Kriptopara

Bitcoin Düşüşü Ne Zaman Biter? BTC’ye Ne Zaman Yatırım Yapılır?

  Bitcoin 42 bin dolar direnci ve 30 bin desteği ile karşılaşıp dururken, yatırımcılar bu dalgalanmalar karşısında durumun ne zaman düzeleceğini öğrenmeye çalışıyorlar. Bu yazımızda Bitcoin düşüşü ne zaman biter, BTC’ye ne zaman yatırım yapılmalı sorularına analistlerin BTC düşüşü hakkında yaptıkları değerlendirmeleri baz alarak yanıt bulmaya çalışacağız.

  Bitcoin Düşüşü Ne Zaman Biter?

  Uzman analistlerin fiyat tahminlerine göre Bitcoin değer kaybı Ağustos ayı içinde ortadan kalkabilir. Analistler kripto para piyasasının son dönemlerde volatilite açısından bir üst seviyeye ulaştığını ve bunda Bitcoin’in sürekli dalgalanmalarının etkisinin büyük olduğunu belirttiler. Analistlere göre, Ağustos ayında Bitcoin düşüş ve artış hareketlerini yapmaya devam edebilir.

  Uzman analistler 38 bin dolar altına kadar yaşanan değer kaybının, kısa vadede devam edebileceğini ve eğer 40 bin dolara yükseliş tekrar gelirse, artış trendinin başlayabileceğini tahmin ediyorlar. Analistlerin bu senaryosuna göre, BTC ancak 40 bin dolar üzerinde tutunma sağlayabilir ise, yükseliş hızlanabilir ve Ağustos için artık ralliden bahsedilebilir.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC’ye Ne Zaman Yatırım Yapılır?

  Uzman analistlerin gündeme getirdikleri bilgilere göre BTC hala yatırıma değer kripto paralar arasında yer alıyor. Dam Morehead gibi önemli isimler, Bitcoin’in güçlü ortaklıklarına ve sürekli olarak genişleyen yatırımcı kitlesine dikkat çekiyorlar.

  Analistlere göre Bitcoin, kurumsal şirketlerin her zaman ucuz fiyattan alım yapmak istedikleri kripto para birimi. Tesla şirketinin dahi zararına rağmen BTC satışı yapmayarak, uzun vadede yatırıma neden ısrarla gittiğini, yatırımcıların kendilerine sormaları gerektiğini ifade eden analistler, BTC değer kazanımı beklentisi içindeler.

  Dam Morehead ve Yahoo Finance BTC Düşüş Değerlendirmesi

  Bitcoin’in düşüşü ve ardından olabilecekler hakkında güncel yorum yapanlar Dam Morehead ve Yahoo Finance oldu. Pantera Capital’ın kurucusu Morehead, bir araştırma ardından BTC’nin tüm dalgalanmalara rağmen her sene fiyatını biraz daha yükselttiğini açıkladı. Ek olarak fiyat yükselişi ile birlikte yatırımcı kitlesinin de paralel oranda yükselttiğini veriler ile sundular. Sürekli olarak 30 bin dolar bandına inişler gelse de bu sene 65 bin dolara ulaşan rekorun tabloya gelebilmesinin bu istatistiğe bağlı olduğunu belirtti.

  Morehead, yakaladıkları verilere göre yükseliş, ilerleyen senelerde devam etmesi durumunda, herkesin mobil cihazlarından BTC kullanır hale gelebileceğini açıkladı. Uzman BTC’nin 38 bin dolar altına yaşadığı düşüşlerin sadece alım fırsatlarını yaratan hareketler olduğunu iddia ediyor. Ona göre 10 sene içinde BTC 700 bin dolar değerini görebilir ve 30 bin dolar, 38 bin dolar altından alım fikirleri devasa kazançları getirebilir.

  Morehead, Bitcon’in değer kayıplarının uzun vadeli olamayacağını savunuyor. Çünkü onun artık oldukça güçlü bir ödeme aracı olduğunu açıklıyor. Master ve Visa tarafından savunulan, Square şirketi şirketinde mümkün kılınan dijital varlık alım satımında yer alan BTC’nin gelecekte değerlenebileceğinin altını çizdi.

  Maley’den BTC Düşüş Değerlendirmesi

  Bitcoin’in değer kayıplarını değerlendiren Miller Tabak& Co’nun baş Pazar stratejisti Matt Maley, şu anda tüm piyasada bir kırılganlık olduğunu belirtti. Ona göre, BTC 40 bin dolarlık fiyat üzerine tekrar çıkış yapabilir ve bir süre bu alanda sakin seyredebilir ise, ilerleyen aylarda değer kazanımları kayda geçebilir.

  Maley BTC için düşüşün tabi ki de sonsuza dek devam edemeyeceğini ve değer kaybının alım fırsatı olarak değerlendirmeye alınabileceğini savunuyor. Analistin kendi fikri olan bu senaryoya göre, Bitcoin 2021 sonunda 46 bin dolar ile 50 bin dolar aralığın fiyatı görebilir. Analist kısa vadeli düşüşlerin aşılması halinde BTC fiyatının ilk adımda 44.600 dolarlık dirence kadar artış yapabilme potansiyeli taşıdığını düşünüyor.

  Analiste göre, Bitcoin için bir kez daha Ağustos rallisi başlayabilir. 38 bin dolar altına yaşanan düşüşlerde pek çok finans yapıcının ve düşükten alım yapmak isteyen şirketlerin etkilerinin olduğunu düşünen analist, istikrarlı ve sakin bir takibi öneriyor.

  Sonuç Olarak

  Uzmanlara göre Bitcoin fiyatları, yakın geleceğimizde dalgalı olarak tabloya yansısa da gelecekte çarpıcı değer kazanımları gerçekleştirebilir. Buna bağlı olarak analistlerin iddialarına göre, hala 2021 ve 2022 senelerinde düşük fiyattan değerlendirmeye alınabilecek kripto paralar arasında yerini korumaya devam ediyor. Araştırmalara göre BTC bazı dönemler kendisini kondolize etse de daha sonra tekrar fiyat artışına gitmekte.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle