Kriptopara

ADA Coin Yıl Sonu Tahmini: Cardano 2022'ye Nasıl Başlar?

  En değerli altcoin projeleri arasında yer alan Cardano (ADA) Coin, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Bu yazımızda ADA coin 2021 yılı sonu fiyat tahmini ve 2022 yılındaki fiyatı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

  ADA Coin Yıl Sonu Tahmini

  Akıllı sözleşmeleri entegre etmeye hazırlanan Cardano ağında yükseliş beklentileri devam etmektedir. Kripto para uzmanları ADA coinin yıl sonuna kadar yükseliş trendini devam ettirerek önemli kazanımlar elde edeceğini düşünmektedir. Son dönemde akıllı sözleşmelerin lansmanı ile ADA fiyatı 2 doları geçmesiyle birlikte önemli bir eşiğin geride kaldığı belirtilmektedir.

  Daha az satış baskısı ve daha fazla talep görmesi sebebiyle ADA coin yıl sonunda yüksek seviyelerde kapanış yapabilir. Mevcut durumda Cardano, karbon ayak izini sınırlayan etkin Proof of Stake madenciliği süreci nedeniyle ses getirmeye devam etmektedir. Uzmanlara göre ağ sürdürülebilirlik için daha fazla çalışırsa, çevreye duyarlı yatırımcıları çekebilir ve yıl sonuna kadar fiyatı 3,294 dolara çıkarabilir.

  ADA Coin Grafik Analizi

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ADA fiyatında etkili olabilecek faktörler, analistler tarafından incelenmektedir. Teknik ve temel analizleri gözler önüne seren bazı analistlere göre ağdaki senkronizasyon sorunları devam etmesi sebebiyle tam olarak boğa rallisi görülememektedir. Kripto para piyasasının genelindeki hareketliliğe de bağlı olarak Cardano’da senkronizasyon sorunları başarısız olursa, önümüzdeki aylarda fiyat 1.893 dolara kadar düşebilir. Analistler, güncel trendlere dikkat ederek yatırım yapılması gerektiğini belirtmektedir. 

  Cardano 2022'ye Nasıl Başlar?

  Öte yandan Cardano’nun 2022 yılına düşüş sinyalleri ile başlaması ihtimali üzerinde de durulmaktadır. Bazı kripto para analistleri, Cardano’nun yeni yıl başına kadar ağ kayda değer bir gelişme göstermemesi halinde, artan ölçeklenebilirliği ve kullanıcı dostu olması nedeniyle yalnızca para birimine bağlı olan mevcut yatırımcılarını devredebilir. Tecrübeli analistler, bu tür durumlarda, ADA coin fiyatında 2.761 dolar gibi makul bir ortalama rakam beklemektedir.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Uzmanlardan ADA Coin Fiyat Tahminleri

  ADA coin fiyat tahminlerinde bulunan kripto para uzmanları, bu sene öngörülen yüksek seviyeye ulaşıldığında kapanırsa, Cardano, 2022'de yükselişe geçeceğini düşünmektedir. Bu nedenle, 2022 senesinde ADA coin ticareti, 3.244 dolar ile 3.342 dolar arasındaki yükseliş değerleriyle başlayabilir.

  Öte yandan, bu yıl fiyatın düşüş tuzağına düşmesiyle sona ererse, Cardano 2022 yılı başından itibaren düşüş eğilimine girecek. Yani yıl sonuna doğru tüm kripto para birimlerinde düşüş sinyalleri görülürse, 2022'nin başlarında 2.298 ila 2.521 dolar arasında bir ADA fiyatı görmemiz beklenmektedir.

  Smartereum Analistlerinden ADA Coin Tahmini

  Smartereum analist ekibi, ADA coin geleceğinin parlak olduğuna inanmakta ve ADA coin için bir yıllık tahminin 2,50 dolar civarında olduğunu belirtmektedir. Analistler, ADA coin uzun vadeli performansta 5 yıl içinde kabaca 10 dolara ulaşma potansiyeli olduğunu iddia etmektedir. 

  Wallet Investor Analistlerinden Cardano Tahmini

  Wallet Investor analistlerinin algoritma tabanlı tahminine göre, ADA tahmini bir yıl içinde Cardano fiyatı 3.319 dolarla revize edilmiştir. Buna göre analistler, ADA coine yapılan yatırımın bir yılda yüzde +116,21'lik uzun vadeli bir kazanç potansiyeline sahip olduğunu işaret etmektedir.

  Trading Beast Analistlerinden Cardano Coin Tahmini

  Trading Beasts analistlerine göre, Cardano 2021 yılı sonunda yüzde -8,8'lik bir değişimle 1,33 dolar seviyesine geri çekilebilir. Deneyimli analistler, piyasa genelinde görülecek satış baskısının ADA coin fiyatını olumsuz etkileyeceğini düşünmektedir. Uzun vadede ise ADA coin, 2024'ün sonunda 2.769 dolardan işlem görecektir.

  Özet Olarak

  Görüldüğü üzere Cardano (ADA) fiyatındaki 2021 yılı sonu ve 2022 yılı beklentileri deneyimli analistlere göre farklılık göstermektedir. Genel anlamda pozitif bir ivme yakalayan ADA, bu yükselişi biraz da Afrika’ya yönelik yaptığı projelere borçlu. Projenin bu adımında sonra oldukça geniş bir topluluğa hitap eden ADA, geleceği parlak bir coin olarak sayılabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle