Kriptopara

2022 ARPA Coin Geleceği Ne Olur? 3 ARPA Chain Tahmini

  Blok zincir teknolojisinin her alanda yaygın kullanımı yeni projelerin de önünü açmıştır. Yatırımcıların bir süredir takip ettiği ARPA ise gülü vizyonu ile dikkat çekiyor. 2022 yılında çıkış yakalaması beklenen ARPA Coin hakkında uzmanların görüşleri ise merak ediliyor. ARPA Chain projesi ve ARPA Coin geleceği hakkında proje hedefleri ve uzmanların fiyat tahminlerini sizler için bir araya getirdik. 

  Arpa Chain (ARPA) Coin Geleceği

  Blok zincir teknolojisi ile uyumlu ve güvenli bir hesaplama ağı olan ARPA, Çoklu Hesaplama Teknolojisinden oluşmaktadır. 2018 yılında fikrin ortaya çıkması ve projenin faaliyetlere başlamasının ardından geleceğine dair kapsamlı bir yol haritası oluşturulmuştur. Bu yol haritasına göre ARPA’nın geleceğine dair de pozitif yorumlar öne çıkmaktadır. ARPA projesinin geleceğin dair öne çıkan hedefler ise şöyledir:

  • Q1 2002 – Q2 2022 kapsamında Randcast v1 dağıtım ve güncellemelerinin yapılmasıyla sistem geliştirmeleri devam edecektir. 
  • 2022 hedefinde Randcast Pilot Programı Q3 kapsamında yol haritasında öne çıkmaktadır. 
  • DApp geliştiricileri için gizlilik ve verimlilik sorunlarının çözümünde gelecekte daha etkili bir kullanım alanı elde edecektir. 

  Arpa Chain (ARPA) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  ARPA Coin son dönemde başladığı hareket ile düşen kırılıma sahiptir. Ancak orta vadede beklenti, düşen trend direncinin kırılması yönünde olduğu aktarılmıştır. Kırılım gelmesi halinde iyi bir yükseliş beklenen ARPA Coin için fib seviyelerinin de takip edilmesi gerektiği ifade edilmektedir. Anonim yatırımcıların güncel görünüme ilişkin gelecek tahminleri ise olumlu bir yön izlemektedir. Ancak 2022 yılının başında gösterdiği çelişkili hareket nedeniyle yatırımcısının temkinli olması gerektiği aktarılmaktadır.  

  Arpa Chain (ARPA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  ARPA, Çoklu Hesaplama Teknolojisinden oluşan, blok zincir tabanlı güvenli bir hesaplama ağı olan ARPA Chain’in yerel belirtecidir. Sahip gizlilik koruması ile computational sharing teknoloji kadar ölçeklenebilir düzeyde gizlilik tabanlı diğer sözleşmeleri destekleyerek çalışmaktadır. ARPA Chain’in çalışma prensibine daha teknik açıdan bakıldığında ise blok zincir teknolojisi ile uyumlu güvenli bir ağ olduğu görülmektedir. 

  MPC ile birçok farklı tarafın verilerinin gizli tutularak aynı anda hesaplama fonksiyonlarını çalıştırmasına imkan vermektedir. Secret Sharing ve Message Authentication Code yöntemleri bu çalışma şeklinin temelini oluşturmaktadır. Yapılan hesaplarında doğruluğu ağdaki çoğunluğun kötü niyetli olduğu durumlarda bile garanti edilebilmektedir. 

  Arpa Chain (ARPA) Kullanım Alanları Nelerdir?

  ARPA Chain teknolojisinin kullanım alanları oldukça geniştir. Geleceğin dünyasında blok zincir teknolojisinin sağladığı yararları öne çıkan önemli bir proje olarak sayısız alanda kullanımı görülecektir. ARPA Chain’in başlıca kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir:

  • Fintech ve Sigorta: Kredi dolandırıcılığı ve güvenlik risk analizleri. 
  • Dijital Pazarlama: Kişiselleştirilen reklamlar, kişiselleştirme motoru. 
  • Kişisel Veri Cüzdanı: Güvenli değiştirme.
  • Yapay Zeka – Sağlık – Diğer: Veri pazarı, anahtar yönetimi, akıllı teşhis, güvenli oylama, gizli ticaret vb. alanlarda kullanılabilir. 

  ARPA Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 ARPA fiyatı %arpa-chain+try% TL. Döviz cinsinden ise %arpa-chain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ARPA Coin fiyatı 24 saatte %arpa-chain+yuzde%.

  ARPA Coin piyasada yerini almasının ardından beklentileri 2022 itibariyle de net olarak karşılayamamıştır. ARPA fiyatı 0,2752 USD ile Kasım 2021 tarihinde ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi ile dikkat çeker. Kripto dünyasında yenilikçi çözümler ve işlevselliği sayesinde fiyatının gelecekte iyileşme göstermesi beklenmektedir. Ancak son dönemde görülen belirsizlik hali ARPA Coin fiyatında da negatif bir etki yaratmıştır. 

  Arpa Chain (ARPA) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  ARPA Chain teknolojisi oldukça geniş bir alanda kullanım hedefine sahiptir. Proje ne olur, beklentileri nelerdir gibi soruların yanıtlarını doğru verebilmek için proje hedeflerinin incelenmesi yerinde olacaktır. Özellikle DApp geliştiricileri için verimli ve mahremiyet tabanlı akıllı sözleşmeler sunması, gizlilik tabanlı veri kiralama ve ölçeklenebilir oluşuyla öne çıkmaktadır. Projenin yol haritasında yer alan hedeflerin gerçekleşmesi halinde ARPA hakkında piyasa beklentileri de bir hayli olumlu olacaktır.  

  Arpa Chain (ARPA) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  ARPA, çok taraflı hesaplama (MPC) tarafından etkinleştirilen ve gizliliği odak merkezine alan blok zincir tabanlı bir katman 2 çözümüdür. Veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı mümkün kılmak için geliştirilmiştir. MPC sayesinde güvenilirliğini elde eden sistem, her iki tarafın da gizliliği ve güvenliği ön planda tutmaktadır. 

  Proje GBIC, Connect Capital, GENESİS, BlockAtelier, Alibaba Cloud, begone gibi birçok güvenilir yatırımcı ve partneri ile güvenilir projeler arasında yerini almıştır. Nisan 2018’de kurulmasının ardından işlevsel olarak faaliyetlerine güvenle devam etmektedir. Gelecekte verilerin gizliliği ve veri kiralamanın öneminin artacağının tahmin edilmesi ise ARPA yatırımı yapacaklar için fırsat yaratacaktır. 

  Arpa Chain'i Benzersiz Yapan Nedir?

  ARPA Chain benzersiz birçok özelliği ile öne çıkmaktadır. Gizlilik tabanlı hesaplama ağı olarak geliştirilen ARPA, teknik açıdan diğer birçok projeden MPC ile ayrılmaktadır. ARPA’nın MPC Protokolüne sahip olması her bir tarafın veri girişinin gizliliği ve güvenliği açısından önemlidir. Öte yandan kullandığı teknolojiler ve hedefleri de projeyi benzersiz kılan başlıca özellikler arasında yer almaktadır. ARPA’yı benzersiz yapan başlıca özellikler şunlardır:

  • MPC Protokolü veri girişini gizli ve güvenli tutmaktadır. 
  • Birçok çok varlığın verilerini işbirliği içinde analiz ederek, veri sinerjileri çıkarılması için çözüm üretmektedir. 
  • Secret Sharing, Message Authentication Code yöntemleri ile hesaplamaların doğruluğu ağdaki çoğunluğun kötü niyetli olduğu durumlarda bile garanti sağlar.  

  Arpa Chain (ARPA) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  ARPA Chain (ARPA) avantajları:

  • Mahremiyet ve güvenlik sağlar. 
  • Esneklik ve uyumluluk gösterir. 
  • Ölçeklenebilir ve verimlidir. 

  ARPA Chain (ARPA) dezavantajları:

  • Piyasalarda fiyatı volatilite riski yaşamaktadır. 
  • Beklentinin şimdilik altında kalmıştır. 

  ARPA Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  ARPA Coin’i birçok farklı küresel kripto para borsasında bulmak mümkündür. Yatırımcıların bu borsalar üzerinden al – sat işlemleri için ticaret çiftleri ile işlem yapması sağlanmaktadır. Günlük işlem hacmi en yüksek ve en çok kullanıcıya sahip borsalara ARPA listelenmektedir. ARPA listelenen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Hotcoin Global
  • BingX
  • Bitget
  • Coinbase Exchange
  • Gete.io 

  ARPA Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  ARPA Coin hakkında uzmanların görüşleri gelecek vaat etmektedir. Piyasa belirsizlikleri ise 2022 ve sonrasın için çelişkili bir görünüm elde etmesine neden olmuştur. Uzmanların görüşleri ise yatırım tavsiyesi içermediği için tüm yatırımın tek bir varlığa aktarımından kaçınılması ve risklerin dikkate alınması önerilmektedir. 

  3 uzmanın ARPA Coin fiyat hedefleri ve tahminleri ise şöyledir:

  • Price Prediction uzmanları 2022 yılı sonunda ARPA Coin’in maksimum 0,11 USD seviyesine ulaşmasını beklemektedir. 
  • Teach News Leader analistleri ise 1 yılda fiyatının 0,13 USD’ye ulaşacağını tahmin ederken, 5 yıllık uzun vadeli projeksiyonda ise beklentisini 0,37 dolara kadar yükseltmiştir. 
  • Gov Capital uzmanlarının tahmini ise 2022’yi takip eden 1 yıl içinde fiyatının 0,26 USD seviyesine geleceği yönündedir. Takip eden 5 yılda ise 1,41 USD hedefi dikkat çekmektedir. 

  Sonuç 

  Analistlerin ARPA Coin geleceği hakkında tahminleri uzun vadede pozitif görülmektedir. Proje hedeflerinin de gerçekleştirilmesi ve iş ortaklıklarının artırılması ARPA yatırımcısının ilerde yüzünü güldürmesi beklenmektedir. Ancak kısa ve orta vadede görülen birçok risk nedeniyle yatırımcıların doğru pozisyon almaları önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle