Kriptopara

ADA Coin Yorumları: Cardano Gelecekte 50 Dolar Olur mu?

  Kripto para piyasasının en değerli altcoinlerinden biri olan Cardano (ADA) yatırımcıların yakından takip ettiği kripto para birimidir. Cardano fiyatının gelecekte 50 dolar olup olmayacağı merak edilirken, uzmanların çeşitli görüş ve değerlendirmeleri öne çıkmaktadır. Bu yazımızda ADA coin yorumlarını ve gelecek tahminlerini bulabilirsiniz.

  Uzmanların ADA Coin Yorumları

  Cardano ağı ve yerel kripto para birimi olan ADA coin, piyasa değerine göre dünyanın dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldiğinden beri çok dikkat çekti. Gelecekte bu kripto para birimine ne olacağı merak edilirken, çeşitli uzmanlar da önemli fiyat tahminlerinde bulunmaktadır. Cardano, işlemleri gerçekleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanır. Akıllı sözleşmeler sayesinde gelecekte ADA coinin çok daha değerli bir konuma ulaşacağı düşünülmektedir. 

  ADA coin 2017 yılında ilk kez piyasaya çıktığında, yılın çoğu için 0,02 dolar civarında işlem görmüştür. Ancak 2018 yılından itibaren ADA coinin geleceği sansasyonel bir şekilde değişmiştir. ADA coin fiyatı 2021'in başlarında önemli ölçüde değişti. Bu, kripto pazarında önemli bir büyüme zamanına denk gelmişti. Kripto para piyasasında en büyük 4. kripto para birimi olmayı başaran ADA coin için artık gelecekte daha fazla yükselişler olması beklenmektedir. 

  Cardano Gelecekte 50 Dolar Olur mu?

  Dünyaca ünlü kripto para uzmanları, Cardano ağındaki geliştirmelerin ADA coin fiyatına doğrudan olumlu etkisi olduğunu belirtmektedir. İlk hakemli ve şaşırtıcı derecede ölçeklenebilir olacak şekilde gelişen ağ, kripto para yatırımcılarından da büyük ilgi görmüştür. Buna ek olarak, platform Proof of Stake üzerinde çalışmakta ve mevcut sürdürülebilirlik tartışmalarını devam ettirmektedir.

  Gelecek projeksiyonu üzerinden Cardano Yol Haritasını inceleyen uzmanlar, ağın haftalık bir programda yeni güncellemeler getirdiğine dikkat çekmektedir. Ekip ayrıca şu anda bir Kavram Kanıtı mekanizması üzerinde çalışırken ADA coin fiyatında da yükseliş beklentileri artmaktadır. Cardano API bağımlılıkları ekleyerek ademi merkeziyetçilikte ilerleyen projede ADA coin fiyatının 50 dolara gelmesi imkansız görülmemektedir. Kripto para analistleri ADA coin fiyatında bu hedefin gerçekleşmesi için uzun zaman gerektiğine dikkat çekmektedir.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Uzmanlardan Cardano (ADA) Coin Fiyat Tahminleri

  Uzman analistler Cardano fiyatında bu sene öngörülen yüksek seviyeye ulaşılması halinde 2021 sonu ve 2022 başında da yükseliş performansının devam edeceğini düşünmektedir. Deneyimli analistlerin ADA Coin fiyat tahminlerine göre, 2022 yılı piyasa değerleri, 3.244 dolar ile 3.342 dolar arasındaki yükseliş değerleriyle başlama potansiyeli taşımaktadır. Ancak 50 dolar olma ihtimali şu anda gündemde değildir. 

  Bununla birlikte 2021 yılı sonuna doğru olası kripto para piyasası çöküşleri de göz önünde bulundurulmaktadır. Analistler, düşüş trendinin başlaması halinde olumsuz etkilenecek ADA coin fiyatında 2022 yılında da aşağı yönlü bir hareket gelebileceğini kaydetmiştir. Buna bağlı olarak 2022 yılı başında kötü senaryoda ADA coin fiyatı 2.298 ila 2.521 dolar arasında bir değerden işlem görecektir.

  Smartereum Analistlerinden Cardano Coin Fiyat Tahmini

  Smartereum platformunun deneyimli analistleri ADA coin fiyat projeksiyonlarını raporlamıştır. Buna göre, gelecekte 2 dolarlık son derece güçlü bir Cardano fiyat tahmini belirtilmektedir. Ayrıca kıdemli analistler önümüzdeki 5 yıl içinde ADA coin fiyatının 3 doların üzerine çıkmasını beklemektedir.

  Wallet Investor Analistlerinden ADA Coin Fiyat Tahmini

  WalletInvestor ekibinin paylaştığı algoritma tabanlı tahminine göre, ADA tahmini bir yıl içinde Cardano 2.175 dolar seviyesinden 3.319 dolara revize edildi. Analistlerin tahminleri, ADA'ya yapılan yatırımın bir yılda yüzde 116,21'lik uzun vadeli bir kazanç potansiyeline sahip olduğunu belirtmektedir. Bu sebeple ADA coin yatırımının uzun vadeli kazanç için uygun olduğu düşünülmektedir.

  Trading Beast Analistlerinden ADA Fiyat Tahmini

  Trading Beasts platformundaki tahmine göre, Cardano 2021 sonunda yüzde -8,8'lik bir değişimle 1,33 dolar seviyesine gerileyebilir. Ayrıca uzun vadeli fiyat projeksiyonuna bakıldığında ADA coin, 2024'ün sonunda 2.769 dolardan işlem görecektir.

  Coin Pedia Analistlerinden Cardano Fiyat Tahmini

  ADA coin, kullanıcı tabanını geliştirmeden gelişmiş ağa ve protokolüne dönüştürerek oluşturmaya odaklanması halinde yeni yatırımcılar kazanabilecektir. Coin Pedia analistlerinin öngörüsüne göre ADA coin 2021 yıl sonu rakamlarını 3.114 dolara yükseltebilir. Ayrıca, FOMO'lu yatırımcılar, Bitcoin'den geri adım atan Elon Musk sonrası trend olduğu için ADA coine yatırım yapmaya başlayacaktır.

  ADA coine olan talbin giderek artmasıyla birlikte, ADA boğaları 3.77 dolar civarında toplanacak şekilde daha da uzatabilir. ADA hala gelişmekte olan bir proje olduğu için herhangi bir olumsuz algı ve dış güç ortaya çıkarsa, ayılar fiyatı 1.881 dolara geri çekilmeler yaşayabilir. 

  ADA Coin Grafik Analizi

  ADA coin grafiğini değerlendiren kripto para analistlerine göre belirli zaman diliminde U – formu dikkat çekmektedir. Grafikte dış barı kapatan ADA fiyatındaki yükseliş trendinin devam etmesi beklenmektedir. Kripto para uzmanlarına göre destek güçlü bir profil ile VPVR tarafından gösterilen aralık içinde ağır birikim görülmektedir. 

  Analistler ayrıca ADA coin hacminin son birkaç aydan beri mevcut yukarı yönlü baskı ile sürekli büyüdüğünü iddia etmektedir. Azalan üçgenin yukarı yönlü kırılmasıyla birlikte RSI göstergelerinde de çift boğa ayrışması olduğu belirtilmektedir. Buna göre ADA coin grafiği, RSI kırılma sırasında aşırı alım seviyelerinin koruma olasılığı ile yükseliş bölgesinde eğilim göstermeye devam etmektedir.

  Sonuç

  Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden olan Cardano (ADA) coin geleceğinde fiyat yükseliş beklentisi devam etmektedir. Uzman analistler önümüzdeki yıllarda ADA coin fiyatında 3 dolarlı seviyeleri mümkün görürken 50 dolar olması şu anlık ihtimaller dışında. Fakat Afrika genelinde ses getiren ve dünyaya açılan ADA projesinin geleceği yine de parlak görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle