Kriptopara

2 Uzmandan ONE Coin Yorum ve Tahmin - 2022 Harmony Yorumları

  Devam eden boğa koşusu ONE Coin’i kripto para yatırımcılarının gözdesi haline getirdi. ONE Coin geleceği ve 2022 yılı beklentilerine ilişkin yazımızda yer alan uzman görüşlerine dikkat ederek, yatırımlarınıza şekil verebilirsiniz.

  Harmony (ONE) Coin Nedir?

  Harmany (ONE) Coin, merkeziyetsiz uygulama (DApp) oluşturulması ve DApp’lere kullanım kolaylığı kazandırılması için oluşturulan platforma ait yerel kripto para birimidir. ONE Coin yüksek verimli ödeme sistemleri, merkezi olmayan borsalar ve nesnelerin interneti işlemleri için kullanılan Harmony platformunun yakıtının sağlanması amacıyla geliştirilen dijital para birimidir.

  Harmony Hangi Ülkeye Ait, Kurucuları Kim?

  Harmony Doktor Stephen Tse tarafından kuruldu. Doktor Tse halen şirketin CEO’su olarak görev almaktadır. Kurucu Microsoft, Apple, Google ve Amazon gibi önemli ABD şirketlerinde kariyer yapmış ve 12 kişilik bir ekip oluşturarak Harmony projesini hayata geçirmiştir.

  ONE Coin Nasıl Kullanılır?

  ONE Coin, Harmony ağında geliştirilecek DApp’ler ve stake gereksinimleri için geliştirildi. Harmony ağında DApp geliştirme, oyun içi NFT pazarı oluşturma ve parçalar arasında akıllı sözleşmeler elde etme gibi geliştiricilerce yapılacak her uygulamada ONE Coin kullanılır.

  ONE Coin Güvenli mi?

  Harmony ağı hisse ispatı (Proof-of-stake) konsensüsünün en yeni sürümünü kullanmaktadır. Bu tercih ONE Coin güvenliğinin ePoS (Etkili Hisse İspatı) yöntemi ile sağlanacağı anlamına gelir. Ağda doğrulayıcı olarak varlık sahipleri etkili olup, platformca tercih edilen stake teşvikleri ile çok sayıda kullanıcı ağın güvenliğinde görev almayı sürdürmektedir.

  Harmony Coin Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

  Harmany girişimleri ilk kez 2018 yılı tarihini gösterse de proje 2019 yılının Nisan ayında topladığı 18 milyon dolar ile hayata geçti. ONE Coin ise 2019 yılının Mayıs ayında ilk borsa teklifi (IEO) yöntemi ile Binance Lounchpad’den piyasaya sürüldü.

  ONE Coin Yorumları

  IEO yöntemi ile 2019 yılında kripto para dünyasına adım atan ONE Coin, Silikon Vadisi’nin önemli isimlerinin dikkatini çekmeyi başardı. Proje 2,8 milyardan fazla yatırımcı tarafından satın alınarak büyük bir potansiyele sahip olduğunu göstermiş oldu.

  Proje, odaklandığı doğrulama ve işlem hızında blok oluşturmayı modernize etmeyi hedeflemektedir. Düğüm doğrulaması için gerekli süreden önemli oranda tasarruf etmeyi vaat eden bu yaklaşımın gerçek olabilmesi için veritabanı bölümleme tekniği kullanılmaktadır. Proje bu yönü ile NFT pazarı ve DApp’ler için tercih edilme potansiyeli taşımaktadır. Halihazırda büyük bir kurumsal yatırımcı kitlesine sahip olan token’in gelecek günlerde daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesi beklenmektedir.

  Avantajları ve Dezavantajları

  ONE Coin merkezi olmayan uygulamalar için en ideal platformlardan birisini sunmaktadır. Platform işlem hızında vaat ettiği iyileştirme ile birlikte rakiplerinden sıyrılacak teknolojiye sahip olduğunu göstermektedir. Platformun EPoS konsensüsüne daha fazla kullanıcı teşvik etmek amacıyla stake ödüllerini artırması, varlık sahiplerine pasif gelir kazandırması noktasında önemli bir artı kazandırmaktadır.

  ONE Coin 7 Şubat 2021 tarihi itibari ile büyük bir boğa koşusuna başlamış ve bu dönemde fiyatları yüksek volatil seyir sergilemiştir. Yatırımcıların ilk kez yapacakları satın alım öncesinde bu hareketlerin risk teşkil etme olasılığı bulunmaktadır.

  Harmony Coin Fiyat Tahmini

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 ONE fiyatı %harmony+try% TL. Döviz cinsinden ise %harmony+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Harmony Coin 24 saatte %harmony+yuzde%.

  Harmony Coin geleceğine yönelik yapılan değerlendirmelere ek olarak fiyat beklentileri de yüksek seyretmektedir. 1 yıllık perspektifte ONE Coin için Wallet Investor, 0,4067 dolar fiyat hedefi paylaşarak bu görüşü desteklemektedir. Price Prediction yılsonu 0,18 dolar olarak belirlediği fiyat hedefini, 2022 yılı için 0,30 dolar olarak beklemektedir.

  ONE Coin Nereden Alınır? Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: Binance, Huobi Global, KuCoin ve HitVBTC gibi token’in listelendiği kripto para borsalarında ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: KYC bilgilerinizi kullanarak açtığınız kripto para borsası hesabının kimlik doğrulama aşamalarını tamamlayın.
  • 3. Adım: Hesabınıza para transfer edin.
  • 4. Adım: Gönderdiğiniz bakiye tutarınca kripto para alım ve satım ekranının kullanarak ONE Coin satın alın.
  • 5. Adım: Sahip olduğunuz ONE jetonu dilerseniz borsada, dilerseniz soğuk cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

  Sonuç

  Harmony ağı, gelecekte daha fazla kullanılma potansiyeline sahiptir. Sahip olduğu benzersiz özellikler nedeniyle uzmanlar, Harmony tercihinin yaygınlaşacağını düşünmektedir. Ağın yerel kripto para birimi olan ONE Coin uzmanlara göre bu potansiyel faydalanabilir ve 2022 yılında fiyatlarını artırarak yatırımcısına büyük kazanç sunabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle