Bu yazımızda yatırımcıların da aklında yer alan BTC için yeni senaryo ne, uzmanların güncel BTC tahminleri ne yönde, ünlü uzmanların fiyat tahminleri nasıl sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  BTC’de Yeni Senaryo Ne?

  Bitcoin tarihinin en çalkantılı dönemini 2021’de 30 bin dolar ile 65 bin dolar arasında gidip geldiği anda geçirdi. Piyasa analistleri ve uzmanlar ise, BTC ortalama 50 bin dolar düzeyinde hala hareketlerini devam ettirirken, Bitcoin ayı piyasasında mı yoksa Boğa piyasası devam ediyor mu konusunda bölünmüşe benziyorlar. Fiyat üzerinden yaşanan son toparlanmalar ardından ikinci görüşün sesi ise güç kazandı. Daha çok sayıda piyasa analisti, Bitcoin için boğaların henüz sahadan çekilmediklerini savundular. Analistlere göre senaryo ilerleyen aylarda yükseliş yönünde devam edebilir. Boğaların bir kez daha güç kazanabileceğini savunan analistler, BTC’ye yönelik 85 bin dolarlık fiyat oluşumunu 2021 sonu için bekliyorlar. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  3 Uzmandan Güncel Bitcoin Tahmini

  3 önemli uzmanın 2021’de ortaya koydukları Bitcoin tahminlerini yazımızın bu bölümünde bir araya getirdik. Uzmanlar, iki farklı görüş üzerinden yorum yapmaya devam ediyorlar. İşte uzmanların BTC tahminleri:

  Pankaj Balani Bitcoin Tahmini

  Kripto türevleri alım-satım şirketlerinden Delta Exchange’in CEO’su olan Pankaj Balani, ilerleyen dönemde ayı piyasasının oluşabileceğini düşünen isimler arasında yer aldı. Kısa süre önce Bitcoin’i değerlendirmek üzere bir açıklama gerçekleştirdi. 

  Balani açıklamasında,

  “Satışlar giderek azaldığında, Bitcoin yükselişi epey yavaşlamaya başladı. Biliyoruz ki zaten piyasa düşüşünde maksimum 38 bin dolara sıçrama yapabilmişti. Bu durumdan bir hafta sonra ise 40 bin dolar civarına ancak yükseldi. İlerleyen sürede 45 bin ve 50 bin doları görmek şaşırtıcı olmaz. Bunun yanında 85 dolara ulaşmak için erken olduğunu ve henüz hayati tehlikeyi atlatmadığımızı düşünüyorum.“

  ifadelerini kullandı. Bu kapsamda ünlü CEO, Bitcoin için çok yüksek hedefler koymuyor ve 2021’de yeni düşüşlerin hala oluşabileceğini savunuyor. 

  Nick Spanos BTC Tahmini

  Zap Protocol platformunun kurucularından olan Nick Spanos, bu sene Bitcoin’in bir kez daha artabileceğini savunanlar arasında yer aldı. Ona göre Mayıstaki satışlar ile oluşan geri çekilme son derece önemliydi. Hatta BTC’nin benze düşüşleri Ağustos içinde de tekrar test edebileceğini belirtti. Ancak sözlerine devam ederken,

  “İşin olumlu kısmı, BTC 50 Bin dolarda direnç ile karşılaşabilecek bu da 30 bin dolardan 50 bin dolara çıkmak anlamına gelir. Eğer 50 bin dolar direnç üzerinde tutunursa, en yüksek değeri olan 64 bin dolar üzerine çıkması zaman alabilir.“

  ifadelerini kullandı. Nick Spanos, Bitcoin’in değer kaybetme konusunda Mayıs ayındaki kadar yoğun bir süreçten geçmeyeceğini ancak artışının ise zaman alabileceğini savunuyor. Zap kurucusuna göre BTC orta vade ardından rekora tekrar koşabilir.

  Fred Schbesta BTC Tahmini

  Finansal karşılaştırma platformu Finder.com kurucusu Fred Schbesta, Bitcoin’in artış potansiyeline sahip olduğunu düşünenler arasında yer aldı. Finder.com kurucusuna göre, Bitcoin, Amazon hisseleri gibi beklenmedik bir anda artışa geçebilir. Bu konu hakkında görüşlerini belirtirken,

  “Geçen seferki değer kayıplarında Bitcoin’i balon diye nitelendirmiştik. Ancak şimdi bunu aşarak toparlanma eğilimine girdi. Tıpkı bir dotcom patlaması sırasında Amazon hisselerinin yeniden yükselişi gibi geri gelebilir. Sonra tekrar düşerek dalgalanabilir. Bu dalgalanma sonunda ise yeni bir artış oluşması muhtemel.“

  dedi.

  Sonuç

  Bitcoin hakkında yorum yapan önemli isimlerin çoğu 2021 sonuna doğru yeni bir artış senaryosunun gündemde olabileceğini düşünüyorlar. Bitcoin’in beklenmedik değer kazanımı yapma ihtimalinin bulunduğunu ve maksimum 85 bin dolarlık fiyatın oluşabileceğini düşünen uzmanlar bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle