Kriptopara

7 Usta Analistten XRP 2021 Sonu Fiyat Tahminleri

  SEC ile Ripple arasındaki dava sebebi ile her geçen gün daha yakın takibe alınan XRP Coin hakkında analistler de fiyat tahminlerini yaptılar. Yatırımcılar ise davaya yönelik her gelişme ardından fiyatın ve tahminlerin yeni bir pozisyon aldığını kavramaya başladılar. Bu yazımızda sizlere, 7 usta analistin XRP Coin için yaptıkların 2021 sene sonu fiyat tahminlerini sunacağız. 

  XRP Coin Tahmini Veren 7 Usta Analist

  2021 yılında XRP Coin’in geleceğinde neler olabileceğini ele alan ve fiyat tahmini veren analistlerin başında Aayush Jindal yer alıyor. Diğer yandan Tom Lee, AlexSaunders gibi önemli isimler de XRP Coin hakkında tahminlerini sundular. 

  Tüm analistlerin tahminlerine bakıldığında ise 2021 senesi 10 Haziran tarihinin hemen öncesinde kayda geçen güncellemeler görünüyor. SEC ve Riplle davasında yeni gelişmelerin kayda geçişi ile birlikte uzman analistlerde tahminlerini güncellediler.

  7 Usta Analistten XRP 2021 Sonu Fiyat Tahminleri

  7 usta analistin tahminlerine göre XRP coin 2021 senesinde pek çok farklı noktada değer kazanımını kayda alabilir. Ancak 2022 senesi için tahmin yapmak oldukça zorlu. Analistler XRP Coin’in 2021 senesi Temmuz ayında 0.95 dolar ile 1 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini belirttiler. 2021 yıl sonu için 3 dolarlık fiyat tahmini verdiler. 

  Bu tahmini ise SEC ve Ripple arasındaki davada Ripple’ın bir nebze güçlenmesine dayandırdılar. Tabi analistlerin farklı görüşlere sahip oldukları noktalarda bulunuyor. Bu yüzden yazımızın bu bölümünde önemli analist tahminlerini bir araya getirdik. İşte XRP Coin için 2021 senesine yönelik fiyat tahminleri:

  Aayush Jindal Ripple Fiyat Tahmini 2021

  Aayush Jindan XRP Coin fiyat tahmini yaparken güncel birkaç konuya da değindi. Analist, son olarak Ripple’ın SEC’den dosya talebinde bulunduğunu ifade etti. Ripple, SEC’e neden XRP Coin’i bir menkul kıymet olarak gördüğünü, ETH ve BTC için neden aynı tanımlamayı getirmediğini sordu. Bunun üzerine ise XRP, ETH ve BTC hakkındaki elindeki tüm dosyaları ve e-postaları davada sunmasını istedi.

  Analist bu gelişme ardından SEC’in ise Ağustos’a kadar ek süre istediğini dikkat çekiyor. Ripple’ın şuan bir nebze güçlenmesi ile XRP Coin fiyatlarında da artış olabileceğini açıkladı. Analiste göre XRP Coin yeni haberlerin etkisi ardından 2021 senesi Temmuz ayında 1 dolara ulaşabilir. Analist, 2021 sene sonunda ise maksimum 3 dolarlık fiyatın tabloya gelebileceğini tahmin etti.

  Tom Lee XRP Coin 2021 Sonu Fiyat Tahmini

  Tom Lee, XRP Coin’in 2021 senesi Ağustos ayı içinde 2 dolar ile 2.50 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini belirtti. Uzman analist Ripple ve SEC davasının henüz devam ettiğini ve dava devam ettiği sürece XRP Coin’in fiyat değişimlerinin sürebileceğini açıkladı. Analist 2022 senesine kadar XRP Coin için değer kazanımım olasılığının daha güçlü olduğunu düşünüyor. 

  Ancak davada bir anlaşma sürecine girilirse, dengelerin tamamının değişebileceğini de ekliyor. Çünkü anlaşma ardından XRP Coin için bazı yaptırımlar oluşabilir. Bu denge değişiminde ise 2021 sene sonunda XRP Coin fiyatının 0.50 dolar ile 0.55 dolar bandı arasına düşebileceğini belirtti. Ancak, dengelerde bir değişim olmazsa 2021 sene sonunda 3 dolarlık fiyatın görülebileceğini düşünüyor. 

  Alex Saunders Ripple Fiyat Tahmini

  Alex Saunders, XRP Coin’in 2021 yıl sonunda 2 dolar ile 2.50 dolar bansı arasında dalgalanabileceğini belirtti. Analist sürekli olarak SEC ve Ripple davası sürecine ilişkin haberlerin gelmesi ise fiyatın oynaklık kazandığını açıkladı. Olumu ve olumsuz gelişmeler bazında sene sonunda ancak 3 dolarlık değere çıkışın oluşabileceğini savunuyor.

  WalletInvestor Fiyat Tahmini

  WalletInvestor analistleri XRP Coin için biraz daha karamsar bir yorum getiriyorlar. Analistler, SEC ile daha öncesi davası olan tüm tarafların anlaşma ile dava sonlandırdıklarını belirttiler. Bu yüzden Riplle’ında anlaşma yoluna gitmek zorunda kalabileceğini vurguladılar. 

  Bu durumda bir miktar XRP Coin tazminatı vermek zorunda kalınabileceğini belirttiler. Eğer bu tablo oluşursa XRP Coin fiyatının 2021 yıl sonunda ancak 1 dolar ile 1.50 dolar bandı arasında dalgalanabileceğini düşünüyorlar. 

  The Signalyst Fiyat Beklentisi

  The Signalyst analistleri XRP Coin’in 2021 yıl sonunda 2.50 dolar ile 3 dolar bandından hareket edebileceğini belirttiler. Analistler sene sonuna kadar davada bir sonuca ulaşılamayacağını düşünüyorlar. Bu açıdan XRP Coin fiyat dalgalanmalarının sürebileceğini ifade ediyorlar. Sene sonunda ise değer kazanımını kuvvetli buldular. 

  Cactus XRP 2021 Sonu Fiyat Beklentisi

  Cactus, XRP Coin’in 2021 yılı Ağustos ayında değer kazanabileceğini belirtti. Ona göre ikinci dikkat çekici değer kazanımı ise 2021 Kasım ayında kayda geçebilir. Bu kapsamda Ağustosta fiyatın 1 dolar ile 1.50 dolar bandı arasında olabileceğini açıkladı. Sene sonuna en yakın dönemde ise 2 dolar ile 2.50 dolar arasında bir fiyat beklentisi mevcut.

  Credible Crypto XRP 2021 Sonu Fiyat Tahmini

  Credible Crypto, XRP Coin fiyatının 2021 sonunda 3 dolar seviyesinde olabileceğini düşünüyor. Çünkü davanın Ripple için olumlu yönde yönde ilerleyebileceğine değiniyor. Analiste göre XRP Coin’i menkul kıymet olarak tanımlama konusu pek de akıllıca değil. 

  Sonuç

  Gördüğümüz gibi XRP Coin hakkında fiyat tahmini yapan analistler dava sürecindeki gelişmelere göre tahminlerini güncelliyorlar. Çünkü ani haberler teknik analizde ölçülen verileri etkisiz kılabiliyor. Analistlerin çoğuna göre XRP Coin sene sonunda değer kazanımı yapabilir. Tabi bunun için SEC’in Ripple’a açtığı duruşmalarında pozitif yönde ilerlemesi lazım. XRP yatırımı yapmayı düşünen yatırımcılara önerimiz güncel Ripple haberlerini yakından takip etmek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle