Kriptopara

Bedava Bitcoin kazanmak için 9 pratik yöntem

  Bedava Bitcoin kazanmak için birden fazla pratik yöntem mevcuttur. BTC kazanmak için daha avantajlı yeni nesil madencilik tipleri,  belirli platformlarda oyun oynama, anket doldurma, reklam videosu izleme yöntemleri, cüzdanda BTC biriktirerek faiz getirisi elde etme gibi birden farklı yöntem bulunur. 

  Çalışarak Kazanmak

  Bitcoin bildiğimiz tüm özellikleri ile bir para birimi olduğundan dolayı Bitcoin kazanmanın da ilk ve öncelikli yolu çalışarak kazanmaktır. Bitcoin için çalışmak onu kazanmanın aslında en güvenilir ve en pratik yoludur. Diğer yandan yasal olduğundan emin olunan bir modeldir. Tasarımcı, mühendis, editör, internet pazarlamacısı olmak fark etmeksizin Bitcoin için çalışmaya başlanabilir. Verilen belirli hizmetler karşılığında BTC ödemesi yapan platformlar ve web siteleri ise BTC kazanmak ve çalışmak için uygun alanlardır. Bu platformlar ise bitWAGE, Coinality, Jobs4Bitcoins olarak bilinirler.

  Ticaret İle Bitcoin Kazanmak

  Bitcoin kazancı elde etmenin yasal, pratik ve ideal maliyetli bir diğer yolu ise ticaret yapmaktır. Burada temel fikir oldukça basit, ancak bu işlemde başarılı olmak için analizlere dikkat etmek gerekiyor.

  Bu yöntemde temel kavram, BTC fiyatı ucuzken BTC kripto para birimine yatırım yapmaktır. Daha sonra ise kayda değer bir artış olduğunda satış emri verilebilir. Bunu BTC için gerçekleştirmek diğer kripto para birimleri için gerçekleştirmekten daha kolaydır. Çünkü piyasa yapıcıların çoğu yüksek BTC miktarının elinde tutan yatırımcılardan oluşur. Fırsatlı koşullarda satın alım talepleri ile fiyatın dibe vurmasına izin vermeyeceklerinden BTC anlık düşüşlerinde satın alınarak, boğa sezonunda veya daha yüksek bir fiyat değerinde satılabilir.

  Kredi Vererek Bitcoin Kazanmak

  Genel olarak piyasalar için kullanılan bir tabir kazanç elde etmek için paranın çalıştırılması gerektiğidir. Aynı durum kripto para piyasasında da mevcut. Pratik bir şekilde BTC kazanmak için bir süre için alım işlemleri ardından Bitcoin miktarı sanal veya donanım cüzdanlarda bekletilmelidir. 

  Daha sonra biriken BTC miktarı diğer kullanıcılara borç, kredi olarak verilebilir. Bunun yapılmasına izin verilen birden fazla eşler arası BTC ödünç verme platformu bulunur. Bu platformlardan ödünç BTC verilecek olan kullanıcılar arasında titiz bir tercih yapılması ve anlaşma sağlanması halinde daha yüksek bir miktarı geri almak kaydıyla bir miktarda BTC kredisi verilir. Bilinen yollarından biri de DeFi ile popülerleşen Staking ve Yield Farming yöntemidir. Yield Farming ile kripto paranızı merkezsiz bir şekilde sistemde kilitler ve karşılığında belirli zaman aralıklarında ödüller kazanırsınız.

  Musluklardan BTC Kazanmak

  Hızlı ve pratik şekilde Bitcoin kazanmanın bir diğer yolu ise Bitcoin musluklarını kullanmaktır. Bitcoin muslukları, bir uygulama veya web sitesi olarak sunulan ve yüzlerce insanın giriş yaptığı alanlardır. Musluklarda verilen belirli görevleri gerçekleştirme ardından BTC kazançları sanal cüzdanlara alınır.

  Bu musluklarda verilen görevler ise oyun oynayarak bölümleri tamamlama, reklamlara tıklama, video izleme, captcha’ları çözmek gibi görevlerdir. Oldukça zevkli şekilde yapılabilecek görevler ardından BTC kazanıcı elde edilir. 

  İpuçlarını ve Cevapları Vererek Bitcoin Kazanma

  Sadece yanıt vererek hiçbir yatırım sermayesi olmadan veya çalışmadan BTC kazanmak mümkündür. Bu çarpıcı yöntem aslında sizden yardım talebinde bulunan insanlara gerekli bilgileri sağlamanız üzerinden işler.

  Bitcoin kazanımında devrim niteliğinde olan bu yöntemi gerçekleştirmek için çevrimiçi ve çevrimdışı araştırma yapmakta iyi olmak yeterlidir. Bitfortip ismi ile bilinen alan BTC ile ödeme gerçekleştiren mobil ve masaüstü bir platformdur. Bu alan üyelik sağlayıp, BTC transferi için adres verdikten sonra, sistemden size gelen diğer kullanıcı sorularını cevaplarsınız. Kullanıcılar verdikleri cevaplar ile çözüme kavuşturdukları her soru için BTC kazanırlar. Bu sorular tarih veya matematik hakkında, yazılım hakkında ve aklınıza gelebilecek diğer her şey hakkında olabilir.

  AirDrop İle Bitcoin Kazanmak

  AirDrop, Türkiye’de BTC ile ilgilenen kesimin yüksek oranda bedava BTC kazandığı bir yöntemdir. Bu yöntemde belirli görevleri tamamlayan kullanıcılar BTC kazanırlar. Dönem dönem yapılan kampanyalar ile ciddi BTC rakamları dağıtılır. Dolayısı ile sistemin kullanıldığı platformlara dahil olunması halinde yakından takip yapılması kazancı yükseltebilir.

  AirDrop hakkında BelnCrypto Türkiye Telegram Kanalı da avantajlı imkanlar sunar. Bu kanal içinde, StormGain borsasının da sunduğu katkı ile önemli AirDrop kampanyaları gündeme gelir. Dönem dönem yapılan kampanyalar kapsamında görevleri tamamlayanlar, 100 dolarlık BTC miktarını kazanabilirler. BTC kazancını kanaldan sağlamak için kanala üye olmak ve BTC cüzdanını bu alanda tanımlayarak, reklam izleme gibi görevleri yapmaya başlamak yeterlidir. Bu sistemlerde platformlara yarar sağlandığı için herhangi bir ücret talep edilmez. 

  Savings İle Bitcoin Kazanmak

  Saving model ile BTC kazanmak oldukça pratik ve yorucu olmayan bir yoldur. Bu yöntem için her kripto para borsasından işlem yapabilmek ise mümkün değildir. Modeli Binance kripto para borsası platformu sunar. Bura bir hesap açılışı ve sanal cüzdana sahip olma ardından BTC kazanmak mümkün hale gelir. Sistem ise BTC üzerinden faiz kazancı yine BTC olarak elde edilir.

  Binanceden sanal cüzdanı açan ve içine BTC alımı yapan kişiler Binance Savings’e dahil olarak, BTC miktarlarını cüzdanlarında kilitlerler. Bu işlem üzerinden ise ek hiçbir işlem yapmadan süreye bağlı olarak değişen BTC kazançları elde edilir. Faiz oranları ise dinamik olarak değişkendir. 2020 senesi Eylül ayında faiz oranı%0.81 iken 2021’de %1,50 oranında faizler açığa çıkmıştır. Bu yöntem pasif gelir elde etmek için idealdir.

  Anket Çözerek Bitcoin Kazanmak

  Bu işlem oldukça pratik ve kayda değer bir BTC miktarı elde edilebilecek bir yöntemdir. Anket çözerek BTC kazanılan alan ise BonusBitcoin olarak bilinir. Bu platforma üyelik yapmak ve cüzdanı adrese bağlamak, hemen ardından anketlere başlayarak BTC kazanmak için yeterli görülüyor.

  Bu platformun önemli bir özelliği ise kısa süre içinde bedava BTC sunmasıdır. Bedava BTC kazanmak için her 15 dakikada bir siteyi ziyaret etmek ve maksimum karı 5.000 Satoshi’ye ulaştırmak mümkün olabiliyor. Her gün düzenli şekilde bu siteye girenler %5’lik bonus elde ederek BTC kazanırlar. Giriş ile kazanılan bonuslara ek olarak sistemde yer alan anketler çözülerek BTC elde edilir. 

  Bulut Madenciliği İle Bitcoin Kazanmak

  Bulut madenciliği ile BTC kazanmak pratik seçeneklerin en sonunda yer alsa da ASIC madencilik tipine göre çok hızlı ve ekonomik olması sebebi ile bu listeye giriyor. Diğer yandan madenciler de artık kendileri için daha düşük maliyet sağlayacak ve daha kısa işlem sürelerini açığa çıkaracak bir yol arıyorlar. Bura ise BTC kazanmak için en uygun ve pratik seçenek bulut madenciliği oluyor.

  İşlem için yüksek elektrik gücüne ve ASIC çipe gerek duyulmaz. Ekran kartı, işlemcisi ve diğer donanımları kaliteli bir seviyede olan bilgisayarla bulut hizmet sağlayıcılardan işlemci gücü kiralanır. Bu güç bir madencinin ihtiyaç duyduğu desteği ona daha düşük maliyetler verir. Aynı zamanda yüksek enerji giderlerini artık ortadan kaldırır. Kişi bu sistemin var olduğu cihazı ile madencilik havuzlarına katılım sağlayıp, klasik stilde bir dizi karmaşık matematik problemi çözerek BTC kazanır. ASIC madenciliği ile işlem adımları açısından benzer olan bu yöntemde daha avantajlı ve daha hızlı koşullardan yararlanılır.

  Diğer yandan madencilik havuzunda yer alan tüm kullanıcılar bireysel madenciler gibi ASIC çip kullanmadığından madenciler arasında adalet hakimdir. Bu durum madenciler arası blok oluşturma rekabetinde de şartları eşit konuma getirir. Adaletli bir ortamda ise ilk olarak gündeme gelen ASIC madencilikten daha pratik şekilde BTC kazancı elde etme fırsatı kazanılır. 

  Sonuç

  Bitcoin kazanmanın pek çok yöntemi olmakla beraber internet ortamında Bitcoin kaybetmenin de bir çok yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden kripto para takipçilerinin internette Bitcoin kazanmaya çalışırken çok dikkatli davranmalarını öneriyoruz. Özellikle itibari paralarda olduğu gibi çeşitli devlet güvencelerinin bulunmadığı böyle bir ortamda kolaylıkla kandırılmanız yada emeklerinizin karşılıksız bırakılması mümkündür. Kripto para piyasalarının kanunu haline gelmiş şu ifade ile yazımıza son veriyoruz: “Bedava peynir fare kapanında olur”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle