Bitcoin Google Trends verileri altcoin sezonunu gösteriyor

  Bitcoin (BTC) fiyatı 20 bin dolar seviyesini gördüğünden beri altcoin piyasasının hareketlendiği görülüyor. Ethereum’un rekor kırmasının ardından altcoin sezonunun başlaması bekleniyor…

  Kripto para piyasasında uzun bir süredir kış uykusunda olan altcoinler, özellikle BTC fiyatının 20 bin doları aşmasından sonra uyandı. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemesinin ardından piyasadaki pek çok token bu yolu izlemeye başladı. Altcoinler peş peşe ATH belirlerken yatırımcılar altcoin sezonunun başlamasına hazırlanıyor.

  Kripto para sektöründe altcoin sezonunun sonunda yaklaştığını hisseden yatırımcılar yalnız görülmüyor. Google Trends’ten alınan Bitcoin verilerindeki değişim de buna işaret ediyor. Daha önce rekor kıran “Bitcoin satın al” aramaları yerini aniden “kripto satın al” aramalarına dönmüş durumda. Bu detaylar bile kripto para topluluğunda altcoin patlamasının başlangıcı olarak kabul ediliyor.

  Bitcoin’e Olan İlgi Azalıyor

  Bitcoin (BTC) fiyatının rekor üstüne rekor kırdığı dönemde sadece BTC konuşulup araştırılıyordu. Lider kripto para birimini taklit eden geliştiriciler kendi blok zinciri ve kripto para birimlerini öne sürerek altcoin piyasasını zenginleştirdiler. Kripto para dünyasındaki en güncel verilere göre şu anda borsalarda işlem gören 8 binden fazla tanınmış altcoin bulunuyor.

  Bitcoin dışında, Ethereum (ETH) en popüler ve lider görülen altcoin olarak öne çıkıyor. Google Trends verilerine göre yatırımcılar artık ilk iki kripto para birimi dışındaki altcoinlere daha çok bakmaya başladı.

  Yatırımcılar Risklerin Farkında Mı?

  Özellikle geçtiğimiz günlerde Dogecoin (DOGE) fiyatındaki yükselişle birlikte altcoin sezonunun başladığını öne süren yatırımcılar hedeflerini belirledi. İnternet aramalarında “kripto satın al” kelimeleri öne çıkarken, yatırımcılar da baskın kripto para birimlerini arka plana itmeye başladı. 

  Kripto para uzmanları, Ethereum’un dışında piyasadaki herhangi bir altcoin için zar atmayı düşünen yatırımcıların doğru strateji seçmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor. FOMO’nun son aşamasında altcoin satın alanların, üç veya daha fazla yıl boyunca kayıplarını gidermek için bekledikleri hatırlatıldı. Buna rağmen kripto para yatırımcıları piyasada patlama yapabilecek altcoinlere yatırım yaparak şanslarını denemeye istekli görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle