Kriptopara

Analistlerin 2021, 2022, 2023 Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri

  Ethereum (ETH), piyasa değeri ve popülerliği ile en bilinen dijital varlıklardan biridir. Son aylarda yaşanan rekor fiyat artışları sonrasında yeniden yatırımcıların gündeminde ilk sıralara yükselmiştir. Son günlerde dalgalı bir seyir izleyen Ethereum (ETH) yakından takip edilmektedir. Ethereum (ETH) 2022 - 2023 yılında fiyatı ne olur, analistlerin ETH yorumları nedir, gelecek tahminleri ve grafik analizi nasıl gibi soruların tüm yanıtlarını sizler için derledik. 

  Uzmanların Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri 

  2022 ve 2023 dönemi için Ethereum (ETH) hakkında olumlu yorumlar dikkat çekmektedir. 2021 yıl sonu hedefini 4 bin 500 – 4 bin 600 dolar bazında belirleyen Ethereum (ETH), sonraki yıl için rekor seviyede artış yaşayacaktır. Uzman görüşleri uzun vadede olumlu projeksiyonda buluşmaktadır. 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren 2023 sonuna kadar yukarı yönlü hareket beklentisi hakimdir. 

  • Wallet Investor Ethereum Fiyat Tahmini 

  Piyasanın gözde analistlerinden Wallet Investor, gelecek yıl kazanç potansiyeli için %60,8 oranlarında bir analiz yapmıştır. Yüzde 50’nin üzerinde değer kazanması beklenen Ethereum (ETH), 2026 dönemi için daha uzun vadeli görünümde ise karlı bir yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir. 7 bin 300 dolar seviyelerine kadar tırmanması öngörülen Ethereum (ETH), Wallet Investor pozitif tahminleri sonrasında toparlanmaya girmiştir. 

  • Long Forecast ETH Fiyat Tahmini 

  Ethereum (ETH)’un son dönemde rekor fiyattan Kasım -  Aralık 2021 döneminde yaşadığı sert düşüş yatırımcıları tedirgin etse de Long Forecast tahminleri orta ve uzun vade için olumlu görüş bildirmiştir. Fiyatının şimdiki fiyat üzerine yükselerek 4 bin 814 dolar seviyelerine kadar tırmanacağı ifade ediliyor. 2022 yılı için fiyat tahmini ortalama 6 bin dolar seviyelerinde kalmıştır. Diğer analistlere göre düşük bir seviye açıklayan uzmanlar, kısa vade için temkinli bir yaklaşım gerektiğini ifade etmişlerdir. 

  • Trading Beasts Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 

  2022 – 2023 dönemine ilişkin fiyat tahminleri büyüme yönlü olarak belirlenmiştir. Güncel fiyatı itibariyle büyümesini sürdürerek önümüzdeki yıl için 4 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde bir performans bekleniyor. Öte yandan 5 yıllık fiyat tahminlerinde ise 13 bin 802 dolar seviyesinin görülebileceği tahmin edilmektedir. BTC ile benzer bir grafik izlediği ifade edilen Ethereum (ETH) için uzun vadeli gelecek tahminlerinin olumlu seyretmesi yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. 

  Ethereum (ETH) Grafik Analizi

  Son dönem fiyat analizleri ve grafik görünümü incelendiğinde quasimodo formasyonu tamamlanmak üzere olduğu ifade edilmektedir. Öte yandan hareketine devam ederken aynı zamanda ab = cd formasyonun oluşması da dikkat çekici olarak değerlendirilmektedir. 4 bin 750 dolar seviyelerinin satış için olumlu bir görünüm sağlayabileceği belirtilmiştir. BTC’nin aynı dönem geçmiş yıllara ait grafik görünümü ile müthiş benzerlikler taşıyan grafik, benzerliğin devam etmesi halinde sert bir düşüş yaşayabileceği de belirtilmiştir.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Uzmanlar ETH Geleceğine Nasıl Bakıyorlar?

  Kripto piyasalarına yön veren yorumları ile dikkat çeken birçok uzman, gelecek tahminlerini Ethereum (ETH) için pozitif olarak belirlemişlerdir. 2021 Ekim sonu itibariyle başlayarak yıl sonuna kadar devam etmesi beklenen düşüş eğiliminin yeni yıldan itibaren hızlı bir yükselişe dönüşmesi beklenmektedir. 2022 yılına dair olumlu yorumlar yönünü kısa vadede çevirmesinde ise etkili olmuştur.  

  Sonuç Olarak

  Yazımızda, uzmanların ETH fiyat tahminlerini sizler için derledik. Bitcoin’den sonra piyasanın göz bebeklerinden Ethereum (ETH), 2022 - 2023 dönemi için olumlu olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu dönemler için performans yılı olabileceği görüşü hakimdir. İşlem hacmi ve piyasa değeri en büyük kripto varlıklardan biri olan Ethereum (ETH), orta ve uzun vade için yüksek kazanç potansiyeli taşımaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle