Kriptopara

Barcelona Coin Geleceği Ne Olur? 2021 Yorum ve Tahminler

  FC Barcelona Fan Token (BAR) coin geleceği hakkında 2021 yılında yorum yapan analistlere baktığımızda Cactus, WalletInvestor, Kaleo, Aayush Jindal ve diğer pek çok ünlü ismi görüyoruz. Analistler 2021 senesi ilk bölümünün sonunda Barcelona Coin’in sert bir düşüş yaşayabileceğini düşünüyorlar. Bu yazımızda Barcelona Coin için yapılan değer kaybı tahminine ilişkin fiyat detaylarını, tahmin edilen alçalışa yön veren sebepleri açıklayacağız. 

  Analistler BAR Coin Geleceği Hakkında Ne Düşünüyorlar?

  Analistlerin ortak paydada buluştukları konu, Barcelona Coin’in 2021 ilk periyodu sonunda değer kaybedebileceğidir. Bu altcoin’in 2021 ilk yarısı tamamlanırken 42.50 dolar ile 40.80 dolar bandı arasında olabileceğini düşünüyorlar. Barcelona Coin için dikkat çekecek bir yükselişin ise 2021 sene sonuna en yakın tarihte meydana gelebileceği açıklandı. 

  Analistler, 2021 ikinci yarısının sonuna doğru BTC ralli beklentilerinin bulunduğunu aktardılar. Analistler, aynı dönemde Barcelona Coin’in BTC değerlenmesinden destek alarak 48 dolar ile 54 dolar bandı arasında konumlanabileceğini ifade ettiler.

  Barcelona Coin Neden Düşebilir?

  Analistler, Barcelona Coin’in sadece belirli bir kesime hitap eden bir kripto para birimi olduğunu düşünüyorlar. Bu altcoin ile Barcelona taraftarları yönetime ilişkin verilen kararlara katılım sağlayabilirler. Takımlarının ürünlerini satın alabilirler. Ancak aynı geniş avantajları kripto para borsasında yapılan işlemlerde yakalamak mümkün olmayabiliyor. Analistler, Barcelona Coin’in 2021 yılı ilk periyodunu düşüşler kapatacağını düşüyor ve nedenleri şu şekilde sıralıyorlar:

  • Erişilebilirlik Düzeyinin İyi Olmaması: Analistler Barcelona Coin’in sadece 3 kripto para borsasında listelendiğini belirtiyorlar. Bu durumda erişilebilirlik düzeyinin düştüğünü belirttiler. Yatırımcıların Barcelona Coin almak için Binance, Paribu veya Chiliz’den hesap açmaları gerektiğini belirtiyorlar. Hali hazırda birkaç hesabı olan kişinin ise yeni bir hesap açmamak için işlem hacmi geniş diğer altcoinleri tercih edebildikleri vurgulanıyor. Burada Barcelona Coin’in kaybettiği yatırım kitlesi aynı zamanda kaybettiği alım talepleri haline geliyor. Analistler yaşanabilecek bir değer kaybından açıkladığımız durumun etkili olabileceğini belirttiler.
  • BTC Düşüşlerinden Fazla Etkilenme: Analistler Barcelona Coin’in BTC fiyat dalgalanmalarından yüksek oranda etkilendiğini belirttiler. 2021 ilk yarısı ise BTC için oldukça hareketli geçiyor. Fiyat tutarsızlığının Barcelona Coin’i olumsuz etkileyebileceğini ifade eden analistler bunu olası değer kaybı için bir neden olarak görüyorlar.

  Barcelona Coin Düşüş Tahmininde Etkili Tarihsel Grafikler

  Analistler Barcelona Coin’in geçmiş grafiklerine baktıklarında, 2021 senesi ilk periyot grafiklerine benzer bir modeli geçmişte gördüklerini savunuyorlar. Bu model ardından ise fiyat düşüşünün geldiğini açıkladılar. Benzerliğe bağlı olarak ilk periyot sonunda değer kaybının gündeme gelebilmesi için uygun zeminin oluşabileceğini bu yüzden ifade ediyorlar.

  Kripto para grafikleri genelde fiyat grafiklerinde, daha önceden yaşanmış hareketleri tekrarlama eğilimindedir. BAR token’da görülen ise yakın zamanda önemli bir fiyat yükselişi yaşadığıdır. Dolayısıyla buradan önemli düzeyde bir fiyat düzeltmesi yani düşme yaşayacağı tahmin ediliyor.

  Değer Kaybı İhtimalini Yükselten Düşük İşlem Hızı

  Analistlere göre Barcelona Coin değer kaybı yaşayabilir. Bu değer kaybı ise 2021 ilk yarı sonunda gözlemlenebilir. Analistler, fiyat düşüş tahminini destekleyen detaylardan birinin ise düşük işlem hızı olduğunu belirttiler. Analistler, Barcelona Coin’in ERC-20 tabanlı bir token olduğunu ifade ediyorlar. Ethereum ağının ise artık ERC-20 token ve akıllı sözleşme işlem yoğunluğundan yavaşladığını ve yoğun bir hale ulaştığını açıklıyorlar. Bu durum Barcelona Coin ile yapılan yatırım işlemlerinin hızını da etkiliyor. 

  Analistler ağdaki yoğunluk sebebi ile artık Barcelona Coin alan veya satan bir kişinin emir onayını daha uzun süre beklediğini açıklıyorlar. Özellikle yüksek piyasa volatilitesinde hızlı onay alma konusunun oldukça önemli olduğunu aktaran analistler, geciken işlemlerin yatırımcı kaybına yol açabileceğini vurguladılar. 

  Birçok yatırımcının hız düşüklüğüne bağlı Barcelona Coin’ seçmeme ihtimalleri ise talep azalışını ve fiyat düşüşünü tetikleyebilir. Çünkü işlem hızlı değilse yatırımcı aklında yer alan fiyatı yakalasa dahi o fiyattan zamanında işlem yapamaz. Zarar girme olasılığını düşünmek ise yatırımcıyı altcoin’e mesafeli hale getirebilir. 

  Sonuç: Tarihsel Grafikler Fiyat Düşüşünü İşaret Ediyor!

  Analistler Barcelona Coin’in yakın geleceğinde yani 2021 senesi ilk periyot sonunda fiyat düşüşü olabileceğini düşünüyor. Bu tahminlerini yaparken tarihsel grafiklerden ve temel analiz alanını giren diğer faktörlerden yararlandıklarını belirtiyorlar. Barcelona Coin bu yorumlara göre mi yön alacak yoksa artışa geçebilecek mi sorusunun cevabını ilerleyen süreçte tabloya yansıyan fiyatları takip ederek öğrenebileceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle