Kriptopara

3 Analistten EOS Coin Geleceği 2022 - EOS Fiyat Tahmini

  Altcoin piyasasında adından sık sık söz ettiren EOS coin fiyatı hakkında uzmanlardan önemli raporlar gelmektedir. 2022 yılında EOS coin fiyat tahmininde bulunan 3 analistin görüşleri, altcoin yatırımcıları tarafından yakından takip edilmektedir. Siz de EOS coin yatırımı yapmadan önce uzmanların EOS fiyat tahmini hakkında detaylı raporlarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  EOS Coin Geleceği

  EOS kripto para projesi, gerçek bir bilgisayarın özelliğini taklit ederek Google’ın Play Store ve Apple’ın App Store mağazaları gibi blockchain sektöründe hizmet vermektedir. Merkeziyetsiz uygulamaların gelecekte daha fazla popülerlik kazanmasıyla birlikte EOS coin geleceği şu şekilde yön bulabilir:

  • Programcıların blockchain teknolojisini benimsemesini kolaylaştıran EOS coin geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşarak değerini arttırabilir. 
  • Merkeziyetsiz uygulama geliştirme konusunda, ağının rakiplerinden daha kolay olmasını sağladığı için EOS coin fiyatında yükseliş potansiyeli devam etmektedir. 
  • Geliştiricilerin dApps olarak da bilinen merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin verdiği için gelecekte daha fazla kullanım alanına sahip olabilir. 

  EOS Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistlerine göre EOS coin grafiğinde göreceli güç endeksi değerine bakıldığında trendin zayıf olduğu görülmektedir. Bu nedenle, kısa vadeli bir yatırımcı, EOS coin fiyatı düşebileceğinden çok dikkatli olmalıdır. EOS coin grafiğinde, 90-MA 30-MA'nın üzerinde olduğundan, yakın gelecekte EOS coin fiyatının artacağı görülebilir. Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve EOS'u yükseliş pozisyonundan çekebilir. Böyle bir durumda, EOS coin fiyatı düşüş sinyali gösterse de uzun vadeli EOS fiyat tahmini 2022 yılında yükseliş göstermektedir. 

  EOS Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  EOS coin, 2018 yılında Dan Larimer tarafından piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. EOS.IO isimli merkeziyetsiz uygulama platformunun yerel kripto para birimi olan EOS coin, bir ICO aracılığıyla halka sunulmuştur. Sonuç olarak, ICO etkinliği bir yıl içinde başarılı bir şekilde yaklaşık 4 milyar dolar toplamasıyla altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmiştir. EOS kripto para projesi merkeziyetsiz uygulama geliştirme konusunda işlemlerin daha kolay olmasını sağlamayı hedeflemektedir. 

  Çalışma sistemi açısından, EOS.IO projesi, kendi ağında ticari ölçekli DApp'lerin oluşturulmasına, barındırılmasına ve tamamlanmasına izin veren bir sisteme sahiptir. Ayrıca hepsinden iyisi, EOS coin sahipleri, bant genişliğini, onu kullanmakla ilgilenen diğer kullanıcılara tahsis etme veya kiralama gücünden yararlanabilmektedir. Çalışma sistemi, tıpkı Ethereum ağında olduğu gibi merkeziyetsiz uygulamalar DApp’ler için altyapı sağlamaktır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  EOS coin genellikle iş amaçlı kullanılan bir kripto para birimidir. Bu yüzden EOS ekosisteminde yer alan merkeziyetsiz uygulamaları fonlamak, çalıştırmak ve geliştiricileri desteklemek için EOS coin kullanılmaktadır. Merkeziyetsiz bir işletim sisteminin yerel kripto para birimi olan EOS coin blockchain dünyasında geniş bir kullanım alanına sahiptir. Öte yandan EOS coinler ile madencilik yapılamamaktadır. Ancak, kullanıcıların işlem ücreti ödemeden sınırlar arasında para transfer etmelerini sağlayan bir ödeme sistemine sahiptir. 

  EOS Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 EOS fiyatı %eos+try% TL. Döviz cinsinden ise %eos+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, EOS Coin 24 saatte %eos+yuzde%.

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafik çizen EOS coin fiyatı, altcoin piyasasını etkileyen gelişmelere göre dalgalanmaktadır. Uzmanlar, EOS coin yatırımı yapmadan önce güncel piyasa trendlerine dikkat edilmesi konusunda önemli açıklamalar yapmaktadır. Benzer şekilde EOS coin al-sat emirlerinden önce mutlaka teknik analizdeki destek-direnç noktalarına dikkat edilmelidir. 

  EOS Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  EOS coinler, Bitcoin madenciliğine kıyasla benzersiz bir şekilde oluşturulur ve kazanılır. Kullanıcılar gerekli miktarda blok oluşturur ve oluşturdukları her blok için yeni EOS coin ile ödüllendirilir. Bu yüzden merkeziyetsiz finans sektöründe de EOS coin talebinin artması beklenmektedir. Ayrıca Ethereum ağının en büyük rakiplerinden biri olarak görülen EOS coin projesinin gelecekte daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşma potansiyeli vardır.

  EOS Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  EOS.IO projesi, yerel kripto para birimi EOS coinin gelişimini destekleyen bir altyapıya sahiptir. Sistemin kullandığı hesaplama gücü EOS kripto para birimi sahiplerine eşit bir şekilde dağıtılmaktadır. Bu sayede EOS coin projesi oldukça güvenilir ve kullanışlıdır. Kripto para uzmanları tarafından onaylanan EOS coin yatırım yapılabilir kripto paralar arasında yer almaktadır. 

  EOS Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  EOS coin saniyede 100.000 işlem gerçekleştirme ve destekleme yeteneğine sahiptir. EOS'un bu özellikleri, ağı diğer kripto para birimlerine karşı rekabetçi hale getirmektedir. Ayrıca EOS coinin ölçeklenebilir olma özelliği rakiplerinin önüne geçmesini sağlamaktadır. Bu sayede EOS, diğer kripto para projelerine kıyasla saniyede bir düzineden daha fazla işlem gerçekleştirerek adından söz ettirmeyi başarmaktadır. 

  EOS Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  EOS coin avantajları şunlardır:

  • EOS projesi, işlem ücretlerini ortadan kaldırdığı için masrafsızdır. 
  • Saniyede milyonlarca işlemi gerçekleştirebilecek kadar hızlıdır. 
  • EOS yazılımı, merkeziyetsiz uygulamaların dikey ve yatay ölçeklenebilmesi için tasarlanmış bir blockchain mimarisine sahiptir. 
  • Çoklu işlemci çekirdeğine sahip olan EOS yazılımı, hesap oluşturma, kimlik doğrulama, veritabanı, eşzamansız iletişim ve uygulama programlama imkanı tanımaktadır.
  • EOS projesi, ayrıca arayüz gelişimini desteklemektedir. 

  EOS coin dezavantajları şunlardır:

  • EOS coin, diğer kripto para birimleri gibi yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırımdır. 
  • Ethereum gibi büyük rakipler karşısında değer kaybı yaşayabilir. 
  • Merkeziyetsiz uygulama geliştiricilerinin tercih etmemesi durumunda EOS coin talebinde düşüş görülebilir. 

  EOS Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  EOS coin popüler kripto para borsalarında listelenen altcoin projelerindendir. EOS coin satın almak isteyen yatırımcıların üyelik açabileceği kripto para alım satım platformlarından bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Gate.io
  • Huobi Global
  • Bybit
  • KuCoin
  • Bithumb
  • Bitfinex
  • Binance US
  • Kraken
  • Bittrex

  EOS Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Yerli kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği altcoin projelerinden biri olan EOS coin giderek artan bir popülerliğe sahiptir. Bu yüzden kripto para sektörünün önde gelen analistleri de EOS coin fiyat tahminlerini yayınlamaktadır. Uzmanların EOS coin için verdikleri hedef fiyat ve güncel raporlar şu şekildedir:

  • Coin Quora ekibinin son analizine göre bu yükseliş eğilimi devam ederse, EOS coin 2022'nin sonunda 6,45 dolara ulaşacaktır. Ayrıca 2022'nin ilk yarısı 4.437 dolara kadar hızlı bir büyüme göstermesi beklenmektedir. Daha sonra bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmemektedir. Yaklaşan, ortaklık ve 10 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser görülmektedir.
  • Technewsleader uzmanlarına göre EOS coinin mevcut fiyat aralığı birçok yatırımcının ilgisini çekebilir ve bu nedenle finansal kurumlarla önemli bir işbirliği ile EOS 2022 yılı sonuna kadar 2,99 dolarlı fiyat seviyeleri görebilir. 2022 için ortalama 2,64 ABD doları fiyatla, en son fiyat eğilimini geçebilir. Uzmanlara göre EOS coin fiyat etiketi, kripto piyasası 2022 yolunda başka bir yükseliş eğilimi görebilirse hızla yükselerek yeni bir ATH seviyesi belirleyebilir.
  • Yatırımcıların sık sık takip ettiği Price Prediction uzmanlarının EOS coinin geçmiş fiyat verileriyle ilgili derin teknik analize göre, 2022 yılında EOS fiyatının minimum 2,79 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir. EOS coin fiyatı, ortalama işlem fiyatı 2,90 dolar ile maksimum 3,29 dolar seviyesine ulaşabilir.

  Sonuç

  EOS.IO projesi, üzerinde merkeziyetsiz uygulamaları (DApp) destekleyen merkeziyetsiz bir sistemdir. Bu ağ, işletmelere web uygulamalarına benzer blok zinciri uygulamaları oluşturmak için destek vermektedir. Ağın yerel kripto para birimi EOS coin, güvenli erişimi ve yetkilendirmeyi desteklemektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle